Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
294,21
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
401,33
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
199,20
den başlayan fiyatlarla
Bloons Battles TD 2 İnceleme

Bloons Battles TD 2 İnceleme

Bloons TD 6’nın yaratıcıları, oyuncular tarafından oldukça sevilen teke tek kule savunması oyunlarına bir yenisini daha ekledi: Bloons TD Battles 2. Kahramanını seç, takımını güçlendir ve Bloon saldırılarına karşı kuleni koru.

Oyunun asıl amacı rakibinin yolladığı balonlardan kuleni korurken, karşı tarafın kulelerini balonların ile yıkmayı başarmak. Oyun kullanıcı geri bildirimlerine göre geliştirilmeye devam ediyor, bu da oyuncular tarafından yılın en iyi kule savunması oyunu olacağına dair inançları güçlendiriyor. Peki Bloons TD Battles 2’yi bu kadar iyi kılan şey nedir?

7Çok İyi
  • Strateji yetenekleri geliştirmek için sunulan alan
  • Rekabet faktörü ve heyecan
  • Geliştirilmiş grafikler ve mekanikler
  • Eğlenceli bir oyun deneyimi
  • Oyunun ücretsiz olması
  • XP sistemindeki aksaklıklar
  • Kazanmak için ödeme sistemine yakın bir oynanış olması

Yetenek ve Rekabet

Hem strateji kurma yeteneğini konuşturabileceğin hem de rekabeti doruklarda yaşayacağın bir oyun deneyimi için Bloons TD Battles 2 oldukça doğru bir karar. Oyunda alabileceğin sayısız stratejik karar ve bu kararlarla oluşturabileceğin fonksiyonlar var. Bu da hem defans hem de saldırı gücünü karşındaki rakibe göre dengeleyerek her oyunda yepyeni bir savaş tecrübesi edinmesi sağlıyor. Oyunun teke tek oynanması ise adrenalin faktörünü arttırmayı başarıyor.

bloons td battles 2 inceleme

Oyun birbirinden farklı 9 arenadan oluşuyor. Bu arenalarda ilerledikçe karşınıza çıkan rakiplerin seviyeleri ve stratejileri sizinkilere eşleniyor. Böylece ne sizin için çok kolay olacak ne de imkansız derecede zorlayacak rakiplerle karşılaşıyorsunuz. Seviyenin eşlenmesi, fair-play hissi yaratarak oyundan alınan keyfi arttırıyor. Ayrıca gelişmişlik seviyesi ve yeteneklere göre her sezon yeni rozetler kazanmak ya da Ustalar Listesi’ne ulaşmak da mümkün.

Oyun Mekanikleri

Oyun karakterlerini daha önceki Bloons TD oyunlarından tanıyoruz. Fakat hepsi güncellenmiş, üzerinde yapabileceğiniz modifikasyonlar ve güçlendirmeler artmış. Elbette karakter listesine yeni yapılan eklemeler de mevcut. Kulelerin sayısı ise 21’e çıkarılmış. 21 farklı kulenin içinden istediğiniz Maymun Kulesi’ni dikerek, 15 farklı yükseltme ile kulenizi zirveye taşıyabilirsiniz. Yalnızca karakterler ve kuleler değil, saldırı mekaniklerinde de değişiklikler var. Bloon atış sistemi baştan aşağı değiştirilmiş, ayrıca oyuna ekonomik sistem eklenmiş ve saldırı optimizasyonu gibi gerçeğe yakınlığı arttıran fonksiyonlar getirilmiş.

Bloons TD Battles 2
Bloons TD Battles 2
Ücretsiz

XP Sistemi

Bloons TD Battles 2’nin en çok eleştiri alan tarafı XP kazanma sistemi. Oyunda puan toplamanın çok zor olduğu ve bu nedenle ilerlemenin çok yavaş gerçekleştiği konuşuluyor. Eğer oyundaki bütün yükseltmeleri tamamlamak isterseniz, bunun için gerekli XP’ye ulaşmanız en iyi ihtimalle 300 saatlik bir oynanış istiyor. Bu kadar vakit vermek istemeyip yükseltmeleri yapmadığınızda ise, karşınıza çıkan rakiplerden güçsüzleşmeye başlıyorsunuz ve maçlarınız tekrara düşüyor. Oyunun bu konuda çokça eleştirilmesi yapımcıların yeni güncellemelerde XP sisteminde değişiklikler yapmasını sağladı. Artık XP kazanmak ilk versiyona göre daha kolay ama sıkıntı hala tamamen giderilmiş değil.

bloons td battles 2 incelemesi

Kazanmak için Ödemek

Oyuna 21 kulenin üçü ile başlıyorsunuz ve o kuleler ile yaptığınız maçlardan kazandığın XP’ler ile var olan kulelerinizi geliştirebiliyor ya da yeni kuleler açabiliyorsunuz. Oyunun kendisi ücretsiz, bu nedenle oyunu satın almak için vereceği parayı VIP olmak için veren oyuncular oldukça fazla. VIP olmayan bir oyuncu olarak, yeterince geliştikçe ücretli VIP paketini alan oyuncularla aynı seviyeye ulaşıyor ve onlarla maç yapmaya başlıyorsunuz. VIP paket ile bazı özel kuleleri açabiliyor ya da yükseltmeleri daha kolay şekilde yapabiliyorsunuz, bu da VIP ve normal oyuncular arasında büyük bir seviye farkına neden oluyor. Bu seviyedeki maçları kaybettikçe alt seviyelere tekrar düşüyorsunuz ve alt seviyedeki maçların verdiği XP’ler daha düşük olduğu için sürekli kazansanız bile ilerleme süreciniz sekteye uğramış oluyor. Oyunu VIP olarak kazanmak çok kolay ve keyifliyken, normal oyuncular için daha zorlayıcı ve sıkıcı olmaya başlıyor. 

baloons td battles 2 oyun inceleme

Sonuç Olarak

Bloons TD Battles 2, kule savunması oyunlarını veya teke tek rekabeti seven oyuncuların eğlenceli bir oyun deneyimi için tercih edebileceği bir oyun. Özellikle, eğer önceki Bloons TD oyunlarını sevdiyseniz bu oyunun geliştirilmiş mekanikleri ve grafikleri size etkileyecektir. Vaktiniz varsa ve VIP olmaya istekliyseniz, o zaman oyunun hiçbir dezavantajı da kalmamış oluyor. Ayrıca geliştirici ekibin oyuncu geri bildirimine duyarlı olması ortaya çıkan sorunların ve bugların hızlı bir şekilde çözülmesini sağlıyor.

Bloons TD Battles 2 yayınları