Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Geometry Dash
8,00
den başlayan fiyatlarla
Red Dead Redemption 2
126,99
den başlayan fiyatlarla
Borderlands 3
65,66
den başlayan fiyatlarla
Dark and Light

Lenovo IdeaPad M100 Gaming Mouse
Sponsorlu Ürün
Lenovo IdeaPad M100 Gaming Mouse

3200 DPI

RGB Renkler

Ergonomik Tasarım

Ürüne Git

 • Dark and Light
 • Dark and Light PC Fiyatları
 • Dark and Light PC Key Fiyatları
 • Dark and Light Fiyat Karşılaştırma
 • Dark and Light

Dark and Light

Çıkış Tarihi: 20.07.2017
Diller: İngilizce, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince ...

enucuzoyun.com'da en ucuz Dark and Light fiyatını bulmak için bilgisayar oyun fiyatlarını karşılaştır, en uygun fiyatlı Dark and Light PC oyun keyini hangi siteden satın alabileceğini öğren. Aynı zamanda Dark and Light oyununun sistem gereksinimlerini, oyuna ait Twitch yayınlarını ve oyunun oynanma istatistiklerini yine sitemizin oyun sayfalarında incele.
Fiyatı Düşünce Haber Ver

Oyun Fiyatları
Resmi Mağazalar
Resmi Mağaza
Sürüm
Fiyat
Steam
Sürüm — Standart
28,00

Lenovo IdeaPad M100 Gaming Mouse
Sponsorlu Ürün
Lenovo IdeaPad M100 Gaming Mouse

3200 DPI

RGB Renkler

Ergonomik Tasarım

Ürüne Git

Oyun İstatistikleri

Dark and Light yayınları

Sıkça Sorulan Sorular

 • Dark and Light oyununun konusu nedir?

 • Dark and Light nereden indirilir?

 • Dark and Light nereden satın alınır?

 • Dark and Light kaç GB?

 • Dark and Light Türkçe mi?

 • Dark and Light yaş sınırı nedir?

 • Dark and Light hangi dilleri destekliyor?

 • Multiplayer var mı?

 • Dark and Light ne zaman çıkacak?

 • Oyunun yayıncısı kim?

 • Oyunu hangi firma geliştirdi?

Oyun Hakkında


Gaia ana gezegeninin parçaları, dünyayı çevreleyen karanlık güçlerin kaçınılmaz kanıtı olarak yakın mesafedeki uydu gezegen Archos'un gökyüzünde süzülüyor. Issızlıkta tek başına gezen bir kaşif olarak araziyi, doğal kaynakları, yerli yaratıkları nasıl evcilleştireceğini ve nasıl bir ev inşa edeceğini öğrenmen gerekiyor. Gezegende bulunan büyü enerjisini toplayıp kullanmazsan tüm gezegene yayılan karanlıkta yok olacaksın.

Karanlık ve Aydınlık, her yönüyle 2004'te çıkan orijinal sürümün yeniden canlandırıldığı, değiştirildiği ve geliştirildiği bir sürüm. Gaia'nın varlığı, rüzgar, toprak, su, ateş, ışık ve karanlık gibi ana elementlerin gücüne bağlı. Bu elementler tüm dünyada dolaşır ve bazen çarpışıp dünyayı sarsan değişikliklere yol açar. Gaia, gür ormanlar, ucu buzullarla kaplı dağlar, üzerinde sülfür ve kül bulutu bulunan bir volkan, esintili yüzer adalar, meşum ve karanlık ormanlar, büyük bataklıklar ve derin mağaralar gibi çeşitli canlı ortamlarına sahiptir. Şiddetli hava koşulları seni zorlayacak; bu geniş toprakları gezmek ve acımasız elementlere karşı koyabilmek için yiyecek ve suyun yanı sıra gerekli aletleri de temin etmen gerekecek.Çağlar önce karanlık güçler Gaia'ya saldırıp Gaia'yı yıkmış ve karanlığa gömmüştü. Çoğu kişi Gaia'nın uydu gezegenlerinden biri olan Archos'a göç etti ve farkında olmadan (veya bazıları farkında olarak) karanlık güçleri beraberinde götürdü. Sonuç olarak Archos'un atmosferi olumsuz bir şekilde etkilendi ve geceleri gezegende garip olayların baş göstermesine sebep oldu. Archos'un tabiatı gündüzleri huzurlu olsa da güneş battıktan sonra kaos başlıyor. Zaman zaman Gaia'nın kalıntıları güneşi kapatarak Archos'ta bir güneş tutulması yaşanmasına sebep oluyor. Bu da gezegenin yerli yaratıkları arasında vahşi bir cinnete yol açıyor. Güneş tutulması, ayrıca inanılmaz derecede nadir bulunan büyülü kaynakların toplanabilmesine olanak tanıyor. Bu yüzden başarıyı hedefleyen oyuncuların güneş tutulmaları sırasında hayatta kalmayı öğrenmesi gerek.Karanlık ve Aydınlık'ta büyü her şeye yayılıyor ve oyun ilerledikçe fizik ile büyü arasındaki çizgi bulanıklaşmaya başlıyor. Hayatta kalma, keşif, savunma, dönüşüm, kontrol, saldırı ve daha fazlasıyla ilgili onlarca büyü becerisi mevcut. Oyuncular, binalar inşa etmek, kendilerini kıtanın farklı yerlerine götürecek portal ağları oluşturmak ve hatta havayı kontrol etmek için elementlerin gücünden faydalanabilir. Ama olasılıklar sadece icatlar ve kontrolle sınırlı değildir. Oyuncular, yaylar, kılıçlar, hançerler gibi 14'ün üzerinde yakın dövüş ve menzilli silahın yanı sıra büyülü bir asayla önemli savaş meydanı becerilerini geliştirebilir. Ayrıca silah ve kendi efsanevi ekipmanlarını yapmak için büyü kullanabilirler.

Karanlık ve Aydınlık; ejderhalar, griffinler, tekboynuzlar, sentorlar ve goblinler gibi birçok büyülü yaratık barındırmaktadır. Ayrıca oyuncuların daha önce hiç görmediği, her biri bu gezegene özgü birçok eşsiz yaratık da mevcuttur. Oyundaki tüm yaratıklar, Gaia'nın yıkılmasıyla yayılan kargaşada hayatta kalmayı başarmış ve inanılmaz büyülü güçler kazanmıştır. Oyuncular, bu yaratıkları yiyecek ve kıyafet bulmak ve büyü özlerini almak için avlayabilir veya sadık yoldaşları olması için evcilleştirip yetiştirebilir.Oyuncular ve NPC'ler kendi gelişim sistemlerini uygulayabilir ve oyuncular, karakterlerinin ustalaşmasını istediği becerileri seçebilir. Bunlara hız, dayanıklılık ve güç gibi fiziksel becerilerin yanı sıra karakterin üretim yetenekleri için de geçerlidir. Bir karakterin mimar, büyücü veya savaşçı olması oyuncunun elindedir ve Karanlık ve Aydınlık'ta beceri ve istatistik kombinasyonları neredeyse sınırsız sayıdadır. Tüm becerilerde ustalaşmak mümkün olsa da inanılmaz bir zaman ve çaba gerektirir. Güçlü bir temel oluşturmak için oyuncuların belirli bir uzmanlık seçmesi ve Archos'ta birbirleriyle işbirliği yapması önerilir.Archos'un zorlu çevre koşulları, yalnız yola çıkan birçok maceraperesti hüsrana uğratmıştır; oyuncuların hayatta kalmak için birlikte çalışmaları gereklidir. Karanlık ve Aydınlık, her düzeyde işbirliğini teşvik edecek şekilde tasarlanmıştır; hayatta kalma, keşif ve savaş inanılmaz derecede zordur ve çevresine tamamen hakim olabilen çok az kişi olacaktır. Bu durum, özellikle büyük savaşlarda büyük avantajlar sağlayan savaşçılar, büyücüler, eğitmenler ve başkalarından oluşan kapsamlı bir grubun yönetildiği ve desteklendiği grup savaşlarında geçerlidir.
Oyuncular, her biri Archos'taki üç büyük fraksiyondan birine ait olan üç ana şehirden birinde başlamayı seçebilir. Bu topluluk yapısı, oyuncuların nispeten zayıf olduğu ve başkalarının desteğine ihtiyaç duyduğu erken aşamalarda büyük önem taşır. Karanlık ve Aydınlık'ta ilerleme kaydettikçe fraksiyondaki rolün de önem kazanır; uzmanlığını erken belirlersen fraksiyonunun başarısına çok daha fazla katkıda bulunursun.

Karanlık ve Aydınlık'ın açık dünyası, oyunculara dünyanın istedikleri yerinde istediklerini yapma özgürlüğünü tanır. İster gizli bir yeraltı üssü isterse dev bir yüzer adanın tepesine kale yapmak istiyor ol; ulaşabildiğin her yere istediğini inşa edebilirsin. Karanlığın güçleri ufukta büyürken yurdunu koruman çok önemli olacak. Topraklarını karanlıktan korumak için NPC'ler ve evcilleştirilmiş yaratıklar dahil fiziksel güçlendirmelere ve büyü güçlendirmelerine ihtiyacın olacak.Archos, hala Gaia'nın tamamen yıkılması ve karanlık kuvvetlerinin büyük işgali nedeniyle tehdit altında. Archos'u Gaia'ya bağlayan portallar kapanmış olmasına rağmen karanlık, ana gezegenden yükselmeye ve Archos'taki tüm canlıları etkilemeye devam ediyor. Karanlığı kabul etmek veya savaşmak tamamen sana kalmış bir seçim ve dünyanın geleceğini bu seçim belirleyecek.

Desteklenen Diller: İngilizce, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Rusça, Korece, Kastilya İspanyolcası, Almanca, Fransızca

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:

Minimum:

 • İşletim Sistemi: 64-Bit Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, or Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5 2500K
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 960 or higher
 • DirectX: Sürüm 10
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
Önerilen Sistem Gereksinimleri:

Önerilen:

 • İşletim Sistemi: 64-Bit Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, or Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i7-5820k 6x 3.3 GHz
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 1070 or higher
 • DirectX: Sürüm 10
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Yorumlar