Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty®: WW2 Hikayesi

Call of Duty®: WW2 Hikayesi

Savaş asla bitmez sadece şekil değiştirir. Dünya üzerindeki dengelerin sağlanmasında geçmiş yıllarda egemen olan soğuk savaş, günümüzde yerini yoğun teknoloji kullanımıyla birlikte soğuk savaşa bırakmıştır.

HİKAYESİ

Soğuk savaş daha çok kara savaşında olduğu gibi yüz yüze, omuz omuza yapılmaz ama sonuçta savaş savaştır. Şimdi eski zamanlara dönelim ve popüler oyun serisi Call of Duty’nin bir üyesi olan Call Of Duty World War II oyununun hikayesini size aktaralım.

6 Haziran 1944'te, ABD Ordusu Birinci Sınıf Er "Red" rakaplı Ronald Daniels, Normandiya Çıkarmasında da görev almış Birinci Sınıf Özel Asker Robert Zussman, Er Drew Stiles, Beşinci Sınıf Teknisyen Frank Aiello,Teknik Çavuş William Pierson ve Teğmen Joseph Turner’den oluşan ekibimizle görevdeyiz.

İnişin ardından Zussman, bir Alman askeri tarafından bıçaklanır ve birkaç hafta hastanede yatmak zorunda kalır. Zussman, Amerikan güçlerinin Marigny kasabasını geri almayı planladığı Cobra Operasyonu için zamanında göreve geri döner. 

Birlik, Albay Davis tarafından, özel V2 roketlerini taşıyan bir Alman zırhlı trenini durdurma operasyonunun gerçekleştirmesi konusunda bir emir alır. Daniels ve Zussman, Fransız Direniş lideri Camille "Rousseau" Denis yönetimindeki tren varış noktasına ulaşmadan onu başarıyla raydan çıkarırlar. 

Bir hafta sonra, Rousseau ve Crowley, ekibinin saldırı hazırlıkları için Paris'teki bir Alman garnizonuna sızar. Rousseau başarılı bir şekilde garnizonun kapılarına patlayıcılar yerleştirir ve ailesinin de intikamını almak için SS-und Polizeiführer Heinrich'i öldürür ve birliğinin Paris'i kurtarmasını sağlar. 

İki ay sonra ise birlik Aachen'e girer ve tank komutanı Kurmay Çavuş Augustine Pérez'in’de desteğiyle bir Alman saldırısını bastırır. Alman işgali altındaki bir oteli ele geçirmeleri emredilir ama otelin bodrumunda siviller olduğu tespit edilir. 

Hikayeye Ek Bilgi
COD serisinin olmazsa olmazlarından olan Zombie modu COD WWII de bulunuyor. Grafiklerin etkileyiciliği, kaliteli zombie tasarımlarıyla birleşince kanlı canlı bir mücadele sizi bekliyor olacak.

 

Anna adında genç bir kız kayıptır ve Daniels onu bulup kurtarır. Alman sivilleri taşıyan bir kamyona ateş açarak Anna'nın ablasını öldürür ve Pierson kamyonu uzak ve korumasız bir yere götürür. 

Hürtgen Ormanı Muharebesi'nde müfrezeye 493. Tepe'yi alma emri verilir. Turner müfrezeyi iki gruba ayırır; Pierson ve Zussman tepeye doğru ilerlemekle görevlendirilirken, Turner ve Daniels de aşağıda onları korur. 

Operasyon ilerleken Turner'ın ölür ve sonrasında Pierson, müfrezenin başına geçer ve Daniels'ı ikinci komutan yapıp onu Onbaşılığa terfi ettirir. 

Bulge Savaşı iyice alevlendiği sırada birlik Almanlardan tarafından kuşatılır. Daniels, ekibin hava desteği ile iletişim kurmasına yardımcı olan bir Afro Amerikalı teknisyen Howard ile tanışır. Müfreze birkaç Alman askerini ele geçirir ve Almanların Ren Nehri üzerindeki son köprüsü olan ve Remagen’de yer alan köprüyü yok etmeyi planladıklarını keşfeder. Ekibe bir hava üssüne saldırmaları emredilir ama saldırı başarısız olur ve Daniels ve Zussman'ın düşman birlikleri tarafından kuşatma altına alınır. Daniels Howard tarafından kurtarılırken, Zussman yakalanıp Alman savaş kampı ve aynı zamanda bir hapishane olan Stalag IX-B'ye götürülür. 

Call of Duty®: WWII
209,00
den başlayan fiyatlarla

Daniels, Pierson'a itaatsizlik eder ve Zussman'ı taşıyan Alman kamyonunu takip etmeye çalışır, ancak bu süreçte yaralanır ve kamyonun kaçmasına neden olur. Pierson onu takımdan ihraç eder ve Daniels hastaneye kaldırılır. 

Stalag IX-B'de Zussman, Yahudi mirasıyla ilgili SS subayı Metz tarafından sorguya çekilir ve işkenceye maruz kalır ve sonrasında da bir toplama kampına gönderilir. 

İlerleyen zamanlarda toplama kampının izini bulan Daniels, idam edilmeden önce Metz'i öldürerek Zussman'ı ve kurtarır. 

Savaşın sonunda, Daniels takımıyla yollarını ayırır ve karısı ve yeni doğan bebeğini alarak Teksas'a döner. Daniels'ın zamanında bir kurtla savaşırken yaralanan ve sonrasında hayatını kaybeden ağabeyi Paul'U mezarında ziyaret eder. Savaş madalyasını mezara bırakır, kendine ve kardeşlerine nasıl savaşılacağını öğrettiği için ona teşekkürlerini sunar.

 

İyi oyunlar.