Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Death Stranding Hikayesi

Death Stranding Hikayesi

Death Stranding hikayesinde serbest kurye olarak çalışan Sam Porter Bridges (Norman Reedus), Central Knot City'ye kargo taşıyor, ancak Timefall tarafından durduruluyor ve sığınıyor.

Hikaye

BT'den kaçmak için Fragile'den (Léa Seydoux) yardım alıyor. Sam gideceği yere varır, ancak şehir sakinlerinden birinin intihar ettiği ve cesetlerinin ölümün eşiğinde olduğu söylenir. Hem ülkesine geri gönderilmiş, hem de DOOMS'a sahip olduğu için Sam'e cesedi güvenli bir şekilde imha etmek için imha ekibine bir yakma fırınına eşlik etmesi için acil bir görev verilir. Bununla birlikte, BT'lerle bir karşılaşma, imha ekibinin ilerlemesini engeller ve ceset, Central Knot City'yi yok eden bir boşluğa neden olur.

DEATH STRANDING
DEATH STRANDING
348,00
den başlayan fiyatlarla

Sam, Capital Knot City'de canlanır ve Deadman (Guillermo del ToroJesse Corti) ile tanışır. BRIDGES'den bir doktor ve Sam'i ölmekte olan UCA Başkanı için morfin vermekle görevlendirir. Bu kişi, Sam'in üvey annesi Bridget Strand (Lindsay Wagner Emily O'Brien) olarak açıklanır. Bridget, Sam'den BRIDGES'e yeniden katılması ve Amerika'yı reforme etme hayalini gerçekleştirmesine yardım etmesi için yalvarır ve ardından hastalığına yenik düşer. 

Sam, Bridget'in cesedini yakılmak üzere taşır, ancak Central Knot City boşluğuna dahil olması nedeniyle emekli olarak işaretlenmiş bir Bridge Baby olan BB-28'i yakmayı reddeder. BB-28'in yardımıyla Sam, bir grup BT'den kaçabilir ve Capital Knot City'e geri dönebilir. Sam, BB-28'i kendi Köprü Bebeği olarak almaya karar verir; UCA'nın Köprü Bebeklerine yalnızca birer ekipman gibi davranma talimatlarına karşı, Sam yavaş yavaş BB-28 ile duygusal bir bağ kurar ve sonunda ona Lou adını verir.

death stranding hikayesi

Capital Knot City'ye döndükten sonra Sam, görüşmediği kız kardeşi Amelie Strand'dan (WagnerO'Brien) bir mesaj alır. Amerika Birleşik Devletleri, geri kalan şehirler ve hayatta kalan yerleşimlerle temas kurmak ve Chiral Network'e bağlanmalarına izin verecek terminaller kurmak, verilen görevdir. Sahili bir ortam olarak kullanarak geniş mesafeler arasında anında iletişim ve veri aktarımını kolaylaştıran bir sistem kurulmuştur. 

Ancak, Batı Kıyısındaki (Edge Knot City) son şehre ulaştıktan sonra, Amelie, Edge Knot City'nin bağımsızlığını garanti altına almak için Homo Demens adlı UCA karşıtı bir terörist grup tarafından yakalanır ve rehin alınır. Sam'e, seferinin yolunu izlemesi ve geride bıraktığı her terminali tek bir kıtaya yayılan ağa bağlamak için Q-pid adlı bir cihaz kullanması gerektiğini ve böylece Amerika'yı reforme etmesi gerektiğini söyler. Bu hac Edge Knot City'de sona ererken, Sam daha sonra Amelie'yi kurtarabilir ve Bridget'in UCA Başkanı olarak yerini alabilmesi için onu BRIDGES'e geri götürebilir. Sam isteksizce görevi kabul eder.

death stranding hikaye

Bridget'in kişisel yardımcısı ve şu anki BRIDGES Direktörü Die-Hardman'ın (Tommie Earl Jenkins) talimatlarını takip eden Sam, yolculuğuna Kuzey Amerika'nın doğusundan batı kıyısına doğru başlar. Yol boyunca çeşitli Knot Şehirlerine ve yerleşim yerlerine değerli kargolar teslim eder; Mama (Margaret Qualley), Heartman (Nicolas Winding RefnDarren Jacobs), ve Mama'nın ikiz kardeşi Lockne (Qualley) gibi BRIDGES personelinin yardımıyla Death Stranding'i araştırmaya yardımcı olur; Homo Demens ve liderleri Higgs Monaghan'ın (Troy Baker) yıkıcı planlarını engeller. Lou ile bağlantılıyken, Clifford Unger'ı (Mads Mikkelsen), hastaneye kaldırılan karısı ve BB çocuğunu tasvir eden anılar yaşar. Sam nadiren Clifford'un Sahili'ne çekilir; orada, kayıp BB'sini amansızca arayan Combat Veteran adlı Clifford'un BT tezahürüne karşı savaşmak zorunda kaldı.

DEATH STRANDING
348,00
den başlayan fiyatlarla

Edge Knot City'ye ulaştıktan ve Chiral Network'ü tamamladıktan sonra Sam, Amelie'nin Sahili'nde Higgs ile savaşır ve onu yener. Higgs, Amelie'nin bir Yok Oluş Varlığı olduğunu ortaya koyar Evren tarafından kitlesel yok oluş olaylarını (Büyük Beş gibi) tetiklemek için tezahür eden tanrısal bir varlıktır. Bununla birlikte, Amelie, kozmolojik görevlerini nasıl yerine getireceği, büyüme ve kaçınılmaz yok oluş döngülerini sürdürmek yerine Dünya'daki tüm yaşamı sona erdirmenin (Son İplik) daha insancıl olup olmayacağı konusunda çelişkiye düşer. 

Amelie, Son Büküm'ü etkinleştirmek için Chiral Network'ün tamamlanmasını manipüle eden Homo Demens'in gerçek lideri olarak ortaya çıkar. Ayrıca Amelie ve Bridget'in aynı kişi olduğu ortaya çıkar; Bridget'in ruhu, Plajlara yapılan ilk deneyler sırasında vücudundan ayrıldı ve bir kapak hikayesi olarak Amelie takma adı verildi.

Sam, yolculuğunda yaptığı müttefiklerin yardımıyla Amelie'ye ulaşır ve onu Last Stranding'i başlatmamaya ikna eder. Amelie, insanlığın kaçınılmaz yok oluşunu elinden geldiğince yavaşlatmaya karar verir, ancak kendisini ve Sahil'i dünyadan sonsuza dek ayırmak zorundadır. Sam daha sonra BRIDGES müttefikleri tarafından kendi Sahili'nden kurtarılır ve yaşayanların dünyasına geri döner. 

death stranding oyun hikayesi

Sonrasında, Die-Hardman UCA'nın Başkanı olur ve Fragile şirketini yeniden inşa etmeye karar verir. Ancak, Sam'e Lou'nun ölmekte olduğu söylenir. UCA yasaları, ölmekte olan BB'lerin yakılmasını talep etse de Sam, Deadman'ın tavsiyesine uyar ve Lou'yu, hayatını kurtarma ve normal bir insan çocuğu olarak büyümesine izin verme umuduyla bölmesinden çıkarır. 

Bunu yaparken Sam, Lou ile son bir kez bağlantı kurar ve izlediği anıların aslında kendisine ait olduğunu keşfeder O, Clifford Unger'ın Bridget Strand tarafından ilk BB'lerden birine dönüştürülen oğludur ve kaza sırasında Clifford ile birlikte öldürülür. Başarısız bir kaçış girişimi ve Amelie tarafından diriltildi (ilk Death Stranding'i tetikledi). Ölen BB'lerin ruhları Lou'nun hayatını kurtarmaya yardımcı olur ve Sam, UCA kol düğmelerini, yakma fırınında yakar, böylece Lou'yu (tam adı Louise olduğu ortaya çıkar) yükselterek huzurlu bir hayat yaşamak için uzaklaşır.

DEATH STRANDING Yayınları