Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Danganronpa: Trigger Happy Havoc İnceleme

Danganronpa: Trigger Happy Havoc İnceleme

Görsel roman tarzında bir yapımı incelemek için buradayız bugün. Öncelikle türü bilmeyen okurlarımız için görsel roman nedir onu açıklayalım. Orijinal adı “visual novel” olan bu türde bir roman, hikaye veya olay örgüsü görselleştirilerek oyun dünyasına aktarılır.

Görsel romanlar, genelde anime karakterlerin resme dökülmesi yöntemiyle oluşturulur. Özellikle Japonya’da bu türün takipçisi ve hayranı çok fazladır. Ülkemizde daha çok niş bir kitleye hitap eder. Uzun diyalogları ve yavaş temposuyla herkesin radarına girememektedir görsel romanlar.

Oyunumuza geçecek olursak: 25 Kasım 2010’da sadece Playstation özelinde çıkışını yapan Spike Chunsoft imzalı “Danganronpa Trigger Happy Havoc” incelemesine hoşgeldiniz.

8Çok İyi
  • Uygun fiyat
  • Farklı ve özgün bir hikaye
  • Görsellik ve seslendirmeler başarılı
  • Neredeyse her platformun kütüphanesinde bulunuyor
  • Ağır tempo
  • Uzun diyaloglar sıkıcı olabilir

Hikayesi

Hikayemiz, Japonya’nın en prestijli okullarından biri olan Hope’s Peak Academy’de başlıyor. Sadece üst tabakanın ve kalburüstü işadamlarının çocuklarının gidebildiği bu özel okulda, biz yani oyuncu ise garip gruba bir genci canlandırmakta. Rastgele yapılan bir çekiliş sonucu kahramanımız Makoto Naegi okula kabul ediliyor.

Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
31,00
den başlayan fiyatlarla

Daha Makoto üst sınıf bir okulda olmanın ayrıcalığını yaşayamadan bir bayılma sonrası 14 arkadaşıyla birlikte okulda alıkonulur. Buradan kurtulmanın tek çaresi ise bir öğrenciyi öldürmek ve de sınıf mahkemesi tarafından aklanmaktır. 

Gerçekten ilginç ve değişik bir hikaye barındırıyor yapım.

Danganronpa

Detaylar

Playstation özelinde çıkış yapan yapım; bir süre sonra mobil cihazlarda boy göstermiş, 18.02.2016 ise bilgisayarlarımızda oynanabilir hale gelmiştir. 

Yararlı Bilgi
Oyun içindeki serbest zaman aktivitelerinde NPC’ler ile sıkça diyaloğa girmek okul ve hikaye ile ilgili birçok ipucuna erişmenize olanak sağlayacağı için vakaları çözmek noktasında, karakter diyaloglarına ekstra bir önem vermenizi tavsiye ederiz.

Ünlü avukatlık oyunu Ace of Attorney ile oldukça benzerlik gösteren yapımda hikaye 2 farklı yönde gelişim göstermektedir. Bunların ilki okul yaşamı bölümüdür. Burada oyuncu derslere girecek, arkadaşlarıyla sosyalleşecek kısacası liseli bir gencin okul yaşamını deneyim edecektir. 

İkinci bölüm ise sınıf mahkemesinde geçmektedir. Class Trial denen bu bölümde de dedektiflik becerilerimizi göstermemiz gerekiyor. İpuçlarını toplamalı, değerlendirmeli ve büyük mahkemede doğru kararlar verebilmeliyiz.  

Danganronpa trigger happy havoc oyun inceleme

Görsel Detaylar

Yukarıda belirttiğimiz gibi bu tür yapımların büyük bir kısmında anime karakterleri ve görselliği kullanılıyor. Danganronpa Trigger Happy Havoc da anime tarzı bir görselliğe sahip ve göze çok hoş gelen bir dünya oluşturulmuş. 

Ayrıca seslendirmeler de oldukça başarılı. Görüntü ile seslendirme arasında hiçbir senkronizasyon kaybı yaşatmıyor oyun. 

Danganronpa oyun steam

Karar

Anime izlemeyi seviyor aynı zamanda da dedektiflik oyunlarına ilgi duyuyorsanız Danganronpa Trigger Happy Havoc’a mutlaka bir şans verin.

Ama uzun diyaloglar ve ağır akan bir hikaye sunumu yanında sakin bir oynanış ilginizi çekmiyorsa; oyunu satın almadan önce bir kez daha düşünüp öyle karar vermelisiniz. 

Danganronpa: Trigger Happy Havoc Yayınları