Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Devil May Cry 4 Hikayesi

Devil May Cry 4 Hikayesi

Nero, izole Fortuna adasında yaşayan genç bir iblis avcısıdır ve aynı zamanda Kılıç Tarikatı'nın bir üyesidir Efsanevi Kara Şövalye Sparda'ya bir Tanrı olarak ibadet eden dini bir şövalye tarikatıdır.

Dante gelir ve Teşkilat'ın lideri Yüksek Rahip Sanctus'u tüm cemaatin önünde öldürür. Aynı zamanda, bir iblis ordusu şehri istila ederek Nero'nun sevgilisi Kyrie dahil herkesi tehlikeye atar. Kutsal Şövalyeler Kaptanı tarafından Dante'yi durdurmakla görevlendirilen Nero'nun yolculuğu, onun aslında Sparda'nın soyundan geldiğini ve Dante'nin düşmanı olmadığını keşfetmesine yol açar.

Sanctus'un emirleri altında Agnus, uzun süredir kayıp olan Şeytan Kol Yamato'nun gücünü, Dante'nin kardeşi Vergil'in kılıcını, şeytani bir ordu oluşturmak ve Düzen'in yüksek rütbeli üyelerine şeytani bir güç aşılamak için kullanır. Agnus'u şoke eden parçalanmış Yamato, Nero'nun huzurunda kendini yeniler ve Nero'nun yardımına uçar. Tarikat'ın planlarının ortaya çıkmasıyla Agnus, yeni dirilen Sanctus'u bilgilendirmek için kaçar.

devil may cry 4 hikayesi

Nero bakışlarını Teşkilat'a diktiğinde, dehşet içinde Credo'nun komplonun bir parçası olduğunu keşfeder, ta ki Kyrie'nin yeni canlandırılan bir Sanctus tarafından kaçırıldığına tanık olduklarında kendisi de aldatılana kadar. Kurtarıcı olarak bilinen bir yaratığı, yarattığı iblis ordusunu yenmek için insanların Sparda'ya olan tapınmasını güçlendirmenin bir yolu olarak kullanmayı planlar. Sparda Kılıcı zaten elindeyken ve Yamato ile birlikte Sparda soyundan birinin kanına ihtiyaç duyan Sanctus, Kurtarıcı'nın çekirdeğini güçlendirmek için Nero'yu yakalar.

Dante, Teşkilat içinde bir casus olduğu ortaya çıkan Trish ile birlikte gelir ve ölmekte olan Credo'ya Nero ve Kyrie'yi kurtarmak için bir söz verir. Trish, Fortuna'nın insan sakinlerini tahliye ederken, Dante Fortuna'ya dağılmış tüm Cehennem Kapılarını yok eder ve Agnus'u yenerek Yamato kılıcını son kez geri alır. Fortuna'nın yukarısındaki bir gökyüzü savaşında Kurtarıcı ile karşı karşıya gelen Dante, Yamato'yu Kurtarıcı'nın göğsünden geçirir. Burada Nero, kendisini ve Kyrie'yi kurtarır. Ardından da Sanctus'u yener.

devil may cry 4 oyun hikayesi

Nero, umursadığı kişileri korumak için kendisine verdiği güçle barışmayı başarır. Dante ayrılmadan önce, Yamato'yu Nero'ya emanet etmeye karar verir; Kyrie ve Nero, Fortuna harabelerinde ilk öpüşmelerini paylaşırlar. Dante'nin ofisinde Lady gelir. Oyunda daha önce ortaya çıktığı gibi, Dante ve Trish'i ilk etapta Fortuna'ya gönderen Lady'ydi; Teşkilat onun bazı işlerini yapmaya başladı, bu yüzden Trish hemen Teşkilat'ın gerçek renklerini ortaya çıkarmak için gizli göreve gitti.

Devil May Cry 4 Special Edition

Devil May Cry 4 Special Edition ise Şeytani güçlere sahip bir genç olan Nero'nun Kılıç Tarikatı tarafından Dante adlı bir adamı yakalaması için emredildiği orijinal içeriği içerir. Hikaye ilerledikçe Nero, efsanevi kara şövalye Sparda'nın soyundan geldikleri için kendisini ve Dante'yi kullanmayı amaçlayan takipçilerinin karanlık tarafını öğrenir. Nero ve Dante birbirleriyle arkadaş olurlar. Orijinal oyunda oynanabilir karakterler olarak Nero ve Dante bulunurken, Special Edition'da her biri yeni açılış ve bitiş filmlerine sahip bonus oynanabilir karakterler olarak Vergil, Lady ve Trish bulunur.

Devil May Cry 4 Special Edition
Devil May Cry 4 Special Edition
39,00
den başlayan fiyatlarla

Special Edition, Kılıç Tarikatı'nın nasıl oluştuğunu açıklar. Hem Dante'nin ağabeyi, hem de Yamato'nun asıl sahibi olan kapüşonlu bir adam olan Vergil, babaları Sparda'nın bıraktığı izleri araştırır. Vergil, Kılıç Nişanı'nın yapım aşamasında olduğu Fortuna Adası'na gelir. Bir kenar mahallede onu çevreleyen korkuluk iblislerini ortadan kaldırdıktan sonra Vergil, Teşkilat'ın Sparda'ya tapınma konusundaki gerçek niyetlerinden şüphelenmeye başlar.

devil may cry 4 hikaye

Tarikat kilisesini ziyarete gitmek üzereyken Vergil bir grup yayanın yanından geçer; kırmızı elbiseli bir kadın, uzaklaşırken Vergil'i fark eder. Fortuna'daki araştırmasını bitirdikten sonra Vergil, Tarikat'ın ibadeti için yanlış yönlendirilip yönlendirilmediğini merak ederek kasabayı terk eder, ancak bir gün Sparda'nın oğlunun gerçek gücünü öğreneceğine yemin eder.

Devil May Cry 4 Special Edition Yayınları