Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
BioShock Hikayesi

BioShock Hikayesi

1960 yılında, oyunun kahramanı Jack, Atlantik Okyanusu'na inen bir uçakta bir yolcudur. Hayatta kalan tek kişi olan Jack, kendisini Rapture'a götüren bir banyo küresi terminaline ev sahipliği yapan yakındaki bir deniz fenerine doğru yol alır. Atlas, Jack ile telsiz yoluyla temasa geçer ve harap şehrin tehlikeleriyle yüzleşmesi için yönlendirilir.

BioShock Hikaye

Atlas, Ryan'ı durdurmak için Jack'ten yardım ister ve onu Ryan'ın ailesini tuzağa düşürdüğünü iddia ettiği demirli bir banyo küresine yönlendirir. Jack, Küçük Kızkardeşlerle ilk karşılaştığında, Atlas, ADAM'larını hasat etmeleri için onları öldürmeye teşvik eder, ancak Dr. Tenenbaum araya girer ve Jack'in onları kurtarması konusunda ısrar eder. Ona deniz sümüklü böceklerini vücutlarından çıkarabilecek ve onları vücutlarından kurtarabilecek bir plazmit sağlar. 

BioShock™
BioShock™
31,00
den başlayan fiyatlarla

Jack sonunda banyo küresine doğru yol alır, ancak Ryan, Jack ona ulaşamadan onu yok eder. Öfkelenen Atlas, Jack'i Ryan'ın inine doğru çeşitli bölgelerden geçerek savaştırır ve Jack'i yol boyunca Ryan'ın dengesiz müttefikleriyle mücadele etmeye zorlar. Örneğin çılgın cerrahi doktoru J.S. Steinman ve çılgın eski müzisyen ve sanat koleksiyoncusu Sander Cohen.

bioshock hikaye sırası

Sonunda Jack, Ryan'ın rastgele golf oynadığı ofisine girer ve Jack'in gerçek kökenini açıklar. Diyalogu ve bu noktaya kadar toplanan kanıtlar sayesinde, Jack'in aslında Ryan'ın gayri meşru oğlu olduğu ve Ryan'ın metresi tarafından bir embriyo olarak Fontaine'e satıldığı ve daha sonra Tenenbaum ve Suchong'un Jack'i hızla yetişkinliğe taşıdığı ve itaatkar bir suikastçıya dönüştüğü ortaya çıkıyor. 

Jack daha sonra, gerektiğinde Rapture'a geri çağrılmayı bekleyen normal bir hayata dair sahte anılarla yüzeye kaçırıldı. Ryan, "Nasıl olur?" diye sorarak aniden Jack'in hareketlerini kontrol altına alır; Jack, bu cümlenin Atlas'ın birçok emrinden önce hipnotik bir tetikleyici olduğunu ve onu herhangi bir emri sorgulamadan yerine getirmeye zorladığını fark eder. Jack, uçakta aynı tetikleyici ifadeyi içeren bir mektubu okuduktan sonra, uçak kazasından kendisinin sorumlu olduğunu fark eder.

Ryan kendi isteğiyle ölmeyi seçer ve Jack'i onu bir golf sopasıyla ölümüne dövmeye zorlar. Atlas daha sonra kendisinin Fontaine olduğunu, sahte ölümünü ve kimliğini gizlemek için Atlas'ı takma ad olarak kullandığını ve yoksul insanların kendi amaçları için arkalarında toplanacakları kahramanca bir figür sağladığını ortaya koyuyor. 

bioshock hikayesi

Ryan'ın nihayet ölmesiyle Fontaine, Ryan'ın sistemlerinin kontrolünü ele geçirir ve Jack'i düşman güvenlik dronları tarafından öldürülmeye terk eder. Jack, Dr. Tenenbaum ve iyileşen Küçük Kızkardeşler tarafından kurtarılır ve Fontaine'in, Jack'in kalbini durduracak olan da dahil olmak üzere zihinsel koşullandırmasını kaldırmasına yardım edilir. Jack, kendisine büyük miktarlarda ADAM enjekte ederek insanlık dışı bir canavara dönüşen Fontaine'i inine kadar takip eder. Küçük Kızkardeşler, Jack'in Fontaine'in vücudundan ADAM'ı boşaltmasına yardım eder ve sonunda onu öldürür.

Bilgi
Bioshock hikaye sırasını Bioshock, Bioshock 2, Bioshock Infinite olarak takip edebilirsiniz.

Bitiş, oyuncunun Küçük Kızkardeşler ile nasıl etkileşime girdiğine bağlıdır Oyuncu tüm Küçük Kızkardeşleri kurtarırsa (veya sadece birini toplarsa), Jack onları onunla yüzeye geri götürür, beşini kızı olarak evlat edinir ve Tenenbaum mutlu bir şekilde nasıl yaşadıklarını anlatır. Bu son, BioShock Infinite Burial at Sea'de kanon olarak kabul edilir.

Oyuncu birden fazla Küçük Kızkardeş toplarsa, Jack, ADAM'lerini toplamak için Küçük Kızkardeşleri açar. Tenenbaum ne yazık ki olanları anlatıyor, Jack'i ve eylemlerini mahkum ediyor. Bir ABD Donanması denizaltısı daha sonra uçağın enkazına rastlar ve kendisini aniden, mürettebata saldıran ve onu kontrol altına alan Splicer içeren banyo küreleri ile çevrili bulur. Denizaltının nükleer füzeler taşıdığı ortaya çıktı ve Tenenbaum, Jack'in artık dünyanın korkunç sırlarını çaldığını iddia ediyor Küçük Kızkardeşler, Jack oyun boyunca ne kadar çok hasat yaparsa, Tenenbaum'un anlatımı o kadar sert ve öfkeli hale geliyor.

BioShock™ Yayınları