Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Crysis 3 Hikayesi

Crysis 3 Hikayesi

Crysis 2 oyunundaki olaylardan sonra, Psycho ve Prophet, Ceph'in en büyük lideri olan Alpha Ceph'i aramak için dünyayı dolaşırlar. Prophet ve Psycho sonunda Rusya'da Alpha Ceph'in izini sürer ve onu hapseder.

Ancak kısa bir süre sonra, şimdi toprak ve teknolojinin küresel egemenliğine girişen CELL Corporation, Prophet'i Sibirya'da devre dışı bırakır ve tüm Nanosuit askerlerini yakalar. İçlerinde depolanan Ceph genetiğini kurtarmak için kıyafetlerinin derilerini yüzer. HÜCRE, Prophet'i derisini yüzmesi için New York'ta dev bir Nanodome ile çevrili bir tesise nakleder. 

Crysis® 3
Crysis® 3
150,68
den başlayan fiyatlarla

Crysis 3 Hikayesi Nasıl İlerliyor?

Prophet, HÜCRE'yi durdurabilecek tek Nanosuit sahibi olduğu için Claire Fontanelli ve Karl Ernst Rasch liderliğindeki bir direniş gücü tarafından kurtarılır. Claire tarafından derisi yüzüldükten sonra kurtarılan Psycho, Prophet'e, yokluğunda HÜCRE'nin Ceph teknolojisini sınırsız enerji üretmek için kullandığını ve dünyanın güç kaynağı üzerinde tekel elde ettiğini açıklar. Enerjisini ödeyemeyenler HÜCRE'ye borçlanmıştır. HÜCRE'nin tüm dünya için System X olarak adlandırılan güç üretiminin kaynağı, şu anda terk edilmiş New York'ta bulunur. Direniş grubu, dünyayı HÜCRE'den kurtarmak için System X'in yok edilmesini istiyor.

Psycho ve Prophet, System X'in çekirdeğini devre dışı bıraktıktan sonra bunun, uzaylının enerjisini boşaltırken Alpha Ceph'i içermek için tasarlanmış bir sistem protokolü olduğu ortaya çıkar. Ancak, ikincil savunma protokolü başlatılır ve güç tesisinin kendi kendini imha etmesine neden olur. Sınırlamadan arınmış Alpha Ceph, Ceph ana dünyasına bir solucan deliği açar. Solucan deliğinden Dünya'yı istila etmek için daha da büyük bir güç göndermeyi ve tüm yerel yaşamın yok olması pahasına onu dünya haline getirmeyi planlar. Alpha Ceph artık uykuda olmadığında, Ceph koordinatörü yeniden etkinleşir ve Ceph saldırısı başlar.

crysis 3 hikayesi

Prophet, takımındaki bazı sinir bloklarını kaldırarak potansiyel yeteneğini ortaya çıkardıktan sonra HÜCRE'nin, dünyanın elektrik şebekesinden güç çekebilen uydu tabanlı bir enerji dağıtım cihazı olan Archangel'i Alpha Ceph'i yok etmek için yönlendirilmiş bir enerji silahı olarak kullanmayı planladığını öğrenir. Ateş etmek, Dünya'yı yok edecek bir zincirleme reaksiyona neden olur. Yine de ateş etmek için yeterli enerjiye sahip olmadan önce silahı kapatırlar. Yol boyunca Psycho, Claire'in gönülsüzce derisini yüzen ve daha önce onunla olan romantik ilişkisinde sürtünmeye neden olan bilim adamlarından biri olduğunu keşfeder. 

Ne yazık ki, ömrünü uzatmak için Ceph teknolojisini gizlice kullanan Karl, Ceph'in eline geçer ve Prophet'i psişik olarak sakatlarken Claire'i ciddi şekilde yaralar. Psycho onu vurduktan sonra kontrolü yeniden ele geçirir ve Alpha Ceph'in dikkatini dağıtmak için kendini feda eder. Prophet, Psycho ve Claire, VTOL'a biner ve Ceph gemileriyle savaşır ve sonunda çöker. Claire bu süreçte ölür. Onun ölümüne üzülen Psycho, Prophet'e artık bir Nanosuit'i olmadığı için güçsüz olduğundan yakınır. Daha önce Nano giysisinin olmamasının onu Karl'ın kontrolünden kurtardığı söylenince, şimdi gerçek adı Michael olan Psycho, Prophet'i Ceph'e götürmek için başka bir VTOL bulur.

crysis 3 oyun hikayesi

Michael ve Prophet, Alpha Ceph'e doğru yola çıkarlar, ancak Ceph Master Mind tarafından çıkmaza girerler. Prophet, Ceph Ordusu sürüleri arasında yolunu bulur ve Alpha Ceph'i öldürür ve bu da bölgedeki diğer tüm Ceph askerlerini öldürür. Ancak Ceph solucan deliği yapısını yok etmek için yeterli zamanları yoktur ve solucan deliğine güç veren ışın, Prophet'i uzaya çeker. Şimdi Dünya yörüngesinde olan Prophet, solucan deliğinden gelen devasa bir Ceph savaş gemisini görür. Başmeleğin gücünü hatırlayan Prophet, uyanır ve uyduyu hackler, onu savaş gemisini yok etmek için kullanır. Patlama, solucan deliğini çökertir ve Prophet de Dünya'ya geri itilir. 27 yıl önce Crysis olaylarının gerçekleştiği Lingshan Adaları yakınlarında suya düşer.

Crysis® 3
Crysis® 3
150,68
den başlayan fiyatlarla

Prophet, ertesi sabah uyandığında, Lingshan'da terk edilmiş bir kulübededir. Arka planda çalan bir televizyon ona, HÜCRE'nin varlıklarının, şirket soruşturma altında olduğu için Senatör Strickland tarafından dondurulduğunu bildirir. Nano giysiden sinirsel bloklar çıkarıldığında, giysinin dış katmanı, Prophet'in eski fiziksel bedenini yeniden şekillendirecek ve onu diriltecek şekilde değiştirilir. Sahile çıkar ve etiketlerini suya atarak geçmişinden vazgeçer. 

crysis 3 oyun hikayesi

Daha sonra gerçek adını Laurence Barnes olarak kullanmaya karar verir. Oyun, Prophet'in kulübeye geri dönmesi ve gizlilik yeteneğini etkinleştirmesi ile sona erer. Emeği geçenler kısmı sonrasındaki bir sahnede, iki HÜCRE askeri, üç yönetim kurulu üyesini bir sığınağa attıktan sonra Michael tarafından vurulur. Michael, yönetim kurulu üyelerine hastanelerinden birinde gördüğü muamele hakkında şikayette bulunmak istediğini söyler ve oyun biter.

Crysis® 3 Yayınları