Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

WRC 8 FIA World Rally Championship
28,80
den başlayan fiyatlarla
Mafia III: Definitive Edition
16,17
den başlayan fiyatlarla
Just Cause 4 Reloaded
13,80
den başlayan fiyatlarla
Deathly Stillness İnceleme

Deathly Stillness İnceleme

Deathly Stillness, ilk ortaya çıktığında aslında tamamen yayınlanmak istenen bir oyun değildi. Geliştiricisi Chen, bu oyunu yarım saatte geliştirebileceği bir meydan okuma olarak görerek proje gibi geliştirmişti. 

Fakat daha sonra, on saat süren geliştirme süreci tamamlandığında ilgi çok arttı ve Chen, oyunu yayınlamaya ve güncellemeye devam etti. 17 günde tamamlanan oyun Steam’de deneyimlenmesi için Chen tarafından erişime açıldı. 

9Mükemmel
  • Yeni nesil grafikler
  • Gerçek bir zombi istilası deneyimi
  • İyi geliştirilmiş oyun mekanikleri
  • Village bölümündeki zombiler kafa karıştırıcı

Deathly Stillness Nasıl Başlıyor?

Deathly Stillness içerisinde iki level bulunuyor. Birisi otoyol, diğeri de evlerin bulunduğu bir alan. Highway olarak adlandırılmış otoyol seviyesi kolay olarak etiketlenmişken, Village olarak adlandırılan evlerin bulunduğu seviye ise zor olarak etiketlendirilmiş. Amacımız ise oyundaki bütün zombileri temizlemek. Oyun başlangıcında kıyafetlerinizi ve iki tip silahtan birini seçiyorsunuz; hızlı ama yüksek sesli, yavaş ama oktan oranı yüksek. 

死寂(Deathly Stillness)
死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz

Harita geniş çaplı olduğu için göreve başlar başlamaz oyun, oyuncuları zombileri temizlemeye itiyor. Böylece zombiler sizi fark etmeden onları temizlemeye başlayabiliyorsunuz. Zombiler hızlıdır ve şaşırtıcı olarak bazıları özellikle yavaş ve sessiz hareket eder. Bu yüzden kulaklıkla oynasanız bile fark etmesi güç olabilir. 

deathly stillness inceleme

Farklı Bir Cephanelik

Oyuncular için en önemli konu üzerlerine doğru gelen zombi istilasını yönetmek. Bu yüzden cephane en kritik konu. Cephaneden tasarruf yapabilmek, bir sonraki cephaneliği bulana kadar sürekli olarak düşünmeniz gereken şey. Cephanelik dediysek, genel olarak yerden topladığınız bir cephanelik biçimi yok. Oyun alanında ne kadar zombi temizlerseniz, o kadar cephanelik elde ediyorsunuz. Cephanelik oyun alanları belirli bölgelerde bulunuyor ve bir sonraki alana giderken mühimmatsız kalmamak için tasarruf etmek çok önemli.

Silahların yanısıra zombilerle yakın dövüş yapabiliyorsunuz. Fakat bunu yapabilmek için, zombi oldukça güçsüz hale gelmiş ve son vuruşu yapmak için ona koşuyor olmanız gerekir. 

Oyunda bir zombi grubu ile kuşatılmak istemezsiniz, çünkü karakterimiz tamamen eğitilmiş bir asker veya ajan değildir. Yeterli cephaneniz yoksa ve bir zombi grubu tarafından kuşatıldıysanız, oradan sıyrılmanız çok zor. Bu yüzden, sağlığınıza dikkat ederek kuşatılmaktan kaçınmalısınız. 

Village görevine geldiğinizde ise işler biraz daha karışıyor. Zombiler siz nerede olursanız olun etrafta çığlık atıp koşuşturuyorlar ve bu biraz kafa karıştırıcı. Çünkü sizi fark etmeyen zombilerin durağan hallerine alışkınsınız, sürekli fark edilmek oyunda bir sorun olup olmadığını düşündürüyor. 

deathly stillness oyun inceleme

Oyunun Yapısı

Oyunda en çok dikkat çeken konu ise açıklamada da belirtildiği gibi oyunun bir hikayesi olmaması. 17 gün gibi kısa bir sürede geliştirilen Deathly Stillness, yalnızca zombileri temizleme üzerine inşa edilmiş. İlgi çekici yan hikayeler, ana hikayenin şaşırtıcı sürprizleri, bir anda ortaya çıkan boss’lar olmadan oyun, oldukça iyi değerlendirme aldı.  

Bunun birinci sebebi gerçekten bir “zombi istilası” oyunu olması. Zombi istilası ile karşı karşıya kaldığınızda tek yapacağınız ve uğraştığınız şey zombileri temizlemektir, ki geliştirici buna oldukça sıkıcı diyorken oyuncular buna bayıldı.

Oyun 17 günde geliştirilmesine rağmen oyun mekanikleri çok gelişmiş, alışmakta zorlanmıyorsunuz. Ayrıca grafikler de şaşırtıcı derecede temiz ve güzel. Bu kadar kısa bir sürede geliştirilen bir oyun için gerçekçi efektler pek görebildiğimiz bir şey değil.

Oynamaya Değer mi?

Deathly Stillness, gerçekten bir zombi istilası oyunu. Temizleyerek alanları geçiyor ve haritada ilerliyorsunuz. Kafa dağıtmak ve zombi temizlemek istiyorsanız bu oyun tam size göre.

死寂(Deathly Stillness) Yayınları