Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Chivalry 2 İnceleme

Chivalry 2 İnceleme

Chivalry: Medieval Warfare oyununun devamı olan Chivalry 2, Torn Banner Studios ve Tripwire işbirliğiyle geliştirildi ve 2021’de piyasaya sürüldü.

Chivalry 2, epik ortaçağ savaşlarından ilham alan çok oyunculu bir birinci şahıs slasher oyunu. Eğer bu tanım size heyecanlandırmıyorsa, ne heyecanlandırır bilemiyorum. Süvari hücumlarından ok yağmurlarına, kuşatmalardan top atışlarına kadar her türlü aksiyona doymaya hazır olun.  

7Çok İyi
  • Harita tasarımı
  • Grafik ve ses dizaynı
  • Bazı savaş mekanikleri
  • Stratejiye alan açması
  • Bazı mantık hataları
  • Karakter kişiselleştirme

Sınıf Sistemi

Chivalry 2, oldukça kontrollü bir sınıf sistemine sahip. Her biri üç alt sınıfa sahip dört sınıfa ayrılmış sistem, her oyun tarzı için mükemmel uyumu sunan en az bir seçenecek bulunduruyor. Şövalyeler daha yavaş ve güçlü olmaları ile oyuncular arasında açık ara en popüler seçim. Öncüler hızlı, ancak zırhları zayıf ve şövalyelerden daha düşük HP'ye sahipler. Uşaklar, yolun ortasını tutan genel birlikler olarak düşünülebilir. Okçular ise denemeden anlatılmaz. Silah seçenekleri de sınıfınıza göre özelleşir.

Her sınıf arasında iyi düzeyde bir etkileşim bulunuyor. Böylece hiçbir sınıf ötekinden çok daha iyi veya kötü diyemeyiz, çünkü biri olmadan ötekinin varlığı hiç de kolay olmuyor. 

chivalry 2 incelemesi

Silahlar

Her silahın saldırı türü, hasar, erişim ve hız istatistikleri bulunuyor. Oyuna çeşitlilik katmanın yanı sıra, temel savaşa gerçeklik katan bu mekaniği ben oldukça beğendim. Savaşın hararetinde, gerçekten tecrübeli oyuncular, diğer oyuncuların beceri ve silah hareketlerini inceleyerek kendi silahlarını ona göre seçerler. Yani oyun sadece amansız aksiyon ve adam kesmeden değil, yüksek düzey stratejiden de besleniyor.

Chivalry 2
Chivalry 2
61,00
den başlayan fiyatlarla

Her silahın bir de özel saldırısı bulunuyor. Bu, atanan tuşa tek bir basışla gerçekleştirilen bir saldırıdır ve daha fazla hasar verir. Örneğin, Uzun Kılıç'ın özel saldırısı, meşhur "Mordhau" dur, fakat özel saldırı komboda kullanılamaz. 

Oyun Mekanikleri

Chivalry 2'nin mekanikleri iyi ama ne yazık ki mükemmel değil. Harekete ve hıza gayet güzel odaklanılsa oyunun mekanikleri bazen yumruk ve tekmenin ötesine gidemiyor gibi hissettiriyor. Ayrıca bu vuruşların hasar puanı üzerindeki zırha göre ya da can barının doluluğuna göre değişmiyor. Düşük canı kalmış ve zırhı kırık olan bir asker ile, can barı tam olan ve geliştirilmiş zırhlı bir askerin aynı tekmeyi savurabilmesi mantıklı gelmiyor. Zırhlar tamamen görsel amaçla kullanılıyor, ne kadar para verdiğinizin ya da seviyenizin hiçbir önemi yok. Bu nedenle bir zırha servet yatırmadan önce tekrar düşünün deriz. 

chivalry 2 inceleme

Grafik ve Ses Tasarımı

Oyunun grafikleri ve ses dizaynı gerçekten takdiri hak ediyor. Chivalry 2 çok iyi görünmekle kalmıyor, özellikle savaş sırasındaki müzikler ile de size Ortaçağ’a götürmeyi başarıyor. Ayrıca haritalar da hem çok strateji kurmak için çok işlevsel hem de teknik olarak çok oyuncu dostu tasarlanmış.

Chivalry 2 Oynanır mı?

FPS/Slasher türüne daha farklı bir yaklaşım getirdiği için Chivalry 2'nin daha geniş bir kitleyi hedeflediğini söyleyebiliriz ve bizce bunda hiçbir sıkıntı yok. Ama ilk oyunu oynadıysanız kitlesinin daha kısıtlı olduğunu fark edeceksinizdir. 1v1 düellolar Mordhau kadar keyif vermiyor ama daha büyük savaşlar kesinlikle Chivalry 2’de daha iyi tasarlanmış. İlk oyundan keyif aldıysanız, güzel grafik v eses dizaynına sahip bir savaş oyunu arıyorsanız, bazı mantık hataları canınızı çok sıkmayacaksa, Chivalry 2 kesinlikle denemeye değer. 

Chivalry 2 yayınları