Üye Ol / Giriş Yap
KATEGORİLER
Dark Souls 3  İncelemesi

Dark Souls 3 İncelemesi

Oyun oynamak zevk işidir. İnsanlar iyi vakit geçirmek, stres atmak için geçerler konsol veya kişisel bilgisayarlarının başına. Kimi oyuncularda oyun oynarken zorlanmak, sıkı bir mücadeleye girmek ister. Kaybettikçe, zorlandıkça hırslanarak vücudu adrenalinden tavan yaparken oyunun dünyasında adeta kaybolurlar.

Bu tip oyunculuk genel kitlede çok büyük yer tutmasa da hatırı sayılacak kadar oyuncuyu bünyesinde barındırır ve bu tarz oyun nedir denildiğinde ilk akla gelen yapımların başında Dark Souls gelir. Bugün serinin son halkası olan Dark Souls 3’ü sizin için inceleyeceğiz.

10 Mükemmel
  • Envai çeşit boss savaşı
  • Birbirinden farklı karakter classları ve build alternatifleri
  • Şahane görsellik
  • İyi işlenmiş gizem dolu hikaye
  • Çok zor!

Hikayesi

Lothric Krallığı’nın kadim çanı, ateş çağının ebedi koruyucusu “İlk Alev”in sönmeye başladığını haber vermek için çalmaktadır ve ne zaman karanlık yükselse bilinir ki ölümsüz ve acımasız yaratıklar o zaman yeryüzüne çıkar.

Ateş Çağı’nın devamlılığı büyük lordların ve kahramanların İlk Alevi yeniden canlandırmak için ruhlarını feda ettiği bir ritüel olan ateşin bağlanma seremonisi ile sağlanabilir. Bu çağ için seçilen bağlayıcı Prens Lothric görevini yerine getirmek yerine alevin ölümünü uzaktan izlemeyi tercih etmiştir. Çan, Ateş Çağı'nın son umududur ve alevin yeniden bağlanması sağlamak için önceki Cinder Lordlarını (geçmiş çağlarda alevi birbirine bağlayan kahramanları) yeniden diriltir.

Boss Savaşları

Oyunda 19 adet boss dövüşü bulunuyor. İlk bölümlerdeki bosslar sizi çok zorlamasa da “aaa, bu oyun mu zor!” diyerek arkanıza yaslanıp ben bu oyunu geniş geniş oynarım düşüncesi zihninizi dolduracak ama Dark Souls’taki bosslar da arap atı gibi sonradan açılacak ve sizi umutsuzluğa düşürüp ben burayı hayatta geçemem hatta bu oyunu bırakmalıyım dedirtecek.

Yararlı Bilgi
Her bir boss'un zayıf noktaları olduğunu unutmayın, savaşa girmeden önce küçük bir araştırma büyük zaferlere yol açabilir.

 

Ama oyununu atmosferi, müzikleri içinizdeki savaşçıyı her daim canlı tutacağı için pes etmeyeceksiniz ve sonunda başaracaksınız. Kısacası serinin hayranlarını tatmin edici zorluk seviyesi yapımda sağlanmış.

Yeni oyuncuları çekmek için de eski oyunlardaki büyük zorluk biraz esnetilmiş. Evet oyun serinin geçmiş oyunları kadar zorlayıcı değil. Ancak, tekrar söyleyelim yine de yeterince zor.

Görsellik 

Karanlık, puslu ama göz alıcı devasa mekanların bulunduğu bazen sadece kontrolcünüz veya farenizi bırakıp izlemek isteyebileceğiniz  bir dünya resmedilmiş oyunda. 

Bloodborne ile aynı grafik motorunu kullanan From Software, eski oyunlardaki görsel yetersizliği kapatmayı kendine borç edinmiş ve sizi içine hapseden ve çok hoş gözüken bir eser meydana getirmiş.

Son Söz 

Karanlık ama bi o kadar da gösterişli gözüken bir dünyada, karşınıza çıkan kimisi devasa kimisi ise normal gibi göründüğü halde sizi tek bir hamlede yeryüzünden silebilecek güçlükteki yaratıklarla ölümüne mücadelelere girmek isteyen herkes için ideal bir yapım.

 

Eski oyunlardaki eksiklerini başarıyla tamamlayan From Software, eski hayranlarını memnun etmiş ve ölümüne zorluk seviyesini de bir tık aşağıya çekerek yeni oyuncuları kitlesine kazandırmıştır.

Eğer zor oyunlarla işim olmaz, relax oyun oynarım ben demeyen bir oyuncuysanız bir denemenizi tavsiye ederiz. Her halükarda keyifli zaman geçireceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

İyi Oyunlar.