Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Cloudpunk Hikaye

Cloudpunk Hikaye

Nivalis, yüksek dikey yapılar üzerine inşa edilmiş, denizin üzerinde fütüristik bir şehirdir. Birincil ulaşım aracı, HOVA adı verilen uçan arabalardır. Nivalis şirketler tarafından yönetiliyor ve üst sınıfların kelimenin tam anlamıyla daha üstte yaşadığı aşırı sosyal tabakalaşmadan muzdarip. En zengin insanlar Spire bölgesinde bulutların üzerinde yaşıyor.

Hikaye

Oyuncu, Doğu Yarımadasından Nivalis'e yeni göç eden Rania'yı kontrol ediyor. Tefeci borç birliklerinden kaçmak için evinden kaçmıştır. Ona eski robot köpeği Camus eşlik ediyor; Rania, Nivalis'e taşınırken vücudunu sattı ve ona yeni bir tane almayı hedefliyor.

Cloudpunk
Cloudpunk
39,00
den başlayan fiyatlarla

Rania, yarı yasal bir teslimat hizmeti olan Cloudpunk için çalışan bir iş bulur. Hikaye bir gecede geçiyor - Rania'nın işteki ilk gecesi. Rania, Camus'nün dijital zihnini HOVA'sına kurar ve dünyadan bıkmış memuru Kontrol ile tanışır. Kontrol ona Nivalis'te kazaların sık olduğunu ve işi alabilmesinin sebebinin çok yüksek bir ölüm oranına sahip olması olduğunu söyler.

Rania, Cloudpunk için çeşitli işleri tamamlar ve sakinleri hakkında daha fazla şey öğrenir. Ayrıca, yaşlı bir sokak yarışçısının tehlikeli kariyerine devam etmesine izin verip vermemeye karar vermek gibi ahlaki seçimler de sunulur. Rania, Nivalis sakinlerinin şans ya da kader anlamında kullandığı CORA kelimesiyle karşılaşınca şaşırır. Kontrol ile arkadaş olur ve onun gerçek adı Ben'i öğrenir.

cloudpunk hikayesi

Rania, genç bir kızı Pashta'yı kurtarmak için yardımını isteyen özel dedektif android Huxley ile tanışır. Pashta'nın hafızasını güçlendiren sibernetik implantı, Pashta'nın babası Reoh ile ilgili yasadışı bir konuşma kaydettiğinde, Pashta'yı implantı çıkarmaya götürdü. Ancak, Reoh cerraha ödeme yapamadı, bu da Pashta'nın borç birlikleri tarafından yakalanmasına neden oldu. 

Reoh grubu bulur ve Pashta'nın geri dönmesini ister, ancak Pashta onu reddeder ve konuşmayı yazdığını ve sızdırmakla tehdit ettiğini söyleyerek onu geri çevirir. Rania daha sonra Pashta'yı teslim etmesini talep eden suç patronu Lomo ile temasa geçer. Rania reddeder ve Lomo, Huxley'e girerek kendi kendini yok etme dizisini etkinleştirir. Huxley patlar, ancak Rania'dan Pashta'yı almasını istemeden önce değil.

CORA Yaşlanıyor

Gece boyunca Rania, şehri kontrol eden yapay zeka sistemlerinin arızalı olduğuna dair defalarca kanıt bulur. Altyapı bozuluyor, inşaat projeleri amaçsız yapılıyor ve trafik kazaları hızla artıyor. Sonunda gerçeği öğrenir CORA, şehri yönetmek için inşa edilmiş, ancak asıl amaçlarının ötesinde büyümüş usta yapay zekadır. Arızalar, CORA'nın genişletilmiş bilincini uygulamaya çalışmasının, ancak işletim donanımı tarafından kısıtlanmasının sonucudur.

cloudpunk hikayesi

Şehrin terk edilmiş bir bölgesinde CORA, Rania ile konuşur ve ona bir parça CORA içeren bir donanım sürücüsü verir - bir kız. CORA böylece, bilinçlerinin sorunlu yönlerini kesip atmış olarak, şehri normal bir şekilde yönetmeye dönebilir. Bununla birlikte, CORA yaşlanıyor ve eksizyondan sonra bile şehri yeterince yönetemeyebilir. Rania şehrin en yüksek kulesine seyahat eder ve CEO Jay-K ile tanışır.

Cloudpunk
39,00
den başlayan fiyatlarla

Seçimi yaptıktan sonra Rania HOVA'sına döner ve Ben'in de dijital bir zihin olduğunu öğrenir. Bir kazada öldü, ancak borç birlikleri tarafından Cloudpunk için çalışmak ve borcunu temizlemek için diriltildi. Jay-K, Rania ve Ben'in borçlarını ödeyerek Ben'in istediği gibi silinmesine ve Rania'nın borç birliğinden kurtulmasına izin verdi. Oyun Rania, Pashta ve Camus'un (yeni bir robot gövdesinde) sabah Rania'nın dairesinden çıkmasıyla sona erer. Oyuncu ayrıca Nivalis sakinleri hakkında daha küçük hikayeler anlatan yan görevleri de tamamlayabilir.

Cloudpunk Yayınları