Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Desperados Wanted Dead or Alive Hikayesi

Desperados Wanted Dead or Alive Hikayesi

Desperados Wanted Dead or Alive, Spellbound Entertainment tarafından geliştirilen ve Windows için Infogrames tarafından piyasaya sürülen gerçek zamanlı bir strateji ve taktik oyunudur.

Oyunda, oyuncu vahşi batı ortamında altı karaktere kadar kontrol eder. Kahramanı, dünyevi bir bıçaklı dövüşçü ve silahşör John Cooper'dır. El Diablo adlı kötü şöhretli bir tren soyguncusunu yakalamak için bir ödül alır. Cooper görevine başlarken, diğer beş arkadaşı ona yardım eder ve Commandos Behind Enemy Lines oyununda sunulana çok benzeyen gerçek zamanlı, gizlilik tabanlı bir yapıda birlikte çalışırlar; ancak topyekün silahlı çatışmalar da oyunda yer alır.

Desperados: Wanted Dead or Alive
Desperados: Wanted Dead or Alive
8,40
den başlayan fiyatlarla

Hikaye Nasıl Başlıyor?

Desperados Wanted Dead or Alive isimli bu video oyunu 1881 senesinde geçiyor. El Diablo olarak bilinen gizemli ve kötü niyetli bir haydut, son birkaç ayda birçok treni soymuştur. Demiryolu şirketi Twinnings & Co, El Diablo isimli gizemli karakteri durdurabilecek kişiye 15.000 dolar teklif eder. Ödül avcısı John Cooper, huysuz ve aşağılayıcı ABD'li Mareşal Jackson'ın itirazlarına rağmen görevi kabul eder. Ancak çok geçmeden görevin düşündüğü kadar basit olmadığını öğrenir.

Cooper, görevinde kendisine yardım etmek için eski ortaklarından oluşan bir ekip toplar Patlayıcı fanatiği Sam Williams; doktor, kasa hırsızı ve keskin nişancı olan Doc McCoy; ve baştan çıkarıcı kumarbaz Kate O'Hara. Grup, ünlü haydut lideri Pablo Sanchez'i başarıyla yakalar ama onu yetkililere teslim etmeye çalışırken El Diablo'nun haydutları tarafından kurulan bir pusuya düşerler. 

Bilgi
Desperados Wanted Dead or Alive, ilk film tabanlı strateji oyunudur.

Bu durum ve Sanchez'in El Diablo'nun Twinnings'te bir muhbiri olduğuna dair açıklamaları, Cooper'ın onu işe alan şirketin eş direktörü Smith'in muhbir olduğu sonucuna varmasını sağlar. Smith, Cooper bazı cevaplar alamadan suikaste uğrar ve cinayetten Jackson'ın ekibi tarafından kovalanır. Sanchez'i hapishaneden kurtarır ve yardımını ister. Sanchez, ekibi Socorro'ya yönlendirir ve El Diablo'nun saklandığı yerle ilgili herhangi bir ipucu bulmak için Carlos'a baskın yapar. 

desperados wanted dead or alive hikayesi

Genç bir Çinli kız olan Mia Yung da Jackson'ın adamları babasını karakolunda öldürüp intikamını almaya yemin ettikten sonra ekibe katılır. Grup Grant'e gelir ve Cooper, Carlos ile El Diablo'nun temsilcilerinden biri arasındaki konuşmayı dinlerken, Doc ve Kate rehin alınır. Cooper, Sam, Mia ve Sanchez, El Diablo'nun adamlarını bir trende takip eder ve El Diablo'nun saklandığı yerde yeniden bir araya gelmeyi başarır.

El Diablo grubu bir tuzağa çeker ve Sanchez'in önüne getirilirken onları bir mağaradaki gizli karargahına hapseder. Mia'nın evcil maymunu Bay Leone'nin yardımıyla kaçarlar. Cooper, Sanchez'i kurtarır ve El Diablo'yu ofisine kadar kovalar. El Diablo, Mareşal Jackson olarak gerçek kimliğini ortaya koyar. Zorlu bir silahlı çatışmadan sonra Cooper, Jackson'ı bıçağıyla öldürmeyi başarır.

Desperados: Wanted Dead or Alive
8,40
den başlayan fiyatlarla

Desperados 2 Cooper's Revenge adlı bir devam oyunu Mart 2006 döneminin sonlarında piyasaya sürülmüştür. İkinci bir devam oyunu olan Helldorado (Desperados 2 Conspiracy isimli bir genişleme paketi olarak da duyuruldu, ancak daha sonra tam bir oyuna dönüştürüldü) 2007 senesinin ortalarında Almanya'da piyasaya sürüldü. Oyunun İngilizce versiyonu bazı bölgelerde Kasım 2007 içerisinde sunuldu. Seri için dördüncü bir oyun olan Desperados III, Mimimi Productions tarafından geliştirildi ve THQ Nordic tarafından yayımlandı. Oyun, Haziran 2020 içerisinde Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü.

Desperados: Wanted Dead or Alive Yayınları