Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Cuphead İnceleme

Cuphead İnceleme

Video oyunları eski zamanlarda belirli niş kitle ve belirli yaş gruplarına hitap eden bir sektör iken; gelişen ve yaygınlaşan mobil teknolojiler sayesinde çok daha fazla sayıda eve misafir olabilmektedir günümüzde.

Oyunlarla ilk tanışması ellerindeki mobil cihazlar aracılığıyla gerçekleşen kitleler oyun oynamanın zevkini aldıktan sonra mobil cihazlarla yetinmeyip konsol veya kişisel bilgisayarlar üzerinden deneyim etmeye başladılar popüler oyunları. 

Oyunlar dışında günümüzde popülaritesi artan diğer bir sektör ise animasyon sektörüdür. Son teknoloji cihazlar ile üretilen animasyon filmleri çok ilgi çekse ve talep görse de eski zaman teknolojilerinden ilham alınarak yapılan animasyonlar daha da kıymetlidir. 

Bugünkü içeriğimize ise; nostalji kokulu animasyonları çok eğlenceli bir oynanışla birleştiren, Studio MDHR’nin geliştiriciliğini ve ayıncılığını üstlendiği, 29 Eylül 2017 çıkışlı Cuphead. Gelin birlikte inceleyelim.

8Çok İyi
  • Muazzam görsellik
  • Hiç bitmeyen aksiyon
  • Uygun fiyat
  • Türkçe dil desteği yok
  • Zorluk seviyesi ile herkese hitap etmeyebilir

Hikayesi

Yapım lineer bir çizgide ilerlemese de bir alt hikayeye sahip. Kahramanlarımız Magnum ve Cuphead ki kendileri kardeş olurlar. Şeytan ile kumar oynama gafletine düşerler ve  kaybetmeleri sonucu bir antlaşma ile ruhlarını şeytana kaptırırlar. 

Ruhlarını geri almanın tek yolu ise Şeytan adına savaşıp borç tahsili yapmaktır. İşte burada devreye oyuncular girecektir ve tek tek bütün Boss'ları yok edip kahramanlarımızın ruhlarını geri alma mücadelelerine destek vereceklerdir. 

Cuphead İnceleme

Detaylar

Öncelikle belirtmeliyiz ki yapım bir side scroll shoot’em up oyunu. Yani sürekli sağa doğru akan iki boyutlu oynanışta, silahlar vasıtasıyla düşmanlarınıza ateş edip onları yok etmeye çalıştığınız bir yapım Cuphead. Kısacası ateş et, öldür ve hayatta kal macerası diyebiliriz bu tür için.

Bilgi
Oyunu oynama doyamayan oyuncular sebebiyle yapım dizi/film sektörüne de geçişini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Yapım iki ayrı oynanış çeşidiyle karşımıza çıkıyor. Bunlardan birincisi; sürekli koşarak ateş edip bütün düşmanları yok etmeye çalıştığımız Run and Gun bölümleri diğeri ise minik uçaklarla yine üzerimize gelen çeşitli düşmanları elimine ettiğimiz shoot’em up bölümleri. 

Oyun tamamiyle boss dövüşleri üzerine kurulmuş. Ruhlarımızı kurtarmak için çıktığımız macera ve tehlike dolu yolculukta karşımıza çıkan her düşmanla birden fazla formda mücadele etmek zorundayız. Her Boss’un en az 3 farklı formu bulunmaktadır ve oyuncu sırasıyla bu formları yok etmekle yükümlüdür. 

Grafikler

İçeriğimizin başında da söylediğimiz gibi yapım eski zaman görselliğiyle modern zaman kalitesini birleşitirip adeta bir sanat yapısı edasıyla oyun severlerin karşısına çıkarmıştır. Her ne kadar zorlu parkurlarda çok fazla detay seviyesine dikkat edemeyecek olsanızda ara sıra dikkatinizi rakibinizden birkaç saniyeliğine ayırabilirseniz yapımın görsellik adına nasıl bir şaheser oluşturduğunu fark edebilirsiniz.

Cuphead oyun

Karar

Belki de bu zamana kadar oynadığınız en zor oyunu sanatsal bir görsellik ve hiç bitmeyen bir aksiyon eşliğinde deneyim etme fikri aklınıza yattıysa buyrun Cuphead’in renkli ve zorluk dolu dünyasına.

Cuphead Yayınları