Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Blair Witch Hikayesi

Blair Witch Hikayesi

Blair Witch isimli video oyunu, aynı ismi taşıyan ilk filmdeki olaylardan iki yıl sonra, 1996 yılında geçiyor. Kıdemli ve eski polis memuru Ellis Lynch (Joseph May) polis köpeği Bullet ile birlikte, kayıp 9 yaşındaki Peter Shannon için arama ekibine katılmak için Maryland, Burkittsville'deki Black Hills Ormanı'na gider.

Karakterimiz ormana ulaşır ve aramaya başlar. Ormana girdikten kısa bir süre sonra Ellis, tekrarlayan PTSD'si nedeniyle zihinsel uygunluğunu sorgulamasına rağmen Ellis'in aramaya katılmasına izin veren arama partisi lideri Şerif Emmet Lanning ile temasa geçer.

Blair Witch
Blair Witch
49,00
den başlayan fiyatlarla

Blair Cadısı Hikayesi Nasıl Başlıyor?

Ellis ve Bullet, Peter'ın şapkasını bulup, kokusunu takip ettikten sonra bir kamp alanına ulaşır. Ellis, bayılmadan önce, çalışan bir kamera bulur. O gecenin nasıl yaşandığını bulmak için çadırın içinde uyanmadan önce hayatındaki önceki noktaları hatırlamaya başlar. Ellis bir bant bulur ve onu izledikten sonra, ipuçlarını bulmak için kullandığı etrafındaki gerçekliği manipüle edebileceğini fark eder. Kısa bir süre sonra, onu bulmaya çalışan Lanning'den bir bağlantı alır. Lanning umutsuzca Ellis'e ekibin tarif ettiği kamp alanını hiç görmediğini ve buluşmak için olduğu yerde kalmasını söyler. Bullet'ın Peter'ın kokusunu kaybetmesinden korkarak çalılığın derinliklerine doğru yürümeye devam ederek reddeder.

blair witch oyun hikayesi

Ellis ve Bullet sonunda siyah sarmaşıklarla dolu çarpık beyaz bir ağaca varırlar ve birkaç siluet yaratık tarafından takip edilir, saldırıya uğrarlar. Ellis, el feneriyle onları korkutur. İkili çevreyi araştırırken, savaş siperleri ve bozuk bir araç gibi görünen bir şey bulur. Peter'ın gizemli bir kişi tarafından kaçırıldığını gösteren başka bir bant karşılaşır. Ellis ve Bullet başka bir rota bulmaya çalışırken, bozulan kamyon Lanning'in polis kamyonuna dönüşür. Telsizden bilinmeyen bir ses tarafından talimat verildikten sonra Ellis, kamyonun farlarını açar. Parlak bir flaş onları sarar ve ertesi sabah kendilerini bulurlar.

Aramalarına devam eden Bullet, Lanning'in cesedini orman enkazı altında gömülü olarak bulur; başka bir bant, Lanning'in Peter'ı kaçıran kişi tarafından öldürülmesini gösterir. Ellis, Bullet'ı geldikleri yoldan geri takip ederek geçtikleri nehir kıyısının artık kurumuş olduğunu fark eder. Nehir boyunca yürürken Bullet, eski bir askerin miğferini koklar. Çevreleri yavaş yavaş bir savaş alanına dönüşürken Ellis ve Bullet, büyük bir ağaca rastlayana kadar silah seslerinden kaçmak için koşmaya devam eder. Ellis, tekrar bilincini kaybetmeden önce bir kadının gizemli fısıltılarını duyarken, Bullet'ı içi boş ağaç gövdesinden takip eder.

Ellis'in bir memur olarak, bir soygun çağrısına cevap verirken Peter'ın kardeşini ölümcül bir şekilde vurduğu kabusuyla ortaya çıkar. Peter'ı düzeltmenin bir yolu olarak kurtarmaya takıntılı hale gelir. Uyandığında kendini kamp alanının önünde bulur ve şimdi çok daha kötü durumdadır. Açıklanamaz bir şekilde önceki askeri ekibine ait çeşitli künyeler bulur. Bullet ile birlikte ormanın derinliklerinde bir kereste fabrikasını araştırmak için daha fazla ipucu bulur.

Yolda, Ellis ormanın yanmakta olan kısımlarını bulur; başarısız görevinin alanını anımsatan molozlar, ölü yapraklar yığınını kazarak garip güçler tarafından dağılır. Görev sırasında öldürülen askeri ekibinin ölümünden nasıl sorumlu hissettiğine dair güçlü bir halüsinasyon yaşar. Değirmenlerin karakoluna vardığında, bir maden arabasını çalıştırmak ve sürmek için kazanı yeniden başlatmak için kaydediciyi kullanır. Bir köprüyü geçen Ellis, sinyali kaybetmeden önce eski karısı Jess'i bir kez daha arar, geri dönmesi için ısrar eder ama o reddeder.

Değirmende Ellis, kaçıran tarafından daire testereyle öldürülen kayıp keresteci Todd Mackinnon'un cesedini bulur. Carver adında dağınık bir adam olan kaçıranla yüzleşir ve onu görüp, görmediğini sorar. Ellis'i bayıltıyor, Peter'ın ölmesi gerektiğini; 'onun' vasiyeti böyle' olduğunu söylüyor. Carver onu tamamen harap olmuş yeni kamp alanına geri sürüklerken Ellis uyanır. Carver'ın talimatlarına göre, cadı işaretini yapmak için bir geyiğin derisinin yanında kullandığı beyaz ağacı bulmak için kamerayı kullanır. Carver, teslim olarak onu hayatta kalmaya çağırır ve onu Bullet'i vurmaya yönlendirir; öfkelenir, reddeder. Bullet kaçar ve daha sonra yaralı bulunur. Ellis onu yalnızca kendisini daireler çizerken bulması için taşır.

blair witch hikayesi

Ellis, Bullet'i bulmak için kendinden geçer. Birkaç kez bilincini kaybettikten ve yeniden kazandıktan sonra, Bullet'in sözde ölümüyle onunla alay eden Carver ile karşı karşıya kalır. Şimdi sular altında kalan kamp alanında bir yağmur fırtınasında uyanır. Bodrum katına çıkan çok sayıda kapı ve geçitten ipuçlarını takip ederek harap bir ev görür ve girer. Geçmişin görüntüleri, Ellis'in TSSB'sinin nedenini ortaya koyuyor; bir muharebe görevi sırasında düşman kuvvetlerinden saklanırken yanlışlıkla yerli bir kızı öldürmüştür. Bu onu yeterince şok eder, tehlike ekibini uyarmadaki ihmaline ve ölümlerine neden olur; oyun boyunca görülen gizli yüz, kızın yüzüydü.

Evin içindeki yaratıkların yanında gizemli sesler Ellis ile alay etmeye devam ediyor. Bir öfke nöbeti içinde, agresif bir şekilde bodruma doğru yol alır. İçeri girerken, Peter'ın hiçbir yerde olmadığını ve onu Carver'a ışınlayan gizli bir kapıdan geçtiğini görür. Oyuncunun oyun boyunca hareketlerine bağlı olarak, Carver'ı öldürür ya da Carver'ın onu öldürmesine izin verir ve varlığın onu ele geçirmesine izin vermeyi reddeder. Ne kadar iyi muamele gördüğüne bağlı olarak, Bullet hayatta ve iyi durumda olabilir. Sonunda Carver'ı öldürürse, kendisini bir sonraki Carver'da bulacak ve Bullet'in ormanı korku ve üzüntü içinde terk etmesine neden olacak. 

Sona Doğru

Carver'ın onu öldürmesine izin verirse, Bullet ya yoluna devam edecek ya da onun yanında kalacak. Lanning'in cesedinin hiç bulunmadığını ya da kurtarılıp en yüksek onurla gömüldüğünü ortaya çıkarabilir; Todd Mackinnon'un kalıntıları neredeyse tanımlanamayacak şekilde bulunabilir ya da ailesi tarafından gömülmek üzere kurtarılabilir ve Peter'ın akıbeti bilinmeyebilir, öldürüldüğü ortaya çıkabilir. Carver'ın elleri ya da yetkililer tarafından sağ salim bulunabilir ve zarar görmeden ailesine dönebilir.

Blair Witch Yayınları