Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,19
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,40
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
788,03
den başlayan fiyatlarla
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty İnceleme

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty İnceleme

Bize makineleşmenin, geleceğin ve teknolojinin dünyasını yaşatan, gözlerimiz dahil her uzvumuzu değiştirebildiğimiz bir oyun olan Cyberpunk 2077 ilk çıkışında oyuncuları büyük hüsrana uğratmıştı.

Fakat zaman geçtikçe oyunun yapımcı firması olan CD Project Red oyunu düzeltti ve stabilleştirdi. Böylece oyunun optimizasyon sorunları ve hataları elden geçirildi. Sonuca baktığımızda oyunun büyük değişimler geçirmeden sadece optimizasyon ve hata ayıklama ile eğlenceli bir macera sunmayı başardı. Elbette bu gelişimde oyunun anime uyarlaması olan Cyberpunk: Edgerunners yapımının da büyük etkisi vardır.

Judy, Rogue ve Panam gibi birbirinden unutulmaz ve eşsiz karakterlere sahip olan bu oyunun büyük bir DLC’si olan Phantom Liberty duyuruldu. Bu makalede Cyberpunk 2077: Phantom Liberty DLC’sini tanıtacağız.

Phantom Liberty Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Yeni Silahlar, Yeni Araçlar, Yeni Oynanış Mekanikleri

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty oyuncuların daha fazla eğlenmesi için silah çeşitliliğini artırmıştır. Witcher 3’ten bildiğimiz gibi CD Project Red genellikle DLC çıkardığında yeni bir oyun olabilecek kadar geliştirir. Yeni silahlar, yeni özellikler, yeni eklentiler ve yeni araçlar DLC ile oyuna eklenecektir.

Eğer benim gibi Cyberpunk 2077’nin tüm ana ve yan görevlerini bitirdiyseniz hatta haritayı tamamen temizleyip bölge puanlarınızı maksimuma çıkardıysanız bu DLC size yeni oynanış elementleri verecek demektir. Yeni silahlar sadece tüfekler ve tabancalarla sınırlı değil, ayrıca kolunuza eklediğiniz yükseltmeler de geliştirildi. Örneğin hack ve gizlilik ile oynayan oyuncuların en sık kullandığı eklenti olan cyberware artık düşmanlara vurduğunda seçili hack modülünü tetikliyor. Başka bir deyişle düşmanlara siber kırbacınızla saldırırken aynı zamanda onlara virüs bulaştırabilirsiniz.

Airdrop

Oyuna eklenen yeni ve eğlenceli mekaniklerden biri kırmızı dumanla yerini bulabileceğiniz airdrop sistemidir. Haritanın belirli bölgelerine düşen airdrop sandıklarını toplamak için bölgedeki düşmanları öldürmeniz gerekir. Bu sandıklarda değerli silahlar ya da işe yaramaz çöpler bulabilirsiniz. Kırmızı duman gördüğünüz bölgeye hızlıca gitmezseniz bir süre sonra airdrop düşmanlar tarafından ele geçirilir ve alamazsınız, bu sebeple değerli eşyalar bulmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
627,38
den başlayan fiyatlarla

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Görsel Tasarımı

Cyberpunk 2077 ilk çıktığında da harika grafiklere, RTX seçeneğine ve etkileyici atmosfere sahip bir oyundu. Oynanış sırasında kendinizi o evrende hissetmeniz için tasarlanan NPC diyalogları ve duvar reklamları gibi çeşitli elementler vardı. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty DLC’si bu atmosferi birkaç çıta yukarıya çekerek sizi evrene ve oynanışa daha fazla çekecektir. Oyunun fragmanlarından ve oynanış videolarından bildiğimiz kadarıyla oyun karanlık atmosferlere, bina içi çatışmalara ve daha karanlık bir gelecek imajına sahiptir.

cyberpunk 2077 phantom liberty inceleme

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Rol Yapma Seçenekleri

Cyberpunk 2077 ile ilgili beni en çok hayal kırıklığına uğratan kısım oyunun ana karakteri olan V’nin kişiliğini ve davranışlarını kontrol edememek olmuştu.

Genellikle görevi ertelemek ve görevi anında başlatmak seçenekleri arasından birini seçmeniz gerekirdi. Ayrıca oynanış sırasında karşınıza çıkan ve hikâyeyi daha fazla anlatan süreli sorularda bile oyuna karakterinizi yansıtamıyordunuz. Phantom Liberty DLC’si ile bu durumu düzeltmelerini ve V’nin seçimlerini çeşitlendirmelerini isterdim fakat şu ana kadar gördüklerim kadarıyla böyle bir girişimde bulunmadıklarını söyleyebilirim. Yine erteleme ve anında kabul etme seçeneklerine ve “hikâyeyi daha fazla anlat” seçeneklerine sahip olacağız gibi duruyor, umarım yanılıyorumdur.

phantom liberty oynanır mı

Yeni Bölge: Dogtown

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Night City’nin dışında Dogtown denilen ve kanunsuzluğun yaşam biçimi olduğu bir şehirde geçer. Bu şehre girmek için özel bir sebebiniz ya da bahaneniz yoksa genellikle yolun kenarına cansız bedeniniz atılır. Tam bu sebepten dolayı hükümet sizinle anlaşma yapmak ve size NUSA ajanı olmanız için teşvik vermek istiyor. Oyunun başlarında bu teklifi reddedebilir ya da kabul edebilirsiniz, fakat unutmayın Johnny Silverhand olsa bu teklifi reddeder ardından binaya bir bomba atardı.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty yayınları