Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty Infinite Warfare Hikayesi

Call of Duty Infinite Warfare Hikayesi

Uzak bir gelecekte, bir UNSA özel kuvvetler ekibi, bir SDF saldırısını araştırmak ve tesisin kendi kendini imhasını başlatmadan önce bir UNSA silah prototipini kurtarmak için Europa'daki gizli bir UNSA silah araştırma tesisine gönderilir.

Ekip tesisi yok eder, ancak silahı geri alamaz ve SDG tarafından yakalanır. Daha sonra SDG'nin ana komutanlarından biri olan Amiral Kotch tarafından idam edilirler.

Call of Duty®: Infinite Warfare
Call of Duty®: Infinite Warfare
51,50
den başlayan fiyatlarla

Reyes, Dünya üzerinde Amiral Raines'i SDG saldırısının bir savaş ilanı anlamına geldiği ve UNSA'nın bir karşı saldırı hazırlaması gerektiği konusunda uyarır. Ancak Amiral Raines, UNSA liderlerinin, özellikle tüm UNSA filosunun Cenevre'de toplandığı Filo Haftası kutlamaları sırasında durumu tırmandırmak istemediklerini açıklar. Kutlamalar sırasında, kanat adamı Salter ve yeni robotik astı E3N Ethan ile bağlantı kurar.

HİKAYE NASIL DEVAM EDİYOR?

Aniden, UNSA'nın savunma topları UNSA filosuna ateş açmaya başlar ve bir SDG saldırı kuvveti Cenevre'yi işgal ederken birçok gemiyi yok eder. Reyes, ATIS toplarını kapatmayı ve onları sabote etmekten sorumlu SDG casusu Riah'ı yakalamayı başardığı ATIS kontrol kulesine giden yolda savaşmayı başarır. Reyes daha sonra hayatta kalan UNSA gemilerine, saldıran SDF filosunu yok ettikleri yörüngeye eşlik eder. SDG'nin amiral gemisi Olympus Mons aniden gelir ve geri çekilmek zorunda kalmadan önce daha fazla UNSA gemisini yok eder. Geriye sadece iki operasyonel UNSA gemisi kalır Retribution ve Tigris.

Call of Duty Infinite Warfare hikayesi

Retribution gemisine indikten sonra, Reyes hem geminin kaptanının hem de icra memurunun savaşta öldürüldüğünü öğrenir ve onu geminin en yüksek rütbeli subayı ve fiili kaptanı olarak bırakır. Amiral Raines, Reyes'i komutanlığa terfi ettirir ve Ay'daki kargo limanını SDG'den geri almasını emreder. Ay'ı başarıyla kurtardıktan sonra, Reyes, UNSA filosunu yeniden inşa edene kadar SDG'yi mümkün olduğu kadar geciktirmekle görevlendirilir.

Bu noktada Reyes, önemli SDG hedeflerine saldırmak için bir dizi isteğe bağlı göreve başlayabilir. Sonunda, Reyes, Titan'daki stratejik bir yakıt ikmali kulesini yok etmeyi başarır ve SDF'nin yakıt tedarikini felce uğratır. Daha sonra, Merkür yakınlarındaki bir asteroit maden istasyonundaki bir rahatsızlığı araştırmak için gönderilir, ancak bunun bir saptırma olduğunu bulmak için, SDG Dicle'yi yok eder ve Retribution'ı kalan tek UNSA gemisi olarak bırakır.

Call of Duty Infinite Warfare oyunu en ucuz fiyatı

Riah'ın ana SDG filosuna Dünya'yı işgal etme sinyali vermek için bir fener taşıdığını öğrenen Reyes, feneri SDG filosunu hala çalışır durumdaki AATIS silahlarına çekmek için kullanmak için bir plan yapar. Ne yazık ki, plan Riah kaçtığında, AATIS silahlarını yok ettiğinde ve işaret ışığını tetiklemek için kendini öldürdüğünde ters gider. Ana SDG gelir ve Olympus, UNSA karargahını yok ederek Amiral Raines'i öldürür.

Başka seçeneği olmayan Reyes, Olympus Mons'a binme ve komuta etme fırsatını kullanıyor. Köprüye giden yolda savaşmayı ve Amiral Kotch'u öldürmeyi başarır. Daha sonra Olympus Mons'un Mars'a geri dönmesini sağlar ve gemiyi SDG'nin yörünge tersanesini yok etmek ve karşılığında filolarını sakatlamak için kullanmayı planlar. Olympus Mons ve Retribution birçok SDF gemisini yok etmeyi başarırken, Olympus Mons silahları çalışamaz hale gelecek kadar hasar görür ve diğer birkaç seçenekle Reyes, tersaneyi çarpmasını emreder. Ne yazık ki, Retribution da hasar alır ve Olympus Mons'un uçuş yoluna sürüklenerek Reyes'i geminin yönünü değiştirme emri vermeye zorlar. Her iki savaş gemisi de tersane hala sağlam haldeyken Mars'ın yüzeyine çarpar.

Call of Duty Infinite Warfare konusu

Dünya'ya canlı geri dönmelerinin bir yolu olmadığını fark eden Reyes, Retribution ekibinden kurtulanları bir araya getirir ve onları tersanede son ve umutsuz bir saldırıya yönlendirir. Hayatta kalan mürettebatın çoğu çatışmalarda öldürülür, ancak Salter bir SDG muhripine komuta etmeyi başarır. Ancak silahları devre dışı ve demirleme kıskaçları kilitlidir. Ethan, demirlemeleri yok etmek için kendini feda ederken, Reyes destroyerin silahlarını harekete geçirir ve Salter'a üzerinde olmasına rağmen istasyonu yok etmesini emreder. Salter isteksizce ateş açarak Reyes'i uzaya fırlatır. Son görüşü, patlamanın şarapnelinin elbisesini delip boğulmasına neden olmadan önce SDG tersanesinin patladığını görmektir.

Bir süre sonra UNSA, Reyes ve Retribution ekibinin kahramanca fedakarlığını onurlandırır ve SDF tersanesini yok etmelerinin kesin bir zafer olduğunu ve bunun sonucunda SDF'nin neredeyse tamamen yok edildiğini belirtir. Retribution'dan kurtulan sadece dört kişiden biri olan Salter, Cenevre'de Reyes de dahil olmak üzere çatışmada ölen tüm UNSA askerlerinin isimlerini listeleyen bir savaş anıtını selamlar. Emeği geçenler sahnesi sırasında, ölen Retribution ekibinden bazılarının kayıtlı mesajları duyulabilir.

Call of Duty®: Infinite Warfare Yayınları