Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Dark Souls 3 Hikayesi

Dark Souls 3 Hikayesi

Karanlığın hüküm sürdüğü diyarlara yeniden aydınlık getirmek ve İlk Alev’i tekrar canlandırma serüveni diyebileceğimiz Dark Souls 3 hikayesine derinlemesine bir bakış atmak istedik sizin için.

Zorluğu ve karanlık ama efsanevi evreniyle milyonlarca oyuncunun kütüphanesinde sarsılmaz bir yer edinen yapımın en kapsamlı hikayesi ile baş başa bırakıyoruz sizi.

DARK SOULS™ III
DARK SOULS™ III
179,00
den başlayan fiyatlarla

Dark Souls 3 Hikayesi

Lothric Krallığı'na konuk oluyoruz Dark Souls 3’te. Lothric Krallığı, büyük bir kaya parçası üzerine kurulmuş ve devasa duvarlara sahip bir krallıktır. İleride bahsedeceğimiz Ashen One’ın gelmesiyle beraber Lothric eski ihtişamını kaybedecek ve harap topraklara dönecektir. Her yer, düşen ve ölen şövalye ve askerlerin sessiz çığlıklar atan bedenleriyle doludur. İşte her şey burada başlar.   

Evrene karanlığın hakim olmasını engelleyebilecek yegane güç olan İlk Alev tehlikede. Kulaklarda çınlayan çan sesi İlk Alevi sönmeye yüz tuttuğunu anlatabilmek için acı acı çalmakta.

Eğer İlk Alev sönerse karanlık yükselecek sonrasında ise ölümcül iblisler ve yaratıklar gün yüzüne çıkacak. Acımasızlığın ve korkunun hüküm sürdüğü bir çağ başlayacak ve Karanlık her yeri kaplayıp yaşamı çekilmez hale getirecek. Bu lanet çağdan kurtulmanın tek bir yolu var. O da Ateşin Bağlanması Ritüeli.

Bu ritüelin gerçekleşmesi için de kahraman Lordların ruhlarını feda etmesi gerekir. Herkes bir Lord olabilir ama kahraman bir ruha sahip olmayabilir.

Bu çağın seçilmişi Prens Lotrich de maalesef bir kahramanın ruhuna sahip değildi. Bağlayıcı olmayı reddediyor, düşüşü uzaktan ve ruhsuz bir şekilde izliyordu.

dark souls 3 hikayesi

Çan umuttur, geleceği kurtaracak olandır. Çanın çalmasıyla eski kahraman Lordlar uyanır ama sadece bir tanesi görev için hazırdır.

Tahtlarını terk eden 4 Lord geri dönmelidir ki; İlk Alev yeniden canlanabilsin.

4 Lordu uyandırarak tahtına gönderecek olan kahraman Ashen One yani Külden Olan olarak adlandırılır. Büyük ve zorlu bir mücadele ve belki de hazin bir son onu beklemektedir.

Ashen One, tüm Lordları tahtına geri döndürmeyi başarıp ardından Ateşin Koruyucusu olan Fire Keeper ile görüşüp Kiln of the First Flame bölgesine gidecektir. Hedefine ulaşan Ashen One, burada tüm Cinder Lordlarının ruhlarına sahip ölümcül bir yaratık olan Soul of Cinder ile karşı karşıya gelecektir.

Soul of Cinder mağlup edildikten sonra oyuncunun hareketleri ile belirlenecek olan dört adet son beklemekte olacak Ashen One’ı.

İlk final olasılığında oyuncu alevi bağlayıp tekrar İlk Alev’i canlandırmayı seçebilir. Buna beklenen veya iyi son diyebiliriz.

dark souls 3 hikaye

İkinci ihtimalde ise oyuncu İlk Alev’i söndürüp sonsuz karanlığı hakim kılabilir evrende. Üçüncü seçenek olarak Fire Keeper’ı çağırmak ve onu öldürmek gösterilebilir.

Ve son olasılık olarak da Ashen One İlk Alev’i ele geçirir ve karanlık bir dünyada tek hakim olarak hüküm sürebilir. 

Her zamanki gibi tüm sorumluluk yine oyuncunun omuzlarında olacak. Oyuncu kendi zihninin derinliklerine inerek ya Karanlığı ya da Sonsuz Aydınlığı seçecektir.