Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Crysis 2 Hikayesi

Crysis 2 Hikayesi

23 Ağustos 2023 tarihinde bir Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri Kuvvetleri Recon birimi, insanlığı yok etmeye çalışan uzaylı ırk Ceph ile mücadele konusunda hayati bilgilere sahip olabilecek eski Crynet çalışanı Doktor Nathan Gould'u çıkarmak için New York'a konuşlandırılır.

Ancak Ceph denizaltıyı batırır ve Alcatrazı ölümcül bir şekilde yaraladı. Delta Kuvvetleri Binbaşı Laurence Prophet Barnes, Alcatraz'ı kurtarır ve Nanosuit'inin Alcatraz'ı özümseyip, canlandırmasına izin vermek için kendini öldürür. 

Crysis Hikayesi Nasıl Devam Ediyor?

Bir kayıtta Prophet, Manhattan virüsü tarafından enfekte olduğunu ortaya koyuyor ve Alcatraz'dan Ceph'e karşı çalışmalarına devam etmesini istiyor. Alcatraz'ın Prophet olduğuna inanan Gould, Alcatraz ile bağlantı kurar ve ondan Gould'un laboratuvarında buluşmasını ister. Komutan Dominic Lockhart liderliğindeki HÜCRE kuvvetleri, onun Prophet olduğuna inanarak Alcatraz'a saldırır.

Crysis 2 - Maximum Edition
Crysis 2 - Maximum Edition
199,00
den başlayan fiyatlarla

Alcatraz, Gould'un laboratuvarına giderken Ceph'den doku örnekleri toplar ve bu da Nanosuit'inde garip reaksiyonlara neden olur. Alcatraz, Prophet'in ölümünün farkına varan Gould ile buluşur ve takımın Ceph'in dokusunu emdikten sonra kendi kodunu yeniden yazdığını açıklıyor. Elbisenin Manhattan virüsü için bir antikor oluşturduğunu tahmin ediyor ve Wall Street'teki bir Crynet üssünde daha fazla örnek taramaya karar veriyorlar. Lockhart ve Teğmen Tara Strickland tarafından yönetilen HÜCRE güçleri onları pusuya düşürdüğünde taramalar kısa kesilir.

Alcatraz'ı karargahlarına transfer etmeye çalışırken Ceph, HÜCRE personeline saldırır. Ek olarak, yeraltından devasa bir uzaylı kulesi yükselir ve bölgedeki çoğu HÜCRE askerini öldüren spor tabanlı bir biyolojik silahı serbest bırakır. Alcatraz'ın nano giysisi sporları daha da uyarlar; ancak arızalanır, Crynet direktörü ve Hargreave-Rasch Biotechnologies'in kurucu ortağı Jacob Hargreave tarafından uzaktan yeniden başlatılır. Hargreave, Ceph hakkında bilgi sahibi olduğunu ve uzaylılara karşı bir savunma olarak kullanılmak üzere çalınan Ceph teknolojisine dayalı Nanosuit'i tasarladığını iddia ederek Alcatraz ile temasa geçer. Hargreave, Alcatraz'ı kendisi için bir deney yapması için başka bir Ceph kulesine yönlendirir.

crysis 2 hikayesi

Yolda, Hargreave Alcatraz'a Manhattan virüsünün Ceph tarafından tüm insan nüfusunu Dünya'dan temizlemek için yayıldığını açıklar. Manhattan virüsü, enfekte olmuş tüm insanların, daha sonra depolanıp bertaraf edilebilecek, tasfiye edilmiş bir kütleye erimesine neden olur. Uzaylı kulesine ulaşan Alcatraz, Nanosuit'in sistemlerini uzaylıların teknolojisiyle birleştirmeye çalışır, ancak başarısız olur. Bu arada, ABD Savunma Bakanlığı, HÜCRE'nin Manhattan üzerindeki yetkisini iptal eder ve Sherman Barclay komutasındaki yerlerine yerleştiriyor. 

Amerikan kuvvetleri, uzaylıları aşağı Manhattan'dan boğmak için şehrin sel bariyerine hava saldırısı emri verir. Ortaya çıkan su dalgası tarafından yıkanan Alcatraz, denizaltının yıkımından kurtulan Alcatraz'ın takım arkadaşı Chino tarafından yönetilen bir ekip tarafından Madison Square Park'ta bulunur. Deniz Piyadeleri, sivilleri şehrin ana tahliye noktası olan Grand Central Terminal'e tahliye etmek için yardımını alıyor.

Hargreave, Alcatraz'dan Nanosuit'in analiz sürecini kolaylaştıracak bir dengeleyici ajan bulmak için Hargreave-Rasch binasına sapmasını ister. Ceph müdahalesi bunun başarısız olmasına neden olur ve Hargreave, Alcatraz'a Grand Central'daki tahliye çabalarına yardım etmesini söyler. Terminalde Alcatraz, Strickland'dan bir şekilde kaçan Gould ile tekrar bir araya gelir. Grand Central, Ceph güçleri tarafından istila edilir, ancak Alcatraz tahliyenin başarılı olması için onları yeterince uzun süre oyalar ve binadan kaçar.

Alcatraz, Times Meydanı'ndaki başka bir tahliye noktasını savunmakla gönderilir ve bu sefer, uzaylı sporlarını Ceph için öldürücü olacak şekilde yeniden kullanmayı ve bölgedeki tüm Ceph'i yok etmeyi başarır. Tahliye tamamlandıktan sonra Gould, Alcatraz'a Roosevelt Adası'na gitmesi ve Hargreave'in bulunduğu The Prism adlı bir Crynet kompleksine sızması talimatını verir. Alcatraz, Lockhart'ın ona pusu kurma girişimlerini engeller ve bu süreçte onu öldürür. 

crysis 2 hikaye

Nanosuit'i kendisi için göreve şahsen devam etmek isteyen Hargreave tarafından ihanete uğrar ve yakalanır. Hargreave, Nanosuit'i Alcatraz'ın vücudundan çıkarmaya çalışır, ancak Nanosuit, Alcatraz ile özümsenerek çıkarılmasına direnir. Alcatraz daha sonra konuşlandırılmasından sorumlu gizli bir CIA operatörü olarak ortaya koyan Strickland tarafından kurtarılır. Strickland, Alcatraz'a Hargreave'i yakalaması talimatını verir.

Hargreave'in özel ofisinde Alcatraz, Hargreave'in cesedini kriyonik bir odada saklanan bitkisel bir durumda keşfeder. Hargreave, Alcatraz'a, Tunguska'da Ceph ile bir karşılaşmada yaralandığını ve onunla gelişmiş bir bilgisayar sistemi aracılığıyla iletişim kurduğunu açıklar. Hargreave, Alcatraz'a bir Nanosuit yükseltmesi vererek, Ceph adayı istila ederken tamamen arayüz oluşturmasını sağlar. Hargreave, kompleksin kendi kendini yok etme sistemini tetikler ve kalan HÜCRE kuvvetlerine Alcatraz'ın sızmasına yardım etmelerini emreder. Alcatraz kompleksten kaçar ve Manhattan kıyılarında Gould, Strickland ve Chino ile yeniden bir araya gelir.

crysis 2 oyun hikayesi

Alcatraz, Barclay tarafından ABD Savunma Bakanlığı'nın Manhattan Adası'nda bir STRATCOM Taktik Nükleer Saldırı başlatmayı planladığı konusunda bilgilendirilir. Böylece Alcatraz'ın füze fırlatılmadan önce Ceph ile olan çatışmayı sona erdirmek için kısa bir süresi olduğu ortaya çıkar. Alcatraz ve yoldaşları uzaylı istilasının merkezine doğru ilerler ve Central Park'ın altında yerden yükselen devasa bir uzaylı taş gemisi görürler. Alcatraz, Central Park'ın yüzen bölümüne saldırır ve merkezindeki uzaylı sporları için bir dağılma noktası görevi gören uzaylı kulesine doğru yol alır. Alcatraz, kulenin biyolojik silahını Ceph'e karşı başarıyla çevirerek şehirdeki tüm Ceph'in ölümüne neden olur.

Crysis 2 - Maximum Edition
Crysis 2 - Maximum Edition
199,00
den başlayan fiyatlarla

Birkaç gün sonra şehir Gould, Strickland ve ABD Ordusu'nun yardımıyla toparlanmaya başlar. Alcatraz bilinçsizken, anıları, deneyimleri ve kişiliği elbisenin içinde saklanan Prophet ile iletişim kurar. Prophet, Alcatraz'a New York'taki görev başarılı olsa da, tarih öncesi çağlardan beri Dünya'da bulunan Ceph'in küresel yapılar inşa ettiğini söyler. Nanosuit daha sonra Prophet'in anılarını Alcatraz'a asimile eder. Nanosuit daha sonra Hargreave-Rasch Biotechnologies'in diğer kurucusu Karl Rasch'tan adını soran bir yayın alır. Alcatraz cevap verir Bana Prophet diyorlar.

Crysis 2 - Maximum Edition Yayınları