Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Cyberpunk 2077 Hikayesi

Cyberpunk 2077 Hikayesi

Oyun, oyuncu karakteri V (Gavin Drea veya Cherami Leigh tarafından seslendiriliyor.) için üç yaşam yolundan birinin seçilmesiyle başlar: Nomad, Streetkid veya Corpo.

Her üç yaşam yolu da V'nin yerel haydut Jackie Welles (Jason Hightower) ile Night City'de yeni bir hayata başlamasını ve bir netrunner olan T-Bug ile çeşitli maceralar yaşamasını içeriyor.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
166,83
den başlayan fiyatlarla

2077'de yerel kontratçı Dexter DeShawn (Michael-Leon Wooley), Arasaka Corporation'dan Relic olarak bilinen bir biyoçipi çalmak için V ve Welles'i işe alır. Biyoçipi alırlar, ancak Megacorp'un lideri Saburo Arasaka'nın (Masane Tsukayama) hain oğlu Yorinobu (Hideo Kimura) tarafından öldürülmesine tanık olduklarında plan ters gider. Yorinobu, cinayeti zehirlenme olarak gizler ve T-Bug'un Arasaka'nın ağ atıcıları tarafından öldürüldüğü bir güvenlik taramasını tetikler. V ve Welles kaçar, ancak bu süreçte Welles ölümcül şekilde yaralanır ve Relic'in koruyucu kılıfı hasar görür. Bu yüzden V'yi biyoçipi kafalarındaki siber yazılıma sokmaya zorlar.

cyberpunk 2077 hikayesi

İstenmeyen polis dikkatine öfkelenen DeShawn, V'yi kafasından vurur ve onu bir çöplükte ölüme terk eder. Uyandıktan sonra V, 2023'te Arasaka Kulesi'ne yapılan bir termonükleer saldırı girişimi sırasında öldüğüne inanılan, savaş gazisi olan ikonik rock yıldızı Johnny Silverhand'in (Keanu Reeves) dijital hayaleti tarafından rahatsız edilir. V, doktorları Viktor Vector'den (Michael Gregory) DeShawn'ın kurşununun biyoçip üzerindeki diriliş nanoteknolojisini tetiklediğini öğrenir. Birkaç hafta içinde Silverhand'in anıları geri dönülmez bir şekilde V'lerin üzerine yazılacak hale gelir. Biyoçip çıkarılamaz, bu yüzden V, Silverhand'i ortadan kaldırmanın ve hayatta kalmanın bir yolunu bulmalıdır.

johnny silverhand cyberpunk 2077

V, Silverhand'in anılarını yeniden yaşayarak, 2023'te Silverhand'in o zamanki kız arkadaşı Alt Cunningham'ın (Alix Wilton Regan) sinirsel bağlantılar yoluyla ağ atıcılarının zihinlerini kopyalayabilen yapay bir zeka olan Soulkiller'ı yarattığını öğrenir. Ancak süreç, hedefin beynini yok eder. Arasaka, Cunningham'ı kaçırmıştır ve onu, hedeflerinin zihinlerini Arasaka'nın dijital kalesi Mikoshi'de saklayacak olan kendi Soulkiller versiyonunu yaratmaya zorlamıştır. Silverhand, Cunningham'ı kurtarmak için bir kurtarma çabasına öncülük eder, ancak Arasaka Soulkiller'ı onun üzerinde kullanmadan önce onu bulamaz. Silverhand saldırısıyla intikam almak istemiştir, ancak Arasaka onu yakalar ve Soulkiller'ı onun üzerinde de kullanır.

2077'de Arasaka, Ruhunu Güvende Tut programının reklamını yapıyordu ve bir zihnin dijital bir kopyasını, Relic'in ortaya çıktığı canlı bir insan beynine yazmak için gizli araştırmalar yürütüyordu. Sonunda V, Mikoshi'ye fiziksel erişim sağlamak, Silverhand'i vücutlarından çıkarmak ve Soulkiller'ı kullanmak için Arasaka Kulesi'ne bir saldırı düzenlemeye karar vermelidir.

cyberpunk 2077 hikayesi

Oyun boyunca oyuncu eylemlerine bağlı olarak V, saldırıyı gerçekleştirmek için farklı seçenekler arasından seçim yapabilir. V intihar etmeye karar verebilir, Silverhand'in eski ekibiyle saldırı düzenlemesine izin verebilir, oyun sırasında bir araya gelen bir müttefik ağıyla saldırıya geçebilir veya saldırıyı tek başına yapabilir. Ne olursa olsun, Soulkiller'ı başarıyla kullandıktan sonra, V'nin vücudundaki hasarın geri döndürülemez olduğu ortaya çıkıyor. Oyuncu seçimine bağlı olarak V, ya belirsiz bir yaşam beklentisiyle vücudunda kalır ya da Silverhand'in kalıcı olarak devralmasına izin verir, bu durumda arkadaşlarına saygılarını sunar ve Night City'den yeni bir hayata başlamak için ayrılır.