Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Borderlands Hikayesi

Borderlands Hikayesi

Borderlands, MS 2864'ün uzak bir geleceğinde, çeşitli mega şirketlerin maden zenginlikleri ve kaynakları için kolonileşmek ve maden çıkarmak için çeşitli gezegenlerin kontrolünü aradığı bir zamanda geçiyor. Oyundaki olaylardan önce, büyük mega şirketlerden biri olan Atlas Corporation, gelişmiş silah teknolojisiyle dolu eski bir uzaylı kasası ortaya çıkardı ve bu durum, rakiplerini hızla geçmelerine izin verdi.

Borderlands Serisi Hikayesi Nasıl Başlıyor?

Pandora gezegeninde aynı uzaylı mimarisinin benzer kalıntılarını bulan Atlas, daha fazla uzaylı teknolojisi bulma umuduyla gezegene yerleşmeye çalıştı, ancak yüzeyde herhangi bir uzaylı teknolojisi bulamaması ve hazırlıksız olması nedeniyle planlarından vazgeçmek zorunda kaldı. Ayrılmalarından sonra, başka bir mega şirket olan Dahl Corporation, bir kasa için kendi aramalarını başlatırken, madencilik operasyonları için büyük miktarda mahkum emeği kullanarak geniş mineral yataklarını güvence altına almak için gezegeni kolonileştirdi.

Borderlands Game of the Year
Borderlands Game of the Year
48,00
den başlayan fiyatlarla

Araştırma ekibinin kasayı bulma çabaları, saygın bir zenoarkeolog olan Patricia Tannis tarafından yönetildi. Tüm meslektaşlarını gezegenin vahşi yaşamına kaptırmasına ve kısmen delirmesine rağmen Tannis, Pandora'da bir kasanın var olduğuna dair kanıt buldu. Haberleri, özel askeri gücü olan Crimson Lance'i Tannis'i kaçırmak ve kasanın yerini ondan almak için gönderen Atlas tarafından ele geçirildi. 

borderlands hikayesi

Onların istilasıyla karşı karşıya kalan Dahl, yalnızca zengin kolonicileri yanlarına alarak gezegeni terk etti ve geri kalan nüfusu, gezegenin dört bir yanındaki çorak araziler ve endüstriyel çöp yığınları arasında yaşamak için bıraktı. İşleri daha da kötüleştirmek için, mahkûm emeğinin serbest kalmasına izin verildi ve bu da onları yerel halkı terörize eden haydut çeteleri kurmaya yöneltti. Koşullara rağmen, kasa ve ödülleri, paralı asker kasa avcılarını gezegene çeken bir efsaneye dönüştü.

Borderlands, Dahl Corporation'ın Pandora gezegenini terk etmesinden bir süre sonra başlar. Dört kasa avcısı (Brick, Lilith, Mordecai ve Roland) efsanevi kasayı aramaya gelir. Fyrestone kasabasını keşfettikten sonra, kasa avcıları Koruyucu Melek olarak bilinen gizemli bir kadından psişik talimatlar almaya başlar. Kasa avcıları, bir CL4P-TP veya Claptrap robotu ve birkaç haydut liderini öldürerek itibar kazanmalarına yardımcı olan Zed adında bir doktorla tanışır ve sonunda açmak için gereken bir anahtarın ilk parçası olan bir uzaylı eserinin toplanmasına yol açar. 

Bilgi
Borderlands hikaye sırası Borderlands, Borderlands: The Pre Sequel, Borderlands 2, Borderlands 3 olarak devam eder.

Bu, Dahl'ın hala gezegende ikamet eden eski arkeologu Patricia Tannis'in kasa avcıları ile iletişime geçmesine neden olur ve kasaya yalnızca her 200 yılda bir erişilebileceğini ve bir sonraki açılış zamanının yaklaştığını ortaya çıkarır. Tannis ayrıca kasa anahtarını tamamlamak için üç esere daha ihtiyaç olduğunu açıklıyor. Bu arada, Crimson Lance'in Komutanı Steele (Atlas Şirketi tarafından yönetilen iyi donanımlı bir askeri güç) sıkıyönetim ilan etmekle tehdit ediyor ve kasa anahtarı parçalarını talep ediyor.

Kasa avcıları, Tannis'in talimatlarını izleyerek ikinci ve üçüncü parçaları güvence altına alır, ancak Baron Flynt adında bir haydut lorduna sahip olduğu iddia edilen son parçanın beklendiği yerde olmadığı ortaya çıkar. Steele, aslında sadece üç parça olduğunu ve Tannis'in onlara ihanet edip onları yanlış yönlendirdiğini ortaya çıkarmak için kasa avcıları ile temasa geçer. Steele daha sonra gezegenin ECHO ağını devre dışı bırakarak Koruyucu Melek ve başkalarıyla daha fazla iletişimi engeller. 

Kasa avcıları, Crimson Lance'in karargahına sızar ve Tannis'i hapsedilmiş olarak bulur. İhanete zorlandığını iddia ediyor ve kasa avcılarını ECHO ağını yeniden başlatmaya ve Steele ile Crimson Lance'i kasaya ulaşmadan durdurmaya çağırıyor. Ağı geri yükledikten sonra Koruyucu Melek, kasa avcılarını Steele'in bulunduğu yere yönlendirir. Kasaya son yaklaşım sırasında, avcular, kasanın uzaylı Muhafızları ile savaşta zaten kilitli olan Crimson Lance güçleriyle karşılaşırlar.

borderlands hikaye sırası

Kasa avcıları, sonunda, Steele'in anahtarı kullanmasını durdurmak için sadece birkaç dakika sonra kasaya varır. Kasa açıldığında, dev bir canavar ortaya çıkar ve Steele ile birliklerinin geri kalanını yok eder. Koruyucu Melek, canavarın Yok Edici olarak adlandırıldığını ve evrenin yok edilmesini önlemek için kalıntıları geride bırakan ve kasayı yaratan uzaylı ırk olan Eridians tarafından uzun zaman önce kasaya hapsedildiğini belirtir.

Kasa avcıları, Yok Edici'yi öldürse de kasa 200 yıl daha mühürlenir. Koruyucu Meleğin, sinyallerini Pandora'nın yukarısındaki yörüngede bulunan bir Hyperion uydusu aracılığıyla ilettiği ortaya çıkar. Oyun, uydunun gezegendeki bir Claptrap robotuna bir sinyal göndererek onu bir Gezegenler Arası Ninja Suikastçısına dönüştürmesiyle sona erer. Bir ek paket, Claptrap'ın Yeni Robot Devrimi'nin planında devam etmektedir.

Borderlands Game of the Year Yayınları