Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
Borderlands: The Pre Sequel Hikayesi

Borderlands: The Pre Sequel Hikayesi

Borderlands The Pre-Sequel, Sanctuary'de Borderlands 2'deki olaylardan sonra ve Lilith, Brick ve Mordecai'nin yakalanan Athena'yı sorguladığı Tales from the Borderlands'in 3. bölümünden hemen sonra başlar.

Borderlans The Pre Sequel Hikayesi Başlıyor

Athena, General Knoxx'un ölümünden sonra, Jack adında bir Hyperion programcısından Pandora'nın ayı Elpis'te bir kasa bulma teklifi aldığında başlayan hikayesini flashback yoluyla anlatıyor. 

Borderlands: The Pre-Sequel
Borderlands: The Pre-Sequel
656,34
den başlayan fiyatlarla

Hyperion ay üssü Helios'a giden bir uzay gemisinde diğer kasa avcıları olan Claptrap, Nisha, Wilhelm, Timothy ve Aurelia'ya katılır. Yolda, Tungsteena Zarpedon liderliğindeki eski Dahl denizcilerinden oluşan bir ordu olan Kayıp Lejyon tarafından pusuya düşürülürler ve Helios'a zorunlu iniş yaparlar. Jack ile buluştuktan sonra, Kayıp Lejyon'a karşı Helios'un savunma sistemini kullanmaya çalışırlar, ancak Elpis'ten gelen bir parazit sinyali vardır. Kaçmaya çalışırlar ama Zarpedon ve gizemli bir uzaylı tarafından durdurulurlar, bu yüzden Jack geride kalır ve kasa avcularını bir ay roketiyle Elpis'e gönderir.

borderlands the pre sequel oyun hikayesi

Elpis'te kasa avcuları, hurda satıcısı Janey Springs tarafından uzay limanı kasabası Concordia'ya yönlendirilir. Orada, parazit sinyalini devre dışı bırakmak için Jack'in eski kız arkadaşı Moxxi'den yardım isterler. Sinyalin, Concordia'dan sorumlu Jack'in eski bir astı olan Meriff tarafından verildiğini keşfederler. Bu arada, Zarpedon, Jack'in kasayı açmasını durdurmak için Elpis'e ateş etmek için Helios'un birincil silahı olan Eye of Helios'u kullanır. Jack, Meriff'i öldürür, sonra Helios'u geri almak için bir robot ordusu kurmaya karar verir.

Super Mario Bros Alanı
Bu oyunda çok sağlam loot veren gizli bir Mario bölümü bulunmakta.

Ekip, askeri bir yapay zeka aramak için iki Dahl subayı, Bosun ve Skipper tarafından yönetilen bir Kayıp Lejyon üssüne sızar. Bosun'u yendikten sonra, adını Felicity olarak değiştiren kaptanı ararlar. Kasa avcıları, Jack'in ordusunu inşa etmesi için bir Hyperion bilim adamı olan Gladstone'u görevlendirdiği bir robot üretim tesisine gider. Gladstone, sonsuz sayıda robot üretebilen prototip robotu Constructor'ı kullanmayı önerir. Felicity, yapay zeka olmayı kabul eder. Yapıcı için, ancak yaşamak zorunda olduğu şiddete tanık olmakta tereddüt eder. Kendisi, Yapıcı'ya zorlanır, ancak kontrolünü ele geçirir ve kasa avcıları ile savaşır. Felicity yenilir ve kişiliği Yapıcı'dan silinir.

Jack ve kasa avcıları, robot ordusuyla Moxxi ve eski kasa avcıları Roland ve Lilith'in yardımıyla Helios'a gider. Helios'ta Jack, Gladstone'u ve bilim adamlarından oluşan ekibini öldürür ve içlerinden birinin Kayıp Lejyon casusu olduğundan şüphelenir. Kasa avcıları, Zarpedon'u yener ve ilk oyundan Destroyer'ın gözü olduğu ortaya çıkan, Jack tarafından bir silaha dönüştürülen Eye of Helios'u yeniden başlatmaya devam eder. 

Moxxi, Roland ve Lilith, Jack'e ihanet eder ve gücünü kazanmasını önlemek için Eye of Helios'u yok eder. İntikam almak isteyen Jack ve kasa avcıları, kasasının zaten açılmış olduğunu gördükleri Elpis'e geri dönerler. Kasanın yabancı güçleriyle savaşırlar ve koruyucusu Empyrean Sentinel'i yenerler.

Jack, kasaya girer ancak gizemli bir sembolden başka değerli bir şey bulamaz. Onunla etkileşime girdiğinde, sembol Jack'e savaşçının bir vizyonunu gösterir. Ancak, kasa sembolünü yok eden, Jack'in yüzüne yakan ve onu bozan Lilith tarafından kesintiye uğrar. Lilith'ten ve Pandora'daki tüm haydutlardan intikam almaya yemin eden yaralı ve deli Jack'i geride bırakarak ışınlanır. Jack'in ne kadar düştüğünü gören Athena, işinden ayrılır.

borderlands the pre sequel hikaye

Athena'nın hikayesini dinledikten sonra Lilith, Crimson Raiders'a Brick ve Mordecai'nin protestolarına karşı onu idam etmelerini emreder. Ancak, ona ateş açtıklarında, Athena, daha önce Helios'ta görülen ve bir Eridian olduğu ortaya çıkan uzaylı tarafından kurtarılır. Eridian, kasa avcılarını yakın bir savaş konusunda uyarır ve alabilecekleri tüm kasa avcılarına ihtiyaç duyacakları konusunda uyarır.

Hikayenin Devamı 

Emeği geçenler sahnesi sırasında, birkaç sahne daha sonra kasa avcılarına ne olduğunu ortaya koyuyor. Wilhelm ve Nisha, Jack'e katılır; Nisha, Lynchwood'un şerifi yapılır ve Jack ile bağlantı kurarken, Wilhelm bir makineye dönüşür ve New Haven yerleşimini yok eder; Athena, Jack'in kendisine verdiği parayı atar ve Elpis'ten ayrılır; Claptrap, Jack tarafından sökülür ve ölüme terk edilir. Bu sahnelerden sonraki bir sahnede, Jack, şimdi kendini Yakışıklı Jack olarak adlandırıyor ve sentetik bir maske takıyor, CEO'su Harold Tassiter'ı öldürüyor ve onun yerine Hyperion'un yeni başkanı olarak geçiyor.

Borderlands: The Pre-Sequel yayınları