Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty Modern Warfare 2 Hikayesi

Call of Duty Modern Warfare 2 Hikayesi

ABD Deniz Piyadeleri ve İngiliz Özel Hava Servisi'nin bir nükleer savaşı önleme çabalarına rağmen, aşırı milliyetçiler Rusya Federasyonu'nun kontrolünü ele geçirerek İmran Zakhaev'i öldürüyor ve ABD ile diplomatik ilişkileri gerginleştiriyor.

Zakhaev'in sağ kolu ve aşırı milliyetçi Vladimir Makarov, beş yıl boyunca Avrupa ve Uluslararası topraklarda terör eylemleri gerçekleştirerek Batı'ya karşı bir intikam serisi başlatıyor.

Call of Duty®: Modern Warfare® 2
Call of Duty®: Modern Warfare® 2
36,75
den başlayan fiyatlarla

HİKAYE NASIL BAŞLIYOR?

2016 yılında Birinci Sınıf Er Joseph Allen, Afganistan'da konuşlanmış Birleşik Devletler Ordusu Korucuları ile birlikte bir şehri isyancılardan geri almalarına yardımcı olan askeri bir operasyona katılır. Allen'ın yeteneklerinden etkilenen General Shepherd, onu dünyanın dört bir yanından en iyi özel kuvvet operatörlerini toplayan seçkin bir birlik olan Görev Gücü 141'e alır. Allen yaklaşan bir göreve hazırlanırken, Kaptan John Soap MacTavish ve Çavuş Gary Roach Sanderson düşen bir Amerikan uydusundan bir Saldırı Karakterizasyon Sistemi (ACS) modülünü almak için Tian Shan dağlarındaki bir Rus hava üssüne sızar.

Call of Duty Modern Warfare 2 hikayesi

Allen kısa süre sonra CIA için gizli bir göreve gönderilir ve Rusya'nın Moskova kentindeki bir havaalanındaki toplu silahlı saldırıda Vladimir Makarov'a katılır. Allen'ın gerçek kimliğinin farkında olan Makarov, kaçarken onu öldürür ve Rusya ile Amerika Birleşik Devletleri arasında bir savaşı ateşlemek için vücudunu geride bırakır. Görünürde Amerikan destekli bir terörist saldırıya öfkelenen Rusya, Amerika Birleşik Devletleri'nin Doğu Kıyısında sürpriz bir istila başlatarak misillemede bulunur. Makarov'un havaalanı katliamına karıştığına dair hiçbir kanıt olmadan Görev Gücü 141, de Janeiro'nun silah tüccarı Alejandro Rojas'ı yakalaması için Rio'ya gönderilir. Başarılı olurlar ve Makarov'un düşmanının bir Rus Gulag'da tutulduğunu öğrenirler. Gulag'a saldırırlar ve mahkumu kurtarırlar. Mahkum, Kaptan Price olarak açıklanır. Kendisi, Soap'ın SAS'taki önceki komutanıdır.

Price, Görev Gücü 141'in komutasını alır ve Shepard'ın Makarov'u bulma emrine rağmen ABD'nin Rusya ile savaşını sona erdirmekte ısrar eder. Bir Rus limanına baskın yaptıktan sonra Price, Washington DC'ye fırlatılan balistik bir füzeyi üst atmosferde patlatır. Ortaya çıkan EMP patlaması, Doğu Sahili'ndeki tüm elektronik cihazları devre dışı bırakarak Amerikalılara çok ihtiyaç duyulan bir avantaj sağlar. DC'de savaşan askerler, ABD Hava Kuvvetleri tarafından Rus işgali altındaki stratejik yapıların bombalanmasından kıl payı kurtuluyor; Beyaz Saray'ın tepesinde şehrin Amerikan elinde kaldığını göstermek için yeşil işaret fişekleri yakıyor.

cod mw2 hikayesi

Bu arada, Görev Gücü 141, Makarov'un saklandığı yeri iki yeri ele geçirir Afganistan'da bir uçak mezarlığı ve Gürcü-Rus sınırında Makarov'un güvenli evi. Roach ve Simon Ghost Riley, güvenli eve başarıyla baskın düzenler, ancak daha sonra Shepherd ve kendi özel askeri gücü tarafından ihanete uğrar ve öldürülür. Kısa süre sonra Shepherd'ın Rus-Amerikan savaşının katalizörü olduğu, ulusal bir kahraman olarak statüsünü pekiştirme ve beş yıl önce Khaled Al'a karşı kampanya sırasında nükleer cihaza kaybettiği adamların intikamı olarak askeri harekatı uzatma niyetinde olduğu ortaya çıkar.

Price ve Soap, Shepherd'ın ihanetini öğrenir; onun ve Makarov'un güçleri arasında bir savaştan kıl payı kurtulur. Makarov'dan Shepherd'ın Afganistan'daki dağ üssünü öğrendikten sonra, Price ve Soap bir intihar görevinde Shepherd'dan intikam almak için üssü basar. İkili, Shepherd'ı tekneyle kaçarken takip eder ve Price, o ve Soap bir şelalenin üzerinden düşerken helikopterini düşürmeyi başarır. Sersemlemiş Soap, kaza yerine doğru sendeler ve Shepherd'ı öldürmeye çalışır, ancak göğsünden bıçaklanır. Price gelip Shepherd'ı yumruk yumruğa kavgaya tutuştururken, Soap bıçağı göğsünden çeker ve Shepherd'a fırlatır ve onu öldürür. Nikolai gelir ve Price'ın tıbbi müdahale için Soap'u tahliye etmesine yardımcı olur ve bu da Call of Duty Modern Warfare 3 oyununda gerçekleşecek olan olaylara yol açar.

Call of Duty®: Modern Warfare® 2 Yayınları