Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
262,49
den başlayan fiyatlarla
Control Ultimate Edition
159,00
den başlayan fiyatlarla
Europa Universalis IV
18,50
den başlayan fiyatlarla
Destiny 2 Hikayesi

Destiny 2 Hikayesi

Orijinal Destiny oyunu gibi, günümüzde Mars'ın yüzeyine bir iniş kapsülünün indiği bir açılış sineması gösterilir. Üç astronot, Mars'ın yüzeyini keşfetmek ve gökyüzünde uçan devasa bir küresel nesne bulmak için bölmeden ayrılır.

Destiny 2 New Light Hikayesi

Gezgin, Karanlık ve insanlığın Altın Çağı ve Karanlığın neden olduğu İlk Çöküş hakkında kısa bir bilgi veren bir anlatım başlar. Oyun daha sonra Hayalet, Cosmodrome'daki Eski Rusya'nın döküntüleri arasında arama yaparken, oyuncunun eski bir savaşta öldürülen Muhafızını bulup, canlandırılması ile başlar. Diriliş üzerine Muhafızlar, geçmişlerine dair her anısını kaybeder.

Destiny 2
Destiny 2
Ücretsiz

Hayalet daha sonra Muhafız'a rehberlik eder, yol boyunca Fallen tipi düşmanlarla savaşır. Onlar daha sonra bir Vanguard Operatifi, ateş timi üyeleri Cas ve Maeve'i arayan Shaw Han adında bir Avcı ile karşılaşır. Han, başlangıçta Muhafız'a geride kalmasını söyler ve yardım ekibini bulduktan sonra onları Son Şehre götüreceğini söyler, ancak Muhafız ve Hayalet, Han'ı görevinde kendisine yardım etmelerine izin vermeye ikna eder. Han, Cas'i ararken Muhafız'a Maeve'i aramasını söyler. Ancak, Maeve, Hayaletini de yok eden ve dirilmesini engelleyen Navôta, Eir Spawn adlı bir Hive Wizard tarafından öldürüldüğü için Muhafız için her şey çok geçtir. Han, Cas'i kurtarmakta da çok geç kaldığını bildirir.

Daha sonra Han'ın ateş timinin kaybını onurlandırmak için görevlerini tamamlamaları gerektiğini söylediği kampta buluşurlar. Han ve ekibi, Vanguard'ın güçlü bir silah oluşturmak için kullanılabileceğine inandığı süper iletken adı verilen bir Altın Çağ kalıntısı arıyordu; ancak bu öge süper iletken bir oda içinde mühürlendi ve binayı ölümcül Ark enerjisi ile aşırı yüklüyor. Muhafız, Ark enerjisini aşmak ve bir plan bulmak için gider ve mağlup olmuş Fallen'dan veri toplar. Verilerden, Ark enerjisinin aşırı yüklenmesini önlemek için elektrik şebekesini dengelemek için çalıştırmaları gereken eski bir dizinin yerini öğrenirler.

destiny 2

Diziyi başarılı bir şekilde yükselttikten sonra Han, Muhafız'ı kampta tekrar karşılamasını istiyor; böylece yeniden toplanıp süper iletkeni almaya gidebilirler. Ancak kampa vardıklarında Muhafız ve Hayalet, Han'ın göreve tek başına gittiğini, süper iletkenin odasına giden tek erişim anahtarını aldığını ve Son Şehir'e gidebilmeleri için Muhafız'a bir araç bıraktığını söyleyen bir sesli mesaj bulurlar. Muhafız ve Hayalet bunu kabul edilemez bulur ve Hayalet başka bir erişim anahtarı olması gerektiğini düşünür. Han'ın arşivlenmiş verilerini tarayarak onları Unutulmuş Sahile yönlendirir.

Bazı eski önbellekleri araştırdıktan ve Hayalet'in sinyalini güçlendirdikten sonra, yeni bir anahtar oluşturmak için şifrelenmiş verileri bir araya getirebilir. Daha sonra Navôta ve onun Hive sürüsüyle karşılaştıkları odaya doğru yönelirler. Muhafız, Kovanla savaşır, Navôta'yı geri çekilmeye zorlar ve onları geride bıraktığı için özür dileyen ve başka bir Muhafız kaybetmekten korktuğunu belirten Han'ı kurtarırlar. Daha sonra süper iletkeni alırlar ve Han'ın kampında buluşurlar. Süper iletkeni geri alma görevi tamamlandığında Han, Vanguard'ın lideri Komutan Zavala'nın ona Cosmodrome'da görevde kalmasını emrettiğini söylüyor. Han daha sonra atlama gemisini verir ve onu Zavala ile buluşmak ve süper iletkeni teslim etmek için Kule'ye uçmak için kullanırlar.

Kule'ye uçarken Hayalet, insanlığı korumaya ve kayıp dünyaları geri almaya yardımcı olmak için Hayalet'i canlandırdığını açıklıyor. Kule'ye vardıktan sonra Hayalet, Muhafız'a gökyüzündeki küresel nesnenin Gezgin olduğunu, Hayaletin ve Işıklarının, güçlerinin buradan geldiğini söyler. Muhafız daha sonra süper iletkeni Titan Vanguard Zavala'ya teslim eder. Warlock Vanguard Ikora Rey ile tanıştıktan sonra Hayalet, Cayde-6'in ölümünden sonra hiçbir Hunter Vanguard'ın onun yerini almak istemediğini açıklar. Daha sonra, Muhafız'a ilk resmi görevlerini veren Zavala'ya dönmeden önce Drifter ve Lord Shaxx gibi birkaç önemli temel aktivite karakteriyle tanışırlar. Han, Navôta'nın izini sürer ve Zavala, Muhafız'ın onu ortadan kaldırma görevinde bulunmasını ister. Muhafız, Navôta'yı son bir kez avlamak için Cosmodrome'a ​​döner ve burada Hive Wizard'ı ortadan kaldırırlar. Bu başarı ile Muhafız, onları tebrik eden ve süper iletkeni analiz ettikten sonra egzotik hafif makineli tüfek Riskrunner'ı yaratabileceklerini bildiren Zavala'ya geri döner. Böylece Muhafız efsane olma yolculuğuna başlamıştır.

Destiny 2 The Red War Hikayesi

SIVA krizinden bir yıl sonra, Kızıl Lejyon'un Kabal güçleri, Son Şehir'e bir hava saldırısı düzenleyerek Muhafızların karargahı olan Kule'nin ana bölümünü yok eder. Oyuncunun Muhafızı ve Hayaleti, Kızıl Lejyon komuta gemisine saldırmada Vanguard'a yardım ederek yanıt verir. Kızıl Lejyon'un komutanı Dominus Ghaul'la karşı karşıya geldiklerinde, güçleri Gezgin'e bir cihaz takar ve Muhafızlar tarafından kullanılan güç olan Işık'ı boşaltmaya başlar. Muhafız, güçlerini kaybeder ve neredeyse Ghaul tarafından öldürülür. Saldırıdan iki gün sonra uyanan Muhafuz, Hayaletini bulur. Avrupa Ölü Bölgesinde (EDZ) Çiftlik olarak bilinen bir sığınak bulurlar, Son Şehir'in eteklerinden Muhafız olmayan bir insan olan Suraya Hawthorne'un yardımıyla.

Muhafız, EDZ içindeki bir ormanda gizlenmiş Gezgin'in bir parçasıyla karşılaşma vizyonunu takip ediyor. Parça ile hayalet arayüzleri ve hem onun, hem de Muhafızın Işığı geri yklenir. Hawthorne, uzun menzilli iletişimi geri yükledikten sonra, Komutan Zavala'dan bir imdat çağrısını yakalar ve hayatta kalan Muhafızları Satürn'ün ayı Titan'a seyahat etmeye ve bir karşı saldırı düzenlemeye yardımcı olmaya çağırır. Hawthorne'un itirazlarına karşı Muhafız, Hive tarafından istila edilen Titan'a gider. Komutan Yardımcısı Sloane'un yardımıyla, Kızıl Lejyon'un iki yıl önceki Taken Savaşı sırasında gönderilen bir imdat çağrısına yanıt olarak Samanyolu'na gönderildiğini ve Ghaul'un Yüce olarak bilinen bir süper silaha sahip olduğunu, bir uzay istasyonuna sahip olduğunu öğrenirler.

Kabal tarafının hareketleri, tüm yıldız sistemlerinin yok edilmesiyle sonuçlandı. İstihbarat ayrıca, Yüce'nin Güneş'in yakınında konumlandığını ve Merkür gezegenini yakıt olarak parçaladığını ortaya koyuyor. Zavala, Son Şehir'i geri almak için bir karşı saldırıya yardımcı olmaları için Muhafız'a Ikora Rey ve Cayde-6'i bulmasını emreder. Bu süre zarfında, akıl hocası Konsolos'un yardımıyla Ghaul'un, İmparator Calus'u devirip Kabal'ın kontrolünü ele geçirdiği ve Işığı nasıl kullanacağını öğrenmek ve kendini İmparator olarak meşrulaştırmak için Gezgin'i çalıştığı gösterilmiştir.

destiny 2 hikayesi

Muhafız, Vex tarafından neredeyse tamamen dönüştürülmüş olan centaur Nessus'ta Cayde-6'i bulur. Düşen yıldız gemisi Exodus Black'ten bir AI olan Failsafe'in yardımıyla Muhafuz, Cayde'i bir Vex portal döngüsünden kurtarır ve şehri geri almak için bir ışınlayıcı talep eder. Cayde, Gezgin hakkında cevaplar bulmaya gittiği Jovian uydusu Io'da Ikora'yı bulması için Muhafız'ı yönlendirir. Ikora ve Io araştırmacısı Asher Mir, Muhafız'ı Yüce Tanrı hakkında istihbarat için eski bir savunma yapay zekası olan Warmind'i bulmaya yönlendirir.

Öncüler, Çiftlikte yeniden bir araya gelir ve Son Şehir'i geri almanın ve Gezgini kurtarmanın tek yolunun, önce Yüce'yi kapatmak ve Güneş'i yok etme olasılığını ortadan kaldırmak olduğu sonucuna varır. Muhafız, Yüce'ye biner ve silahı yok eder, Zavala'ya karşı saldırıya başlaması için sinyal verir. Öncü taarruza başlarken, Konsolos Ghaul'u Gezgin'e olan takıntısı için uyarıyor ve onu Işığı alması için teşvik ediyor; Ghaul daha sonra Işığı alacağını ilan eder ve konsolosu bir öfke nöbetinde boğar.

Muhafız, karşı saldırıya yardım etmek için Dünya'ya döner ve Ghaul'un komuta gemisine tek başına sızar. Ghaul, Işığı zorla alır, onu bozar ve gücünü Muhafız'a karşı kullanır, ancak Muhafız, Ghaul'u yenmede başarılıdır. Ghaul, daha sonra doğrudan Gezgin ile konuşan devasa bir ruhani figür olarak yeniden ortaya çıkar. Bunu yaparken, Gezgin uzun uykusundan uyanır, gücünü toplayan cihazı yok eder ve Ghaul'u öldürür. Samanyolu boyunca muazzam bir şok dalgası göndererek tüm Muhafızlara Işığı geri verir ve Kızıl Lejyon'un güçlerini yok eder. Oyun, Speaker'ın ölümünden sonra gelen bir seslendirmeyle sona erer ve herkese Işığın asla durdurulamayacağını hatırlatır.

Muhafız ve Hayalet; Zavala, Ikora, Cayde ve Hawthorne ile Kule'nin hasarsız bir bölümünde toplanır, Öncüler eski görevlerine dönerler ve Hawthorne orada yeni bir görev üstlenir. Emeği geçenler kısmı sonrası bir sahnede, Gezgin tarafından gönderilen şok dalgasının tüm sisteme ulaştığı gösterilir. Işık dalgası, ekstragalaktik uzayda biraz uzakta oturan karanlık, gizemli Piramit şeklindeki gemilerden oluşan bir filoya geçmeden önce Güneş Sistemi'nin ötesine uzanır ve Samanyolu'nun ötesine yayılır.

Destiny 2 The Curse of Osiris Hikayesi

The Red War ardından Ikora Rey, Muhafız'ı Kule'ye çağırır. İstihbarat ajanları olan Gizli'nin, Merkür'ün kalıntıları üzerinde hasarlı bir Hayalet keşfettiğini açıklıyor. Ikora, Hayaleti ilk oyundan yıllar önce Şehir'den sürgün edilmiş olan eski akıl hocası efsanevi Warlock Osiris'e ait olan Sagira olarak tanımlar. Osiris'in Takipçileri'nin fanatik lideri Kardeş Vance, Muhafız'ı EDZ'de Sagira'yı geri yükleyebilecek değiştirilmiş bir Vex cihazı içeren gizli bir tapınağa yönlendirir. Cihaz, Sagira'yı Muhafız'ın Hayaleti ile geçici olarak birleştirerek Ormana açılan kapıya erişmelerini sağlar.

Ormanın içinde Muhafız, Ormanın farklı simüle edilmiş gerçeklerini keşfetmek için kendisi tarafından yaratılan Warlock'un kopyaları olan Osiris'in sayısız yansımasıyla karşılaşır. Yansımalar, Vex gelip Merkür'ün merkezindeki Ormanı yaratmadan önce, Merkür'ün geçmişte Gezgin tarafından şekillendirilen bir bahçe dünyası olduğunu açıklıyor. Muhafız, Işık ve Karanlığın artık var olmadığı, tüm Vex olmayan yaşamın silindiği ve Güneş'in karartıldığı Sonsuz Orman'ı kontrol eden Panoptes, Sonsuz Akıl tarafından yaratılan simüle edilmiş bir gelecek senaryosuna tanık olur.

destiny 2 hikayesi

Osiris'in düşünceleri, karanlık geleceği önlemenin bir yolunu bulamadıklarını iddia ediyor, ancak Muhafız'ın onu durdurmanın anahtarı olabileceğine inanıyor. Ikora, Muhafız'ı Io'daki bir Vex yapısı olan ve Panoptes'in inine giden bir haritanın konumunu içeren Pyramidion'a yönlendirir. Pyramidion'un Orman'a geri dönen verilerini ve içindeki Kızıl Lejyon simülasyonlarıyla savaşan Sagira, haritanın Panoptes'i bulmak için çok hızlı değiştiğini keşfeder. Muhafız, Sagira'nın işlem gücünü artırmak için daha küçük bir Vex Mind'in çekirdeğini elde etmek için Nessus'a gider. Ikora'dan bir ipucuyla Orman'ın simüle edilmiş geçmişine geri dönen Muhafız, yaratıldığı andan itibaren harita verilerini Panoptes'in algoritmalarıyla birleştirerek Sagira'nın Panoptes'in inini bulmasını sağlar. O anda, Panoptes kendisi gelir ve Muhafız'ı Ormandan çıkarmadan önce Sagira'yı Hayalet'ten zorla ayırır.

Kulede yeniden toplanan Ikora, Muhafız'a Merkür'e dönüşte eşlik eder ve Muhafız'ın Orman'a dönmesine izin vermek için geçidi açmaya zorlar. Panoptes'in inine ulaştığında, Muhafız Panoptes'in simüle edilmiş lejyonlarıyla savaşır, ancak tek başına Vex Mind'a zarar veremez; Panoptes, Osiris'in kendisi Muhafız'a yardım etmek için geldiğinde Muhafız'ı Ormandan silmeye hazırlanır. Osiris, Panoptes'i Muhafız'ın zayıflayıp Panoptes'i yok etmesine, Sagira'yı serbest bırakmasına ve karanlık geleceğin gerçekleşmesini engellemesine yetecek kadar uzak tutabilir. Muhafız ve Osiris, Ikora'nın Osiris'i Şehre dönmeye davet ettiği geçitten çıkar. Osiris bunu reddeder ve Sonsuz Orman'a dönmeden önce eski öğrencisine ve Muhafız'a veda eder.

Panoptes'in yenilgisinin ardından, İmparator Calus, Nessus'taki Leviathan'a seyahat etmek için başka bir davetiye gönderir; burada Muhafızlardan oluşan ateş timi, Nessus'un dönüşümünden sorumlu olan Argos, Gezegensel Çekirdek, Vex Mind ile yüzleşmek için Leviathan'ın çekirdeğinin derinliklerine girer. Bu, Leviathan Eater of Worlds olarak geçer. Argos'u yok ettikten sonra Muhafızlar, Leviathan'ın ateşli cehennemi tarafından neredeyse tüketiliyor, ancak bir kez daha yanında bir yer ve Işığın gücünden daha fazlasını sunan Calus tarafından kurtarılıyor.

Destiny 2 Warmind

Curse of Osiris olaylarından birkaç ay sonra Muhafız, İnsanlığın Gezgin ile ilk karşılaştığı yer olan Mars'a doğru yola çıkar ve Kızıl Lejyon'un geri çekilmelerinde Güneş Sistemini süpürürken kalıntılarını takip eder. Muhafız'ın gemisi geldiğinde, Warsat olarak bilinen yörüngesel silah platformları yörüngeden düşmeye ve yüzeye çarpmaya başlar. Muhafız, Ana Bray adlı bir Avcı'dan Vanguard'ın özel iletişim kanalında, Kovanın güney kutup buzullarından ayrıldığını ve Hellas Basin'deki Clovis Bray Araştırma Tesisine saldırdığını bildiren bir imdat çağrısı alır.

Muhafız, Warsat'ı kontrol eden antik Warmind Rasputin'in merkezi çekirdeğinin tesisin içinde olduğunu ve Dünyadaki Cosmodrome'da Rasputin ile karşılaşmaların (orijinal Destiny'de görüldüğü gibi) Bray'e yardım etmek için yüzeye çıkar. Bu, İlk Çöküş'ün ardından geride bıraktığı kişiliğinin parçalarıydı. Geçmiş yaşamları takip etmeme politikası nedeniyle Vanguard'ı dahil etmeye isteksiz olan Bray, Muhafız'ın Clovis Bray'in içine girmesine ve Rasputin'i korumasına yardım etmesini ister. Güvenlik sistemlerine erişme yeteneğinden, Bray'in bir Muhafız olmadan önce ailesi tarafından işletilen tesiste bir bilim adamı olduğu ortaya çıkar.

Muhafız, Rasputin'in merkezi çekirdeğine ulaşmak için Hive sürüleri arasında savaşırken Warmind, Muhafız'ın elit Hive kuvvetleriyle savaşmasına yardımcı olmak için Valkyrie adlı cirit benzeri bir silahı harekete geçirir. Ancak Muhafız ve Bray, Rasputin'in çekirdeğine girerken, Bray'i Muhafızların Dünya'da Ghaul'a karşı savaşmasına yardım etmek yerine, Öncü yasalarını hiçe sayarak geçmiş yaşamına odaklandığı için kınayan Komutan Zavala ile karşı karşıya kalırlar.

destiny 2 oyun hikaye

Tesis sallanırken Zavala, Rasputin'in Mars'ta uyanan tek şey olmadığını ortaya koyar. Xol adlı bir Hive solucan tanrısı, Binlerin İradesi de ortaya çıktı ve tesise saldırmak, Rasputin'i yok etmek için Clovis Bray'in etrafındaki donmuş Hive ordularını yönetiyor. Bray, Rasputin'in Xol'u yenmenin anahtarı olduğunda ısrar ediyor, ancak Zavala, Rasputin'in çok tehlikeli olduğunu düşünerek reddediyor.

Xol'u tuzağa düşürmek için Zavala, Gezgin'in The Red War sonunda uyandığında kırılan başka bir parçasını araştırmak için Muhafız'ı Dünya'daki EDZ'ye geri gönderir. Muhafız, parçayı bir Taken koruma kalkanında bulur ve Bray, Rasputin'i parçaya ateş etmesi için Dünya yörüngesindeki bir Warsat'ı yeniden hedeflemesi için çağırarak kalkanı devre dışı bırakır. Parçayla Mars'a dönen Muhafız, Xol'un beslenme alanını bulmak için Hellas Havzası'nın derinliklerindeki Kovan mağaralarına girer. Burada Nokris, Xol'un Herald'ı ve Oryx'in sürgündeki oğlu, Taken King ile karşılaşırlar.

Muhafız, Nokris'i yendikten sonra, parçayı yerleştirir. Xol, bunu görmezden gelerek ve Muhafız'ı çöken buz mağaralarına gömerek ortaya çıkar. Muhafız enkazdan sürünerek çıkabilse de Bray, Xol'un Rasputin'i yok etmek için doğrudan Clovis Bray tesisine gittiği konusunda uyarır, bu da solucan tanrısını neredeyse yenilmez yapacaktır. Warmind hakkındaki çekincelerini bir kenara bırakan Zavala, Bray'in Xol'u yok etmek için Rasputin'i kullanma planını isteksizce kabul eder.

Muhafız, Xol'un ordularıyla savaşırken Bray, Muhafız'ı, Valkyrie'ye daha fazla güç kanalize etmek için Rasputin'in çekirdeğini aşırı yüklemeye çağırır. Soğutma sistemini devre dışı bıraktıktan ve bir çekirdek erimesini zorladıktan sonra Muhafız, Xol ile yüzleşmek için bir dış platformda ortaya çıkıyor. Bray'in Valkyrie ciritleri üretme gücünü dengelemedeki yardımıyla, Muhafız Xol'u meydan muharebesinde yok eder.

Muhafız daha sonra Rasputin'in merkezi çekirdeğinde Bray ve Zavala'ya katılır. Rusça (tercüman olarak Bray ile) konuşan Warmind, Bray ailesi onu her şeyi gören bir kurtarıcı yapmaya ve Öncüler onu ilkel bir silah olarak kullanmaya çalışırken, kendisinin kendi silahını tanımlayacağını beyan eder. Rasputin bundan sonra varlığını sürdürecek ve İnsanlığı kendi şartlarına göre savunacaktır. Rasputin daha sonra bir daha asla bir tehdidin görülmeyeceğinden emin olmak için Güneş Sisteminin kenarlarına ve ötesine yeni bir Warsat ağı yayınlar.

Xol'un yenilgisinin ardından, Val Ca'uor liderliğindeki Kızıl Lejyon'un kalıntıları, İmparator Calus'a suikast girişiminde bulunmak için Leviathan'a saldırır. Calus bir kez daha Muhafızları yardımına çağırır. Calus'un psişik güçlerinin yardımıyla Muhafızlar, Kızıl Lejyon saldırısını püskürtür ve Ca'uor'u yener. Calus daha sonra Muhafızları çabaları için tebrik eder ve onlara, son geldiğinde onun yanında olacakları günü beklediğini söyler. Xol'un yok edildiğine inanılsa da, Ca'uor'un yenilgisinden kısa bir süre sonra solucan tanrısının aslında hayatta kaldığı keşfedilir.

 Muhafız, Io'daki Ulan-Tan Korusu'nun derinliklerinde, Xol'un Muhafız tarafından mağlup edildiğinden beri orada Taken ile iletişim kurduğu bir anormallik keşfeder. Muhafız, anomaliyi araştırır ve Xol tarafından yeniden dirilen ve Taken olan üç eski düşman da dahil olmak üzere Taken'ı ortadan kaldırır. Tehlike ortadan kaldırdıktan sonra Muhafız, Xol'un kendisinin bir silaha dönüştürüldüğü ve böylece Muhafızın savaşta öldürdüklerini besleyebileceği ortaya çıkan Solucan Fısıltısı adlı egzotik bir ağır keskin nişancı tüfeği elde eder.

destiny 2 satın al

Destiny 2 Forsaken & Season of the Outlaw Hikayesi

Forsaken, kız kardeşi Kraliçe Mara Sov ile birlikte üç yıl önce The Taken War başlangıcında öldüğü düşünülen Prens Uldren Sov'a odaklanıyor. Uldren, hala hayatta olduğuna inanarak kayıp kız kardeşini arıyor. Warmind olaylarından birkaç ay sonra, Guardian ve Cayde-6, Petra Venj'in Scorn adlı bir düşman tarafından Elders Hapishanesi'nden yeniden canlandırılmış ve mutasyona uğramış ölümsüz Fallen bir düşman tarafından kaçmasını sağlamak için Resif'e giderler. Scorn, karanlık eter tarafından, kendi ayrı ırkları haline gelir. Ancak saldırı sırasında Petra, bir başkasının mahkumları serbest bıraktığını ve kaçtığını keşfeder (ilk oyunun House of Wolves genişlemesinden Variks, the Loyal olduğu ek bilgide ortaya çıkar). Cayde onları bulmaya gider, ancak Scorn ve liderleri, Scorned Baronlar tarafından saldırıya uğrar; Tüfekçi Baron Pirrha, Cayde'nin Hayaleti Sundance'i yok eder. Cellat Rexis Vahn, ardından Cayde'yi ağır yaralar. Guardian ve Petra, Cayde'ı kurtarmaya çalışır, ancak Uldren kaçmadan önce Cayde'i kendi ikonik silahı olan Maça Ası ile öldürür; Cayde'nin Hayaleti yok edildiğinden yeniden hayata döndürülemedi.

Guardian, Cayde'nin cesedini, Ikora Rey'in düşmüş Hunter Vanguard için bir cenaze düzenlediği Kule'ye geri götürür. Ikora, Uldren'e karşı intikam almak istiyor, ancak Komutan Zavala, Gezgin'i ve Son Şehri korumak için savaşa gitmeyi reddediyor. Kalan Öncü'nün desteği ve Ikora'dan sadece küçük bir ipucu olmadan, Muhafız Uldren'i avlamak ve Cayde'nin intikamını almak için tek başına yola çıkar ve onu, Baronlarını ve Scorn'u Resif'teki kanunsuz bir çorak arazi olan Tangled Shore'a kadar takip eder. Baronların lideri Fanatik Fikrul ile bir yüzleşmenin ardından, onları Fallen suç çetesinin lideri Spider ile tanıştıran ve bir ittifak kuran Petra ile temasa geçer. Spider ve Petra'nın yardımıyla Guardian, sekiz Scorned Baron'u birer birer ortadan kaldırmaya karar verir. Bu arada, Satürn Savaşı'ndan sonra Karanlık tarafından bozulan Uldren, görünüşe göre Mara'nın vizyonları tarafından onu kurtarmak için yönlendiriliyor ve Avrupa Ölü Bölgesi'nden Gezgin'in bir parçasını alıyor.

Guardian, sekiz Scorned Baron'dan altısını ortadan kaldırır. Hiraks'ı, Mindbender'ı ve onun Hive taht dünyasını yok ederler; Hilebaz Araskes'i ve Kule için engramları sabote etme planını durdurur; Deli Bombacı Kaniks'in Tangled Shore'u havaya uçurmasını önler; Yaviks, the Rider ve Pike çetesini öldürür ve ardından sırasıyla Rexis Vahn ve Pirrha'nın işini bitirir. Altıncı Baron'un ölümünün ardından Petra, Guardian ile temasa geçer ve onlara Uldren'in Tangled Shore'daki Uyanmış Gözetleme Kulesi'ne doğru yola çıktığını bildirir. Yedinci Baron'u ve Fanatik'in ikinci komutanı Elykris'i yendikten sonra, Spider'ın suç örgütü ve Petra'nın yardımıyla Makinist, Guardian, Uyanmış Gözetleme Kulesi'ne saldırır ve Fanatik'i ortadan kaldırır (ancak ek diyalog yoluyla onun ölümsüz olduğu ima edilir).

Guardian, Uyanmış Anavatan Dreaming City'ye bir kapı açmak için parçayı ve kendi Karanlığını sunan Uldren'i aramak için Taken-İstila Edilmiş Gözetleme Kulesi'nin yanı sıra Taken Yükseliş Diyarı'ndan geçer. Ancak Mara yerine Uldren, Riven'ın Sesi adlı grotesk bir Taken yaratık tarafından yutulur. Guardian, bu iğrençliği öldürerek zayıflamış bir Uldren'i serbest bırakır. Maça Ası'nı alırlar ve kısa bir süre sonra Petra gelir ve Uldren inatla yaptığı her şeyin kız kardeşi için olduğunu beyan eder. Guardian ve Petra daha sonra silahlarını Uldren'e doğrulturlar ve silah sesleri duyulduğunda ekran kararır. Daha sonra Guardian, görevleri tamamlanmış olarak Kule'ye geri döner. Birden fazla karakter, Guardian'ın eylemlerini ya teşvik eder ya da onaylamaz; Drifter, bunların Gambit için tam da ihtiyaç duyduğu şey olduğunu belirtir ve Zavala, intikamlarının sonuçları hakkında önceden uyarıda bulunur.

destiny 2

Uldren öldü ve Cayde'in intikamı alındı. Guardian, Petra ile konuşur ve ona kırık bir Uyanmış tılsım sunulur. Aydınlık ve Karanlık enerjilerle onu onarmak için yola çıkarlar ve bunu yaptıktan sonra onunla tekrar Uyanmış Gözetleme Kulesi'nde buluşurlar. Guardian onu, Petra'nın Oracle Engine olarak bilinen bir Uyanmış cihazı kullanarak Mara Sov ile iletişim kurmaya çalıştığı Rüya Şehri'ne kadar takip eder. Guardian ve Petra, cihazı onarır ve Oryx ile yüzleşmesinin ardından kendi yarattığı gizemli bir alemde bulunan Kraliçe ile temas kurar. Uldren'in yolsuzluğuna, bir cin benzeri dilekleri yerine getirebilen Ahamkara adlı güçlü ejderha benzeri bir yaratık olan Bin Sesli Riven'ın ve The Taken War sırasında Oryx tarafından gönüllü olarak alınan türünün son örneği olduğunu ortaya koyuyor.

Kraliçe daha sonra Riven'ı öldürerek Taken tehdidini sona erdirmek umuduyla Rüya Şehri'ni Muhafızlara açar. Petra tarafından bir araya getirilen Guardian'lardan oluşan bir ateş timi, Düşler Şehri'ndeki Sesler Kalesi'nden Son Dilek baskını geçerek iki Uyanmış Techeun'u yolsuzluklarından kurtarır. Daha da ilerlerler ve Spirekeeper Morgeth'i öldürürler ve Riven'ın kendisiyle yüzleşmeden önce maksimum güvenlikli Uyanmış bir kasanın kilidini açarlar. Onu öldürdükten sonra Guardianlar, Shuro Chi ve Kalli tarafından saflaştırılmak üzere Riven'ın kalbini kaleden çıkarırlar ve bu süreçte farkında olmadan Rüya Şehri'ne bir Taken laneti salıverirler.

destiny 2 new light hikayesi

Riven'ın son arzusunun neden olduğu Rüya Şehri'ndeki Taken yozlaşmasının ardından, Guardian üç hafta boyunca Petra ile Scorn, Hive ve Taken güçlerine karşı çalışmaya devam eder. Lanetin üçüncü haftasında, Guardian'lardan oluşan bir ateş timi, Mara Sov'un taht dünyası Eleusinia'ya girerek laneti sona erdirir. Savaşarak yollarına devam ederler ve güçlü bir Kovan Sihirbazı olan Ebedi Dönüş Dûl Incaru'yu ve bir Hive tanrısı ve Oryx'in kız kardeşi Cadı Kraliçe Savathûn'un kızı bulurlar. Guardianlar, Dûl Incaru'yu yener ve görünüşe göre Taken laneti sona erdirir. Ancak lanet, Dreaming City'yi Riven öldürüldükten sonraki durumuna döndürür ve Dreaming City'nin üç haftalık bir zaman döngüsüne yakalandığını gösterir. Bu süre zarfında, Pulled Pork adında bir Ghost'un Dreaming City'e girdiği ve Uldren'in cesedini keşfettiği ve daha sonra Işık ile dirilen ve onu bir Guardian yaptığı ortaya çıkar. Diriliş üzerine Uldren, geçmişlerine dair tüm anılarını kaybeder.

Destiny 2: Forsaken Yayınları