Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
DC Universe Online İnceleme

DC Universe Online İnceleme

Ülkemizde çok büyük kitlelere hitap etmese de, dünya çapında hatırı sayılır derecede takipçisi ve okuru vardır çizgi roman serilerinin. Birçok ülkenin kendi yerel kahramanlarının hikaye edildiği çizgi romanların yanında bir de tüm dünya çapında ortak beğeni kazanmış eserler vardır. Özellikle DC Universe ve Marvel evrenleri bu türün en önde gelen isimleridir.

Oyun dünyasında boy gösteren bu markalardan DC Comics şirketinin, süper kahraman temalı, çevrim içi deneyimli, aksiyon ve dövüş oyunu DC Universe Online uzun yıllardır aramızda. Çok aktif olmasa da kemik bir kitleye hitap ediyor diyebiliriz.

11 Ocak 2011 tarihinde bilgisayarlar ve Playstation konsolları için çıkış yapan yapım daha sonra Xbox ve PS4 konsolları için de çıkışını gerçekleştirmiştir. 

7Çok İyi
  • Tatmin edici görsel sunum
  • Ücretsiz deneyim
  • Benzersiz süper kahraman (oyuncu) fikri oldukça ilgi çekici
  • Kısıtlı yetenek ağacı
  • Sıkıntılı sunucu deneyimleri

DC Universe Online Hikayesi

DC evreninin en popüler kenti olan Metropolis’te hayat buluyor DC Universe Online. Uzak gelecekte, iyilerin dostu kötülerin düşmanı en büyük süper kahraman Superman’in azılı düşmanı Lex Luthor, dünyayı ele geçirmek için evrenin süper kötü adamlarını yanına almış, hain planlar yapmaktadır. Bu kötü adamlar arasında; Joker, Harley Quinn, Poison Ivy ve Deathstroke da vardır. 

dc universe online

DC Universe™ Online
DC Universe™ Online
Ücretsiz

Süper kötülerimizin karşısında ise; yaralı ve yorgun düşmüş Batman, Wonder Woman, Green Arrow ve Flash vardır. 

İyilerin mi yoksa kötülerin mi kazanacağı belli olmayan bu aksiyon dolu oyunda en büyük rolü oyuncular olarak biz oynuyoruz.

Karakter Yaratma ve Oyun Mekanikleri

Hepimiz süper kahramanları çok severiz değil mi? Oyun dünyasında, o bu büyük kahramanların sıra dışı yaşamlarından kesitler deneyim etmek oldukça tatmin edicidir. DC Universe Online bu sefer bize çok daha güzel bir deneyim şansı veriyor: Kendi süper kahramanımızı yaratmak. 

Evet doğru duydunuz. Oyuna girer girmez bir karakter yaratma ekranı karşılıyor bizi. A’dan Z’ye cinsiyeti, vücut tipi, karakter yapısı, tabiatı ve güçleri dahil tüm niteliklerini kendimizin yaratabileceği bu ekranda kahramanımızın tarafını belirlemek de bize düşüyor. İyi veya kötü bir süper kahraman yaratma şansı biz oyunculara sunulmuş durumda.

dc universe online

Bir eğitim aşamasından geçen karakter, davranışları ve seçimlerine dayanarak ya iyiler tarafı olan Justice League ya da en kötülerin toplandığı The Society’e  kabul edilir.

Çok oyunculu devasa çevrim içi oyun türü olan MMO üyesi DC Universe Online’daki kombat sistemi, gerçek zamanlı savaş sistemi şeklinde işliyor.

Tamamen karşılıklı verilen mücadelelere dayanan yapımda ilk başlarda çok fazla alengirli hareket yapma şansı bulamıyorsunuz maalesef. Daha sonra gelişiminize göre ekstra özellikler elde edebiliyorsunuz.    

Yetenek Ağacı

Çok detaylı olmasa da bir yetenek ağacı var yapımda. Ama çok iyi işlediğini söyleyemeyiz. İstediğiniz bir gücü geliştirirken bazı limitlere takılı kalmanız da oldukça mümkün. 

Görev Yapısı 

Açık dünya ve hikaye görevleri DC Universe Online’da erişilebilir durumda bulunuyor. Serbest zamanda hem stres atıp hem de eğlenceli vakit geçirebileceğiniz gibi hikaye görevlerini de tamamlamak karakter gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bu görevleri tamamlayarak 30. seviyeye kadar yükselebilirsiniz. Belli bir seviyeyi geçip kahramanınızı iyice güçlendirdikten sonra PvP ve PvE maçlar yaparak da karakterinizi bir üst seviye taşıyabilirsiniz.

DC Universe online

Grafikler ve Sinematikler

Görsel olarak değerlendirdiğimizde bizden iyi bir not almayı başarıyor, DC Universe Online. Sinematiklerle de süslenen sunuma güzel grafikler de eklenince görsel açıdan tadından yenmez bir yapım ortaya çıkıyor.

Peki Oynamaya Değer Mi?

Süper kahramanlarla dolu büyük bir evrende, kendi yarattığınız kahramanınızla ister dünyayı kurtarabilir ya da onu felakete sürükleyebilirsiniz. Oyunun birden çok olumlu yanına karşılık tek eksiği oyuncu kitlesinin çok büyük olmaması diyebiliriz. Ancak günün sonunda kesinlikle denenmeye değer bir oyun DC Universe Online.

DC Universe™ Online Yayınları