Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty Black Ops 4 İnceleme

Call of Duty Black Ops 4 İnceleme

İsmi ilk duyurulduğu zaman en sevilen CoD serilerinden biri olan Black Ops’un hikayesinin devam ettiğini düşünmüş olsa da maalesef işler istediğimiz gibi gitmemişti. Black Ops 4 o zamana kadar çıkmış olan bildiğim kadarıyla tek sadece multiplayer odaklı CoD oyunuydu.

Bu tercihin yapılma sebebi ise muhtemelen ard arda gelen çok beğenilmeyen hikaye modunun sıkması ve tam çıktığı dönemde PUBG ve Fortnite gibi oyunların çok revaşta olmasıydı. Sadece çok oyunculu odaklanılacağını öğrendiğimde en başta çok üzülsem de aslında çok da kötü olmayan bir oyun çıkmıştı ortaya. Ayrıca en sevilen zombi modunu da geri getirerek çok fazla oyuncu çekmeyi de başardı. Bu yazımızda oyunda bulunan üç farklı modu da ayrı ayrı inceleyeceğiz.

8Çok İyi
  • Zombi modu hiç olmadığı kadar zevkli
  • Blackout, Warzone’dan önce çıkmış iyi bir battle royale
  • Zombi hikayesini takip etmek oldukça zor
  • Sadece çok oyunculu mod bulunuyor

Zombiler

Zombi modu ilk başta World at War oyununda karşımıza çıkmıştı. Çıktığı ilk günden beri bütün oyuncuların beğenisini kazandığı için sürekl kendini geliştiren ve neredeyse çıkmış bütün oyunlara eklenen bir mod oldu. Bu sefer ise her zamankinden daha fazla harita ve daha fazla özelleştirme seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Ancak bu belki de şu ana kadar gördüğümüz en zor zombi modu olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

Rush Modu

İlk kez bu oyunda eklenen Rush modu zombi öldürmeyi hızlı bir şeklde arttırıp puanınızın çarpanını arttırması yeni bir meydan okuma diyebilirim. Bu yeni modun tamamen benzersiz bir deneyim olduğunu söylersem sanırım kimse beni yadırgamaz.

Diğer Modlar

Bu sefe zombi modunun bu kadar keyifli olmasının ve beğenilmesinin sebebi tabi şans değil. Aynı formülü yineleyen ve üstüne katarak geliştiren bir ekip çalışmasının sonucunda ortaya çıktı. Oyunun yapımcı şirketi olan treyarch her yaptığı CoD oyununda mutlaka bir zombi modu ekliyor ve bu sefer oyuncuların çok sevmesini istediklerinden eminim. Bunun sonucunda da hem tek oyunculu bir eğitim modu hemde zengin bir maç özelleştirmesi eklenmiş bulunmakta. Oyunun sadece zombi modu bile kesinlikle sevenleri tarafından bir kez bile olsa denenmeli diyebilirim.

Çok Oyunculu

Ne zombi modu ne de battle royale  modları. Hiç biri beni CoD’un çok oyunculu modu kadar mutlu etmiyor. CoD oyunlarını almamın en büyük sebebi aslında hikaye modunun beni içine çekmesi olsa bile içten içe 1000 saat çok oyunculu mod oynamayı da çok istiyorum. Bu sefer bu mod ise çok daha taktiksel bir dokunuşla geri dönüyor. Bir modda otomatik sağlık yenilenmesinin kaldırılması belki de bu mod için çok sağlam bir yenilik olabilir. Evet bu durum CoD gibi aşırı hızlı oynana bir oyunda cidden sizleri çok zor duruma düşürüyor.

cod black ops 4 inceleme

CoD tutan formülünü biraz değiştirmiş gibi duruyor. İlk defa bir çok oyunculu mod oynarken ciddi anlamda taktiksel oynayış yaptım diyebilirim. Hemen hemen her silah sınıfı sizlere farklı bir oynanış sunuyor. Ancak bu yenilikler bence çok yetmemiş. Haritalar çok güzel olmadığı için birkaç kez aynı haritada oynadıktan sonra genel olarak o haritadan ciddi anlamda sıkılıyorsunuz. Maalesef bir Terminal haritası yok…

Blackout

Bu mod kesinlikle herkes için uygun değil. Seveni çok olsa da eminim bir o kadar da sevmeyeni vardır. Ben de maalesef sevmeyenler arasındatım. Oyunun her ne kadar en önemli eklentisi ve en önemli modu olsa da maalesef beni içine çekemiyor. Bu mod artık sıkça duyduğumuz ve sürekli gördüğümüz bir battle royale modu. Bu modun beni içine çekmemesinin en büyük sebebi ise 1 saat loot yaptıktan sonra uzaktan yediğiniz bir sniper mermisi ile ölüp her şeyin çöpe atılması. 

cod black ops inceleme

Birinci şahıs bir battle royale oyunu daha önce oynadım mı hatırlamıyorum. Sanırım ilk kez burada deneyimledim. Temel battle royale formülünden farklı olması beni sevindirdi aslında. Sevmesem bile bu formülün CoD’un ekipmanları ve dinamik arcade oynanışı ile birleştiğinde çok da kötü bir sonuç ortaya çıkmadığını söyleyebilirim. Bu modun en büyük getirisi ise belki de Warzone gibi çok sevilen ve bence efsane olmuş bir oyunun çıkması olabilir. Eminim ki blackout modu çıktıktan sonra Warzone yapmaya karar verdiler ve yaptıkları yanlışlardan ders alıp çok daha iyi bir battle royale oyunu ortaya çıkardılar.

Call of Duty®: Black Ops 4 yayınları