Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
57,00
den başlayan fiyatlarla
Cyberpunk 2077 karakter geçmişleri bizlere neler sunuyor?

Cyberpunk 2077 karakter geçmişleri bizlere neler sunuyor?

Cyberpunk 2077’de birden fazla karakterin geçmişi ile oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu içeriğimizde Cyberpunk 2077 karakter geçmişlerini didik didik ediyoruz.

RPG konusunda The Witcher 3 ile büyük yol alan CD Projekt RED merakla beklenen yeni oyunu Cyberpunk 2077 ile karşımıza çıktı. RPG türünü FPS ile harmanlayan geliştirici ekip, oyunculara unutmayacağı bir deneyim sunmaya geldi. Sadece ana hikayesi 40 saati aşan, tekrar etmeyen yan görevleri ile dolu dolu 150 saate yakın bir deneyim sunan Cyberpunk 2077’de, birden fazla karakter geçmişinin de yer alması oyun keyfini üçe katlıyor.

Geliştirici ekip oyunculara düz bir deneyim sunmak yerine farklı karakter geçmişleri yaratarak, her oyuncuya farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Şimdiden korkmayın Keanu Reeves’i hangi geçmişi seçerseniz seçin göreceksiniz. Evet Zeki Müren misali o da sizi görecek.

Size çok spoiler’a girmeden bir ipucu verelim. Johnny Silverhand’i canlandıran ünlü oyuncu Keanu Reeves, Street Kid geçmişini seçen oyunculara büyük jestler yapıyor. Muhtemelen oyunun en çok seçilen karakter geçmişi de Keanu abimizden dolayı Street Kid olacak. Dilerseniz lafı daha fazla dallandırıp budaklandırmadan Cyberpunk 2077’nin kısaca konusuna bir göz atalım.

Oyunda V adında bir karakteri canlandırıyoruz. V, Dexter Deshawn tarafından Arasaka Corporation'dan ölümsüzlüğün çipi olarak bilinen teknoloji parçasını çalmak için Jackie Welles ile sözleşme imzalıyor ve hikayemiz burada başlıyor. Çip takıntısı olan bu oyunu oynamasın kardeşim. Bill Gates’ten sonra Cyberpunk 2077 de size çipi takacak baştan belirtelim.

Cyberpunk 2077

Neyse V ve Jackie Welles abimiz ile Megacorp’a sızmayı başardıktan sonra cihazı çalmaya koyuluyoruz. Ancak bu noktada dananın kuyruğu tam anlamıyla kopuyor. Jackie bir anda ölmüş gibi görünüyor ve V ihanete uğradığını düşüp tek başına mücadeleye dalıyor. Tabii V de başarılı olamıyor ve ona da bir takım şeyler oluyor. (Spoiler vermemek için burada biraz saçmaladık) Ön hikayeyi verdikten sonra şimdi geçelim karakter geçmişlerine.

Oyunda The Corpo-Rat, The Nomad ve Street Kid olmak üzere üç farklı geçmiş bulunuyor. Bu üç karakter geçmişi de oyunculara farklı deneyimler sunuyor. Hani oyunun ana görevleri 40 saat demiştik ya onu şimdi 3X40=120 saat yapabilirsiniz. (3 tane ana görev 40'ar saat oynanış ve Cyberpunk 2077'nin 140. yılı kutlu olsun!)

Cyberpunk 2077 karakter geçmişleri

1- The Corpo-Rat

Ana karakterimiz olan V, oyuna Arthur Jenkins'in bize verdiği görev ile başlıyor. Jenkins bizden başka bir kurumsal firmadan çalışan birini işe almamızı istiyor. Biz de bu görev için Arasaka Kulesi’ne gidiyoruz. Ancak Arasaka Kulesi’ne gelirken uçağımız basketbol sahasına izinsiz iniş yapıyor ve buradaki basketbolcuları neredeyse ölümle burun buruna getiriyoruz. Neyse ki kimseye bir şey olmuyor. Sonrasında ise V, tesise giriyor ve eski arkadaşları Jackie Welles ile buluşuyor.

Arasaka
Arasaka, güvenlik, bankacılık ve üretim alanlarında dünyanın tamamında faaliyet gösteren mega şirket konumunda yer alıyor.

 

The Corpo-Rat ile oyuna başladığımızda daha iyi analiz yapma ve hikaye detaylarına ulaşma sansına sahibiz. Beyaz yakalı geçmişi olarak da tabir edebileceğimiz bu geçmişte, şirketler ile iç içe olduğumuzdan Cyberpunk evreninin gelişimine şahitlik ediyoruz. Elimi kana bulamadan politik ilerleyeyim diyorsanız bu geçmiş tam size göre.

cyberpunk 2077

2- Nomad

Night City’e giden yalnız bir göçebe olan V, Badlands olarak isimlendirilen arazide aracının bozulması ile yerel bir tamirci aramak zorunda kalıyor. V, aracını tamir ettirip bir takım karanlık insanlar ile tanıştıktan sonra Night City’ye doğru yol almaya devam ediyor.

Badlands
Badlands, Night City'nin dışındaki geniş boş alanlara ve göçebelerin yaşadığı yere deniyor. Night City'den kilometrelerce uzak olan Badlands, şehrin mükemmel görünmesini sağlıyor. Çünkü burası bildiğiniz kenar mahalle tarzında karanlık insanlar ve yıkıntılar ile dolu.

 

Nomad geçmişini seçerseniz karanlık bir takım insanlar ile bağlarınız çok güçlü olsa da, Night City’e vardığınızda size yabancı gözüyle bakacaklar. Yani şehrin merkezinde maalesef ki Nomad’lar biraz dışlanıyor. İnsanlar umrumda değil ben kontaklarıma bakarım kolay yoldan ilerlerim diyorsanız Nomad sizin için iyi bir seçim olabilir.

Nomand

3- Street Kid

Oyunun en çok tercih edileceğini düşündüğümüz Street Kid geçmişinde; V'ye, Kaoru Fujioka'nın sahip olduğu oldukça pahalı araba olan Rayfield Aerondight'ı çalması için iş teklifi geliyor. Araba hırsızlığı ile başladığımız bu geçmişte Night City Police Department (NYPD) olaya el koyuyor ve soygunumuz başarısızlıkla sonuçlanıyor.

Rayfield Aerondight
Rayfield Aerondight çok lüks ve pahalı olduğu için dünya çapında sınırılı kişi tarafından satın alınabiliyor. Bu yüzden Rayfield Aerondight çok nadir.

 

Sokakların çocuğu olarak oynadığımız bu geçmişte Latin kökenli Heywood bölgesinde oyuna başlıyoruz. Sokakların hakimi olmak bu geçmişi seçen oyuncular için çocuk oyuncağı olacak. Sokaktan geldiğimiz için sokak raconunu bileceğiz ve karanlık çeteler ile daha rahat ilişkiler kurabileceğiz. Hatta bu geçmiş ile oynarsanız; diyaloglardaki seçimleriniz sayesinde adam öldürmeden bölümü tamamlayabilirsiniz. 

 

 

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
249,00
den başlayan fiyatlarla