Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Crysis Hikayesi

Crysis Hikayesi

Crysis hikayesi, 7 Ağustos 2020 tarihinde, General Ri-Chan Kyong liderliğindeki Kuzey Kore kuvvetlerinin Lingshan Adaları'nın kontrolünü ele geçirmesiyle başlıyor.

Dr. Rosenthal liderliğindeki Amerikalı sivil arkeologlardan oluşan bir ekip, dünyayı değiştirebilecek bir şey keşfettiklerini belirten bir imdat çağrısı gönderiyor. Bir hafta sonra, Delta Force'un Raptor Ekibi, adaları tahliye etmek ve sahip oldukları değerli bilgileri güvence altına almak temel misyonuyla adalara ulaşıyor. Ekip; Nomad, Psycho, Aztec, Jester ve ekip lideri Prophet (hepsi kod adı altında) isimlerinden oluşuyor. 

Crysis
Crysis
129,00
den başlayan fiyatlarla

Hikaye Nasıl Başlıyor?

Onlara insanüstü güç ve yetenekler kazandırmanın yanı sıra, silah seslerinden ve patlamalardan korumaya yardımcı olan, teknolojik olarak gelişmiş Nanosuitler veriliyor. Adalardan birine yüksek irtifa atlayışı yaparken, bilinmeyen bir uçan varlık Nomad'a çarparak atlamayı bozar ve ekip ayrılır. Çarpışma, Nomad'ın Nanosuit'ini devre dışı bırakır ve paraşütünü yok eder; ancak suya indiği ve giysisi inişin etkisini emdiği için kurtarılır. Prophet, kıyıya çıktıktan sonra, Nomad'ın kıyafetini uzaktan sıfırlayarak normal işlevini geri yükleyebilir.

crysis hikayesi

Raptor Takımı atlamadan sonra yeniden toplanırken, Aztec bilinmeyen bir varlık tarafından öldürülür. Ekip onu bulduğunda, onu öldüren şeyin yakındaki KPA askerlerinden oluşan bir mangayı da öldürdüğünü keşfederler. Raptor Ekibinin kalan üyeleri göreve devam eder. Yol boyunca adanın kıyısına yakın bir tepede donmuş rehine teknesini keşfederler. Ayrıca, uçan bir uzaylı makinesi onlara gizlice yaklaşıp Jester'ı yakalayıp kısa bir süre sonra onu öldürdüğünde ekiplerine saldıran uzaylılara da ilk defa görürler. 

Ekibin kurtardığı ilk rehinenin, Dr. Rosenthal'ın çalışmalarını izlemek için gönderilen bir CIA ajanı olduğu ortaya çıkar. Ormanda, KPA yakındaki bir uzaylı makinesiyle savaşırken Nomad, Badowski adında, sırtında buz parçalarıyla ölü başka bir rehine bulur. Nomad, Prophet ile yeniden bir araya geldikten sonra, Prophet, kendisi ile birlikte uçup giden başka bir uçan makine tarafından aniden kapılır. Kısa bir süre sonra, Nomad, Amerikan ordusundan Binbaşı Clarence Strickland tarafından telsizle aranır ve ekibinin çoğu öldürüldüğü veya kaybolduğu için görevi iptal etmek isteyip istemediğini sorar; Nomad, göreve devam eder.

crysis hikaye

Nomad, Dr. Rosenthal'ın araştırma kompleksine doğru yola çıkar ve burada insanlıktan iki milyon yıl öncesine ait, nadir bulunan fosilleşmiş bir eser bulur. Kısmen kazılmış eser, takıma saldıran uçan makinelerden (exosuit olarak adlandırılan) birine benzer. Rosenthal ayrıca Afganistan ve Sibirya'daki benzer eserlerin diğer keşiflerine atıfta bulunarak, uzaylıların küresel bir varlığa sahip olduğunu ve sadece ada ile sınırlı olmadığını öne sürer. 

Rosenthal eser üzerinde bir tarama yaparken, onu katı halde donduran güçlü bir enerji darbesi yayar. Nomad'ın Nanosuit'i iç ısısını koruyarak hayatını kurtarabilir. Nomad daha sonra, iniş alanının yakınında Nanosuit donanımlı dört kişilik KPA özel kuvvetler ekibini ortadan kaldırdıktan sonra bir VTOL ile buluşuyor. ABD ordusu Korelilerin Nanosuit teknolojisini edinmelerini engellemeyi umduğu için üstlerine bu konuda bilgi veriyor.

ABD ordusu daha sonra Binbaşı Strickland liderliğindeki adanın tam ölçekli bir istilasına başlıyor. ABD kuvvetleri ana kazı alanına devam ederken, adanın merkezindeki dağ parçalanmaya başlar ve içeride neredeyse dağın büyüklüğü olan devasa bir uzaylı yapısı ortaya çıkar. Nomad, dağın tabanındaki kazı alanına girer; ancak Kyong'un adamları tarafından yakalanır. 

Kyong, Nomad'ın Nanosuit'ini devre dışı bırakır ve Nomad, Kyong rehinelerden birini kafasından vurup, ardından yapıyı açmak için patlayıcıları patlatırken çaresizce gerçekleşenleri izler. Yapıdan bir enerji darbesi yayılır ve Kyong'un adamlarını öldürür; darbe ayrıca Nomad's Nanosuit'i yeniden etkinleştirir. Nanosuit giyen Kyong, Nomad'a saldırır; Nomad onu öldürür. Dağ çökmeye devam ederken, bir VTOL son rehine Dr. Rosenthal'ın kızı Helena'yı tahliye eder, ancak Nomad'ı kurtaramaz.

Nomad tuzağa düşer ve uzaylı yapısında içeri doğru devam etmeye karar verir. Yakında, her yer sıfır yerçekimi ortamına dönüşür. Nomad, hidro-iticilerini manevra yapmak için kullanır ve düşman uzaylılarla karşılaşır. Ayrıca birçok uzaylı makinesinden oluşan olası bir istila gücü görünür. Nomad kaçmayı başarır, ancak yapı, etrafındaki her şeyi -200 °F'ye (-129 °C) kadar donduran devasa bir enerji küresi yaratır. Dışarı çıktıktan sonra, Nomad, Prophet'i bulmadan önce çeşitli uzaylı makineleri tarafından saldırıya uğrar. Prophet, uzaylıların teknolojisi olan Moleküler Hızlandırıcıyı (MOAC) kullanarak bir silah üretebilir. 

crysis oyun hikayesi

Prophet'in Nanosuit'i arızalanır ve askeri araçların yanan enkazları gibi ısı kaynaklarını kullanarak sık sık durup, yeniden şarj olmasını gerektirir. İkisi buz küresini terk eder ve VTOL'ü düşen Helena'yı kurtarır. Prophet, Helena ile başka bir VTOL'de ayrılır. ABD tahliye noktasında, son VTOL'lerden biri Nomad'ı durdurulamaz ama dört ayaklı bir uzaylı dış giysisinden kurtarır. Exosuit VTOL'u yok etmek üzereyken, Binbaşı Strickland monte edilmiş bir makineli tüfekle ateş ederek dikkatini çeker ve exosuit bunun yerine Strickland'ı öldürür. Adayı terk ederlerken pilot ölür ve motorlar hasar görür.

Oradayken, yine Psycho ile buluşur ve daha sonra, buz küresine karşı bir nükleer saldırı emri verildiğini açıklayan Amiral Richard Morrison tarafından bilgilendirilir. Helena, uzaylıların enerjiyi emebileceği konusunda onu uyarır; ancak Amiral onu görmezden gelir. Prophet, emirlere karşı adaya bir VTOL uçurur. Prophet'in ayrılmasına rağmen, nükleer füze buz küresine fırlatılır. Patlama, buz küresinin genişlemesine ve büyük bir uzaylı karşı saldırısına neden olur.

Nomad'a, geminin hasarlı nükleer reaktörlerinden birini tamir etmesi emredilir. Nanosuit, yüksek radyasyon seviyelerine karşı dayanıklıdır, ancak uzun süre maruz kalmanın ölümcül olduğu kanıtlanmıştır. Nomad reaktör odasındayken, Helena, Nomad'ın kıyafeti aracılığıyla, birkaç yabancı makinenin çok fazla güç ve aşırı yük emmesine, onları yok etmesine neden olan deneysel bir sinyal gönderir. Nomad, geminin uçuş güvertesine dönerken, Amiral Morrison öldürülür ve Nomad, TAC-Cannon prototipini alır. Uçuş güvertesinde Nomad, Strickland'ı öldüren şeye benzer bir uzaylı exosuit ile savaşır. 

Crysis
Crysis
129,00
den başlayan fiyatlarla

Ardından denizden devasa bir uzaylı savaş gemisi çıkar ve Helena, Nomad'ın Nanosuit'i aracılığıyla bir sinyal göndererek kalkanlarını devre dışı bırakmayı başarır. Nomad daha sonra uzaylı savaş gemisini yok etmek için TAC-Cannon'u kullanır. Gemi, diğer gemiye çarpar ve onu batırmaya başlar. Nomad uçuş güvertesi boyunca koşar ve taşıyıcıdan Psycho tarafından yönetilen ve bekleyen VTOL'ye atlar. Onlar uçarken, Helena, yok edilen uzaylı savaş gemisinin yarattığı enerji alanı tarafından neredeyse uçaktan çekilir. Gemi, diğer gemiyi yüzeyin altına sürükler ve buharlaşarak, taşıyıcı filosunu içine alan ve yok eden büyük bir girdap yaratır. 

Crysis Hikayesi Nasıl Sonlanıyor?

Psycho daha sonra adaya giden başka bir taşıyıcı grev grubu olduğuna dair bir mesaj alır ve onlarla buluşmayı önerir. Göçebe protestoları, artık uzaylıları nasıl yeneceklerini bildikleri için savaşmaya devam etmeleri gerektiğini iddia eder. Daha sonra adadaki enerji alanında bulunan Prophet'ten bir mesaj alınır. VTOL daha sonra adaya geri dönerken görülüyor ve oyun bitiyor.

Crysis Yayınları