Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
289,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
219,12
den başlayan fiyatlarla
Dealer's Life 2 İnceleme

Dealer's Life 2 İnceleme

Dealer’s Life 2’nin genel yapısını kısaca tarif etmem istenseydi eğer herkesin televizyon başında en azından bir kez rastladığı, DMAX’teki Antika Avcıları isimli programın video oyun haline getirilmiş versiyonu diyebilirdim. Tabi ki bu denli kısa bir özetle oyunu tanımlamak imkansız, lafı daha fazla uzatmadan gelin hep beraber Dealer’s Life 2’yi detaylıca inceleyelim.

Dealer’s Life 2, ilk oyunun başarılı satış rakamlarının getirdiği bir devam oyunu. Simülasyon oyunlarından beklenen gerçekçi fakat bir yandan da espritüel yaklaşımları içerisinde barındırma çabasını, Dealer’s Life 2’de rahatlıkla yakalayabiliyorsunuz. Bir antika dükkanını işlettiğimiz oyunda; başlangıç aşaması için belirli sayıda ürün, alım satım yapabilmemiz adına bir bütçe ve kişilik özelliklerini seçme şansı tanınan bir karakterle yolculuğa başlıyoruz.

7Çok İyi
  • Simülasyon oyunlarını sevenler için birebir
  • Başarılı çizimler, müzikler ve atmosfer
  • İlk oyunun üzerine katıp, genel yapıdan fazla uzaklaşılmamış
  • Türkçe dil desteği
  • Bir zaman sonra monotonlaşması
  • Fazla çeşitlilik barındırmaması
  • Gelişim çeşitliliğinin geniş kapsamlı olmaması

Kusursuz Bir İkinci El Krallığı

Her oyunda olduğu gibi, başlangıç kısmını aşana kadar genel yapıyı anlamak ve alışma süreci epey zorlu oluyor. Ancak Dealer’s Life 2, Türkçe dil desteği ve basit oyun anlayışıyla kısa sürede adapte olmanızı sağlıyor. Dükkanı açtığınız ilk gün elinizdeki ürünleri almak isteyen kadar, elindeki ürünleri satmak isteyen müşterilerin de çoğunlukta olduğunu fark ediyorsunuz. Bu aşamada üç farklı adım ile ürünün değeri biçiliyor. Nadirlik, durum ve kategori. Ürünün piyasada bulunma durumu, sağlamlığı ve bulunduğu kategoriye göre haliyle fiyatında oynamalar oluyor. Bu da ürüne vereceğiniz ücreti veya satacağınız ürünün değerini belirlemede bir hayli etkili oluyor.

dealer's life 2 incelemesi

Bunun haricinde karakterinizin kişilik özellikleri de müşteriler ile olan diyaloğunuzu ve ürünlere olan yaklaşımınızı etkiliyor. Bu özellikler yükseltilebilir dört alana ayrılıyor. Karizma, bilgi, sezgi ve şans. Ayrıca kişilik özelliklerinizin de etkisi olan itibar puanı adında bir bara da sahipsiniz. Dürüstlüğünüz ve müşterilere olan ilginiz ile barda artış sağlıyor, bu şekilde çok daha bol, cömert ve kültürlü müşterilere sahip olabiliyorsunuz. Sizde olduğu gibi müşterilerde de karakteristik özellikler önem arz ediyor. Dükkanınıza gelen müşterinin karakteri, fiyatı oldukça fazla etkileyebiliyor.

Dealer's Life 2
Dealer's Life 2
149,00
den başlayan fiyatlarla

Tüm bu yorucu iş hayatında tek başınıza mücadele etmek zor geliyorsa eğer personel alımı sağlayabiliyorsunuz. Örneğin elinizdeki ürün için fiyat tahmini yapmak size yorucu geliyorsa, bunun için bir personel alıp, işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ne kadar fazla personel, o kadar fazla gider demek. Bu yüzden patron gibi davranmak yerine, işinizin başında başarılı bir satıcı olmaya devam etmek çok daha makul gözüküyor.

Tebessüm Ettiren Atmosfer

Dealer’s Life 2’nin oyun mekanikleri ve türünü bir kenara bıraktığımızda, bize sunduğu geriye kalan tüm atmosferik yaklaşımlar oldukça eğlenceli olabiliyor. Tekdüze ilerleyen ve bir zaman sonra monotonlaşacak olan oyun yapısını, içerisinde barındırdığı hareketli müziklerle bir nebze olsun giderebiliyor. Yukarıda bahsettiğim işe alım sürecini yönettiğimiz, aynı zamanda gündemi de takip ettiğimiz bir gazetemiz var. Bu gazetede Dealer’s Life 2 dünyasında olup bitenleri görebiliyoruz. Gündemi takip ettikçe oyun dünyasına ve gerçek dünyaya olan göndermeleri fark ediyor ve ufak da olsa tebessüm ediyorsunuz.

dealerslife2 inceleme

Oyunun ana unsurunu müşteriler oluşturduğundan, farklı diyaloglara ve karakterlere rastlayabiliyorsunuz. Açgözlü müşterilerden, sakin karakterlere kadar birçok tezatla karşılaşmanız gayet olası. Özellikle açık arttırma kısmında keyifli dakikalar geçirebileceğinizi belirtmeden geçmek istemiyorum. Ayrıca açık arttırmada olabildiğince kurnaz davranmanızda fayda var. Malum, ikinci el kralı olmak için bu yollardan geçmeniz şart.

Alanında Başarılı Oyun

İncelememizin yavaş yavaş sonuna yaklaşıyoruz. Toparlamak gerekirse eğer; Dealer’s Life 2, boş vakitleri değerlendirmek adına, basit ve çok fazla yormayacak bir oyun. Neredeyse klavyeye bile dokunmanıza gerek kalmayan, tabiri caizse “biraz gireyim de kafam dağılsın” diyebileceğiniz, alanında başarılı bir yapım. Denemeye karar verdiyseniz eğer bir bölüm Antika Avcıları izleyip atmosfere daha rahat girebilirsiniz. :)

dealers life 2 steam

Dealer's Life 2 yayınları