Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Darksiders 3 İnceleme

Darksiders 3 İnceleme

Bundan bir önceki Darksiders oyunundan bu oyuna kadar altı yıl geçti ve bu, umduğum geri dönüşten çok uzak. Kömürleşmiş Konsey, Fury'yi (Mahşerin Dört Atlısı'ndan biri) yedi ölümcül günahı yenerek kıyameti durdurmakla görevlendirdi.

Bu bosslara ulaşmak için yarı açık bir dünyada seyahat edecek, düşman dalgaları arasında dolaşacak, bulmacaları çözecek ve platform bölümlerinde gezineceksiniz. Homurdanmalar etkileyici bir şekilde çeşitli: iblis çocuklar zehirli goo çalar, kanatlı melekler klonları çağırır ve dört kollu vahşi hayvanlar çelik kalkanların arkasına saklanır. Eşsiz yetenekleri Fury'nin kırılganlığı ile birleştiğinde - üç ağır saldırıda düşecek - dalmadan önce saldırı modellerini not ederek dikkatli bir şekilde savaşmanız gerektiği anlamına geliyor.

6Ortalama
  • Fury eğlenceli bir baş karakterdir
  • Eğlenceli savaşlar
  • Diğer modern aksiyon oyunlarının bir adım gerisinde olması
  • Souls benzeri unsurların beceriksiz uygulamışlar
  • Kamera açıları

Fury olarak küçük şeytan gruplarıyla savaştığınızda, Darksiders 3 kendini özel hissettiriyor. Ona kaçmasını söylediğinizde Fury çok çeviktir ve silahlarını düşmandan düşmana dans eden kıvılcımlar gönderen gösterişli element büyüsü yaylarında sallar. Her şey harika görünüyor. Ancak daha büyük paketler alırken, hantal kilitli kamera kavgaları sinir bozucu hale getiriyor. Savaşıun dışında ise, platform biraz kafa karıştırıcı kalıyor.

Dört veya daha az düşmanla karşılaştığımda bu düşünceli yaklaşımdan keyif aldım. Bir düşman sallanırken atlatın ve yavaş çekimi tetikleyecek, diğer hareketlere birleştirebileceğiniz tatmin edici sayaçlar kuracak, hem varsayılan kırbacınızla hem de hikayenin sabit noktalarında alacağınız diğer dört silahtan biriyle saldıracaksınız.

Aksiyon ve Kamera Dengesizliği

Ancak birden fazla düşmanla savaştığınızda - çoğunlukla bu şekilde aksiyona giriyorsunuz- kamera ciddi anlamda rahatsız ediyor. Sırtınızdaki veya yanınızdaki düşmanlar genellikle ekran dışından atlar ve size tek bir hareketle vurur, bunu haksızlık olarak nitelendirebiliriz. Beyaz bir işaretleyici bu ne zaman olacağı konusunda sizi uyarır, ancak bu işaretçileri, önünüzdeki düşmanları ve uzak menzilli saldırganları takip etmek için çok fazla. Sürekli olarak doğru hedefe odaklanmak için kilitlenme ile boğuşuyormuşsunuz gibi hissettiriyor . Bu nedenle zorluk biraz fazla kalıyor.

darksiders 3 inceleme

Genellikle daha zayıf düşmanlardan oluşan daha büyük gruplarla savaşmak sinir bozucu. Patron zorluğu da benzer şekilde şaşırtıcı. Oyunun sonları da dahil olmak üzere bire bir savaşlar çok kolay: saldırı düzenini öğrenin, doğru zamanda atlatın ve karşı yumruk atın. Ama dev böcek Tembel Hayvan gibi köleleri çağıran patronlarla savaştığımda, büyük düşman dalgalarıyla karşılaştığımda olduğu gibi aynı kamera sorunlarıyla karşılaştım, bu da onları orantısız derecede zor hissettiriyor. Yedi günah tanıdık mecazlara dayanıyor – su altı deniz canavarları, dev böcekler, ateş zırhlı kocaman bir adam – ama hepsinin sıkıcı hissetmelerini engelleyen farklı tuhaflıkları var. Örneğin tembel hayvan, ordusunu yönlendiren daha küçük böcekler tarafından taşınan bir tahtta oturuyor. Sağlık çubuğunu parçalayın ve dev bir sopayla sallanarak koltuğundan fırlatın.

Aynı zamanda harika bir şekilde alaycı ve kesici bir dili var - oyuncuların çoğu için söylenebileceğinden daha fazla. Beni ilk iki oyuna çeken utanmaz küçümseyiciliğin bir görüntüsünü yakaladım, ancak Darksiders 3 kendini çok ciddiye alıyor. Fury, hikaye sırasında çok fazla değişiyor ve aniden, doğal bir karakter yayı gibi hissettiriyor, bu da finalin gelmesini zorlaştırıyor.

Darksiders III
Darksiders III
189,00
den başlayan fiyatlarla

Platformlar Olmamış

Platformlar ise karanlık ve kafa karıştırıcı. Darksiders 2'de olduğu gibi duvara koşmak veya tırmanmak yok - uygun bir şekilde yerleştirilmiş metal çubuklar arasında çok fazla kırbaç sallayacaksınız, bu da çok az zorluk sunuyor. Bulmacalar erken zamanlarda çok basit ve iyi düşünülmemiş.  Bir böceği kaç kez bir ateş havuzuna götürmem, alevlerle dolmasını izlemem ve bir yolu ortaya çıkarmak için örümcek ağına atmam gerektiğinin sayısını kaybettim. Bulmacalar, hikaye sırasında topladığınız güçleri hızlı bir şekilde art arda birleştirmeniz gereken son üçte birinde daha iyidir. Birincisinde, kuvvet gücümü bir kirişi yuvarlamak için kullandım, sallanan bir ankraj noktası olarak kullanmam için mükemmel bir şekilde konumlandırıldığında yerinde dondurmak için durağanlığı takip ettim. Neredeyse ödül vermiyorlar, ama en azından biraz düşündürüyorlar.

darksiders 3 incelemesi

Oyun devam ettikçe ortamlar da gelişiyor. İlk dört saat boyunca jenerik kanalizasyonlarda böcekleri ezmek zorunda kaldıml. Çökmekte olan bir otoyolda, su altı harabelerinde ve dev ağaçların pencerelerden geçtiği kırık bir şehirde şeytanlarla savaştım. Sanat tarzı standart fantezi ürünü, parlak ve renklidir.

Geçer not veremedik...

Yedi ölümcül günahtan bazılarıyla yüzleşebileceğiniz düzendeki esnekliği de seviyorum. Pusulanız size en yakın olanı söyler, ancak başkalarını bulmak için geri dönüp keşfedebilirsiniz. Ne yazık ki, uygun ganimet eksikliği - herhangi bir silah veya zırh bulamazsınız - size çevrede dolaşmak için çok az neden verir. Yan yollar silahlarınızı yükseltmek için kaynak sağlar, ancak sadece hasar çıktısını artırıyorsunuz ve silahlara yerleştirmek için sadece bir avuç benzersiz büyü var, örneğin hasar verirken sizi iyileştiren gibi. Daha az ganimet, basitleştirilmiş platform ve kolay bulmacalar ile Darksiders 3, önceki oyunlara göre savaşına daha fazla yaslanıyor. Ve Fury bir yumruk atarken, harika kamera dövüşleri olması gerekenden daha sinir bozucu hale getiriyor. Darksiders'ı unutulmaya mahkum etmiyor, ancak şimdiye kadar yapılmış en zayıf oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Darksiders III yayınları