Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Call of Duty 2 Hikayesi

Call of Duty 2 Hikayesi

Oyuncu, başlangıçta Moskova'nın ilerleyen Alman güçlerine karşı savunmasında yer alan 13. Muhafız Tüfek Tümeni'nden Özel Vasili Koslov'u kontrol ediyor. Bir sonraki aşama, Eylül 1942'de Stalingrad'daki bir Alman kalesinin yok edilmesini içeriyor.

Sovyet Hikayesi

Bir sonraki hedef, Aralık 1942 boyunca, kesilmiş telefon kablolarının yeniden bağlanması; demiryolu ve tren istasyonunun yeniden ele geçirilmesi dahil olmak üzere, Stalingrad boyunca kaleler için savaşmayı içeriyor. Son görev, Ocak 1943'te Stalingrad'daki son Sovyet saldırısı sırasında, şehir bloklarının ve Stalingrad belediye binasının yeniden ele geçirilmesini ve savunulmasını içerir.

Call of Duty® 2
Call of Duty® 2
36,75
den başlayan fiyatlarla

call of duty 2 hikayesi

İngiliz Hikayesi

Oyuncu, Kaptan Price liderliğindeki Kuzey Afrika'daki 7. Zırhlı Tümen'den bir İngiliz askeri Çavuş John Davis'i kontrol ediyor. İlk bölüm, oyuncunun Alman Afrika Korps birliklerine gizlice bir saldırıda yer alması ve bir Alman tedarik istasyonunun imhasıyla sona eriyor. Bir sonraki seviyede oyuncu, kasabayı Kuzey, Batı, Güney ve Doğu'dan karşı saldırılar gönderen ezici sayıda Alman'dan koruyor; sonunda topçu kullanarak Alman tank gücünün çoğunu yok ederek zafere ulaşıyor. Bunu, oyuncunun birkaç siper, makineli tüfek yuvası, 88 mm Flak 36 top ile savaşması ve nihayet Alman saha karargahını ele geçirmesi gereken İkinci El Alamein Savaşı izler.

El Dabaa'ya Mısır'da kalan Almanların yolunu kesmek ve birkaç 88 mm'lik topu imha etmek için yapılan saldırı, kısa süre sonra ilk İngiliz harekatını sona erdirir. İkinci görev grubuna bir ek, oyuncunun Libya'daki Alman kuvvetleriyle çatışırken bir İngiliz tank komutanı David Welsh rolünü üstlenmesini sağlıyor. Tunus, Toujane'deki ilk görev, oyuncuyu hemen ateş altında tutuyor, ayrılıp ikinci ekiple buluşana kadar bir evde hayatta kalmaya çalışılıyor. Daha sonra, Matmata'ya saldırmadan önce ertesi gün takviye ile Toujane'i geri alıyorlar. Son İngiliz görevi, Overlord Operasyonunun bir parçası olarak Caen Savaşı sırasında gerçekleşiyor.

call of duty 2 oyun hikayesi

Amerikan Hikayesi

2. Korucu Taburundan Onbaşı Bill Taylor olarak, oyuncu, bir Alman topçu bataryasını yok etmek ve onu büyük bir Alman karşı saldırısına karşı tutmak için Pointe du Hoc saldırısında D-Day'de bir rol oynayarak başlar. Kısa bir süre sonra, oyuncu yakındaki bir kasabayı ele geçirir ve takviye gelene kadar havan ekiplerine karşı keskin nişancı görevi görür. İkinci hedef, Bergstein'ın ele geçirilmesini, Hill 400'ün sığınaklarına feci bir hücumu ve Alman karşı saldırısına karşı savunmayı içeren Tepe 400'e odaklanıyor, oyuncu yine Alman havan timlerine karşı keskin nişancı çalışması yapıyor, düşman zırhını yok ediyor ve genel olarak silahı elinde tutuyor.

Topçu ve ezici sayıda Alman askerinin yükü altında, büyük bir karşı saldırıya karşı kalınıyor. Son görev, Ren Nehri'nden Almanya'ya geçen Amerikalılar arasında yer alıyor. Oyuncunun hemen ateş altında olduğu birkaç görevden biri olarak başlıyor, nehir kıyılarına ulaşana kadar Almanlara karşı koruma ateşi sağlanıyor ve ardından şehrin çoğunda savaşılıyor. Son savaşta oyuncu, iki Alman Tiger Is'i yeniyor.

call of duty 2 hikaye

Final

Emeği geçenler sahnesi, Kaptan Price'ın bir grup Amerikan askeri tarafından Almanlardan dramatik bir şekilde kurtarılmasını tasvir ediyor. Bu sahneler sona erdikten sonra, orijinal Call of Duty'deki gibi Bu oyunun yapımında hiçbir inek zarar görmedi sözleri çıkıyor. Bu, Normandiya misyonlarında görülen ölü sığırlara bir göndermedir.

Call of Duty® 2 Yayınları