Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Crysis Warhead Hikayesi

Crysis Warhead Hikayesi

2020 senesinde Filipinler'in doğusunda, Kuzey Kore işgali altındaki Lingshan Adaları'nda eski bir uzaylı uzay aracı ortaya çıkarıldı. İngiliz Çavuş Michael Psycho Sykes, gelişmiş nanoteknoloji ile donatılmış, çoğunlukla ABD askerlerinden oluşan bir ekip olan Raptor Ekibinin bir üyesidir.

Sykes, Kuzey Kore kontrolündeki bir limana yapılan baskının ardından ekibinden ayrılır. Bir Kuzey Kore savaş gemisinin ABD Donanması savaş uçakları tarafından bombalandığına tanık olur. Kıyıdan ayrılırken, ormanın içinden geçen bir deniz aracı konvoyuna katılır ve Kuzey Kore askerleri tarafından saldırıya uğradığı için onu savunur. 

Crysis Warhead®
Crysis Warhead®
129,00
den başlayan fiyatlarla

Hikaye Nasıl Devam Ediyor?

Konvoy yok edilir ve Deniz Piyadeleri geceye kadar savaşır. Yok edilen konvoyun deniz piyadelerini tahliye etmeye çalışan VTOL nakliyesine bir füze çarpar ve kaza yapar. Sykes uyanır ve hayatta kalan Deniz Piyadeleri için daha iyi bir pozisyon bulmaya gider; ancak bir Kuzey Kore helikopteri tarafından kaldırılan bir konteynerden gelen EMP patlaması tarafından saldırıya uğrar. 

Sykes daha sonra, JSOC'nin nükleer bir savaş başlığı içerdiğine inandığı başka bir Kuzey Kore konteynerini takip etme görevine atanır. Görev ilerledikçe Sykes, başlangıçta Göçebe'nin Raptor Takımı'ndaki yerini alacak olan ABD Donanması savaş pilotu Sean O'Neill ile yeniden bir araya gelir. Bir değerlendirme testinde başarısız olduktan sonra onun yerini Nomad alır. Sykes, Komutan Emmerson'ın isteklerine karşı, F-35 jeti düşürüldükten sonra O'Neill'e yardım eder ve onu kaçması için bir VTOL'e götürür.

crysis warhead hikayesi

Sykes, konteynırı takip etmek, onları engellemek için ormanda ve kıyı şeridinde Kuzey Kore ordusuna karşı savaşır. Bir kargo denizaltısına ulaştıktan sonra içinde ne olduğunu görür. Konteyner, nükleer bir savaş başlığı yerine, Sykes'i bir EMP patlamasıyla bayıltan bir uzaylı savaş makinesini barındırır. Tekrar uyandıktan sonra Kuzey Koreliler tarafından yakalanır ve işkence görür. Denizaltı batarken, mekanik uzaylı Exosuits saldırısı sırasında ada aniden donar. 

Sykes, donmuş sular ve vadiler boyunca Albay Lee Kim Sun'ı takip eder ve sonunda adada başka bir nanosuit ekibi olan Eagle Takımı ile buluşur. Sykes ve Eagle Takımı, devasa bir yürüyen Exosuit ile savaşarak takibe devam eder. Eagle Takımı bir madende Sykes'den ayrılırken konteyneri aramaya devam eder. Bir yeraltı tren istasyonuna ulaştıktan sonra Sykes'e konteynerin yüklü olduğu trene binmesi emredilir. Yerin üstünde ortaya çıkan Sykes, hem Kuzey Koreli askerlerle hem de konteyneri geri almaya çalışan uzaylılarla savaşırken, O'Neill ona yardım ediyor.

crysis warhead hikaye

Sykes, yakalayamazsa imha etmesi emredilir ve tren, gerekirse patlayıcılarla donatılmış bir köprüde durdurulur. Konteyner dost güçler tarafından çıkarılmadan önce, Albay Lee gelir ve Sykes'i trenden yemlemek için rehin kullanır ve Sykes onu kurtarırken fünyeyi kaybeder. Deniz Piyadesi, Sykes'dan onu düşürmesini ister, böylece Sykes, fünyeyi alıp konteyneri yok edebilir. 

Albay Lee, patlayıcılar patlatılmadan önce konteynerle kaçmayı başarır. Sykes düşüşten sağ kurtulsa da zırhlı nano giysi giymeyen denizci hayatta kalamaz. Öfkesini, kendisiyle birlikte köprüden indirdiği, nano giysili yaralı bir Kuzey Koreli askerden çıkarır ve onu nehirde boğar. Denizcinin hayatını kurtarmadığı için büyük üzüntü duyan Sykes, duygusal bir çöküntü yaşar, ancak görevini tamamlamak için soğukkanlılığını yeniden kazanır.

Sykes, konteynerin adadan alınmayı beklediği Kuzey Kore işgali altındaki havaalanına saldırır ve çok sayıda kara kuvvetlerini ve Kuzey Kore tanklarını alır. O'Neill bir VTOL ile geri döner ve Sykes'e, savaşmasına izin veren güçlü bir deneysel silah olan PAX'i (Plazma Akümülatör Topu) taşıyan, düşen bir ABD Hava Kuvvetleri kargo uçağına yönlendirerek, yükseltilmiş bir Exosuit yürüteçünü yok etmesine yardımcı olur. İkisi konteyneri çıkarmaya başlamak üzereyken, Albay Lee konteyneri geri almak için tekrar ortaya çıkar ve O'Neill'i silah zoruyla tutuyor. 

crysis hikayesi

Crysis Warhead Hikayesi Nasıl Sona Eriyor?

Lee, O'Neill'i vurmaya çalışır, ancak O'Neill, VTOL'ün kontrolünü yeniden ele geçirmesi ve kabı almasıyla Lee ile savaşmaya başlayan, gizlenmiş Sykes tarafından korunur. Sykes ve Lee, VTOL'ün içinde savaşmaya başlar ve Sykes üstünlüğü ele geçirir, Lee'yi arkadan asfalta fırlatır ve onu büyük bir uzaylı savaş gemisinin merhametine bırakır. Sykes arkada rahatlarken, O'Neill kutuyla birlikte havalanır.

Crysis Warhead® Yayınları