Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty 4 Modern Warfare Hikayesi

Call of Duty 4 Modern Warfare Hikayesi

2011 yılında, Rusya'da hükümeti ile Rusya'yı Sovyet dönemi ihtişamına geri döndürmeye çalışan Aşırı milliyetçiler arasında bir iç savaş patlak verir. Bu arada, Khaled Al-Asad liderliğindeki ayrılıkçı bir grup, Orta Doğu'daki küçük ama petrol zengini bir ülkede, cumhurbaşkanı Al-Fulani'yi yürüten bir darbe ile iktidarı ele geçirir.

Esad'ın aşırı Batı karşıtı görüşleri var ve bu da ABD'yi ülkeyi işgal etmeye sevk ediyor. İstilaya kısa bir süre sonra, Teğmen Vasquez liderliğindeki 1. Force Recon Co'dan bir ABD Deniz Piyadeleri müfrezesi Al-Asad'ı yakalamak için gönderilir, ancak onu bulamaz. Daha sonra başkentin güneyinde isimsiz bir şehirde şehir savaşına girerler ve onlara yardım etmek için bir M1 Abrams tankını destekleyip onarmaya yardım ederler.

Call of Duty® 4: Modern Warfare®
Call of Duty® 4: Modern Warfare®
24,50
den başlayan fiyatlarla

Bu arada, yeni İngiliz Özel Hava Servisi operatörü Çavuş John Soap MacTavish, Kaptan Price'ın ekibine alınır. Ekip iki operasyon yürütür; ilki onları Bering Boğazı'ndaki bir kargo gemisine sızmaya yönlendirir. Gemideki silahlı Rusları etkisiz hale getiren ekip, Arapça etiketli bir nükleer cihaz keşfeder ve manifestosunu alır. Düşman MiG'ler gemiyi batırır, ancak SAS helikopterle kaçar. İkinci operasyon onları müttefiklerinden biri olan, Aşırı milliyetçi parti içinde çalışan Nikolai adlı bir Rus muhbiri kurtarmak için Rusya'ya götürür. Rus sadık güçleri tarafından desteklenen Price'ın ekibi Nikolai'yi kurtarmayı başarır. Ancak, helikopterleri düşürülür ve ekibi, çıkarılmadan önce bir AC-130 savaş gemisinin desteğiyle düşman topraklarında ilerlemeye zorlar.

call of duty 4 hikayesi

Ertesi gün ABD, olası nükleer cihazla ilgili SAS uyarısının farkında olarak Esad'ın başkanlık sarayına tam ölçekli bir saldırı başlatır. SEAL Team 6 saraya baskın düzenlerken, Deniz Piyadeleri Al-Asad'ın kara kuvvetleriyle çatışmaya girer. Ancak saldırı, nükleer cihaz aniden patladığında ve içindeki herkesle birlikte şehrin çoğunu yok ettiğinde felaketle sonuçlanır. Esad'ın öldüğünü varsaymayı reddeden Price'ın Rus müdavimleri tarafından desteklenen saldırı ekibi, işgalci Rus güçlerini ortadan kaldırmak ve Esad'ı ele geçirmek için Azerbaycan'da bir köyde güvenli bir eve baskın düzenler. Kısa süre içinde sorgulamaya giren Esad'ın telefonu çalar. Price, arayanın sesini duyduktan sonra Esad'ı infaz eder ve arayanın aşırı milliyetçilerin lideri Imran Zakhaev olduğunu ortaya çıkarır.

Price, 1996'da Ukrayna'nın Pripyat kentinde Zakhaev'e karşı düzenlediği suikast görevini anlatır. Çernobil felaketinin ve Sovyetler Birliği'nin çöküşünün ardından Zakhaev, nükleer silahların yayılmasından kâr elde etmek için kargaşadan yararlanır ve yeni servetini askerleri cezbetmek için kullanır. Price, daha sonra bir teğmen ve amiri Yüzbaşı MacMillan, onu ortadan kaldırmak için kara bir operasyona gönderilir. Pripyat'ta, ikisi bir otelde görüş noktalarına ulaşırlar ve Price, Zakhaev'e Barrett M82 keskin nişancı tüfeğiyle ateş eder; ancak, atış sadece Zakhaev'in kolunu keser. Price ve MacMillan, Zakhaev'in adamlarından zar zor kurtulur.

call of duty mw hikayesi

Al-Asad'ın ölümünün ardından Price'ın ekibi, onun intikamını almak için gelen Aşırı milliyetçi güçlere karşı direnir. Daha sonra, SAS, Force Recon ve sadıklardan oluşan ortak bir görev gücü, Zakhaev'in nerede olduğunu öğrenmek için Zakhaev'in oğlu Victor'u yakalamaya çalışır. Victor onu bir düşman konvoyunda pusuya düşürdükten sonra kaçar, ancak kısa süre sonra bir apartmanın çatısında köşeye sıkışır. Teslim olmayı reddederek intihar eder. Öfkelenen Zakhaev, bir nükleer fırlatma tesisinin kontrolünü ele geçirerek misilleme yapar.

Görev gücü tarafından, siteyi Zakhaev'in güçlerinden hale atlama yoluyla geri almak için bir operasyon başlatılır. Bununla birlikte Zakhaev, ABD Doğu Sahili'nde 41 milyon can kaybına neden olma potansiyeli olan nükleer kıtalararası balistik füzeleri derhal fırlatır. Ancak SAS ve Force Recon, tesise girmeyi, komuta odasını ele geçirmeyi ve Atlantik Okyanusu üzerindeki füzeleri uzaktan imha etmeyi başarır. Zakhaev'in güçleriyle birlikte askeri kamyonlarda kaçarlar.

call of duty 4 hikayesi

Aşırı milliyetçi Mi-24 Hind helikopteri bir köprüyü yıkıyor ve ortak gücü tuzağa düşürüyor. Ardından gelen çatışmada bir tanker patlar ve grubun çoğu ya ölür ya da yaralanır. Zakhaev'in kendisi gelir ve bir Mi-28 Havoc'a gelen sadıklar Mi-24 Hind'ini yok ettiğinde yaralı askerleri öldürmeye başlar. Dikkati dağılan Zakhaev, sadık güçlere döner ve Price, Soap'a bir M1911 verir; ikincisi Zakhaev ve eskortunu öldürür. Sadık kuvvetler hemen yaralılarla ilgilenmeye başlar. Sonsözde füze olayı ve aşırı milliyetçilerin Al-Asad'a verdiği desteğin üstü kapatılarak, sıradaki video oyunu olan Call of Duty Modern Warfare 2 olaylarına göndermeler yapılır.

Call of Duty® 4: Modern Warfare® Yayınları