Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine İnceleme

Bendy and the Ink Machine İnceleme

Hayatta kalma ve korku oyunları sektörde her zaman var olmuşsa da son dönemlerde bu iki türden çok fazla yapım görmeye başladık biz oyun tutkunları. Korku oyunlarıyla nabız atışımızı zirveye çıkarırken, hayatta kalma oyunlarının bizde bıraktığı çaresizlik duygusundan da fazlasıyla keyif aldık.

Peki bu iki türün bir araya gelmesiyle nasıl bir yapım çıkar? Bu sorunun cevabını siz de merak ediyorsanız, buyrun bugünkü incelememize. 

10 Şubat 2017 tarihinde, Kindly Beast Studios geliştiriciliği ve yayıncılığında oyuncu kütüphanesine dahil olan Bendy And Ink Machine.

7Çok İyi
  • Mizahi yönü çok güçlü
  • Farklı bir görsellik
  • Detaylı ve ilgi çekici hikaye
  • Optimizasyon sorunları can sıkabilir

Hikayesi

Biraz hikayesinden bahsetmek gerekirse; oyuncu emekliye ayrılmış bir animatörü canlandırıyor. Adı da Henry Stein. Eski iş yeri Joey Drew Studios’tan tekrar çalışmak üzere yeni bir iş teklifi alıyor ve kabul edip başlıyor tekrar çalışmaya. 

Daha sonra stüdyodaki bir makine cana geliyor ve paranormal olaylar yaşanmaya başlıyor. Gerisini de siz oynayıp kendiniz görün değil mi? 

Bendy and the ink machine oyun inceleme

Detaylar

Oyuncu, birinci bakış açısıyla deneyim ediyor yapımı. Yukarıda bahsettiğimiz gibi oyunda korku ve hayatta kalma temaları beraber işlenmiş. Oyun karakterinin zıplama, atlama, koşma gibi hareket kabiliyetleri de mevcut. 

Görev yaparak ilerlenen bir oyun yapısı var Bendy and the Ink Machine’de. 

Yapım dövüş ve bulmaca çözme mekanikleri aracılığıyla şekilleniyor. Ayrıca oyuncu canını tazeleyip hayatına devam edebilmek için çeşitli yiyecekleri besin kaynağı olarak kullanabiliyor. Bunlar; konserve yiyecekler, domuz pastırması vb. 

Gel Bi' Dinlen
Yapım sizi biraz rahatlatmak ve düşmanlardan uzaklaşmanızı sağlamak maksadıyla “Little Miracle Station” isimli gizlenme noktalarını bazı noktalara yerleştirmiş. Ahşap bir kulübe şeklindeki bu yapılarda oyuncu hem nefes almak hem de canını tazelemek için küçük bir mola verebilmektedir.

Dövüş mekaniğinde de kullanabileceğiniz silahlar; balta, tırpan, boru gibi yakın dövüş silahları kullanımınıza sunulmuş. Uzun mesafe hasar vermek için de bir ateşli silahınız bir de fırlatıp atabildiğiniz pastırma kutuları bulunuyor. 

Farklı tipte düşman çeşitleri mevcut ve hepsinin aldığı ve size verdiği hasar türü ve miktarı aynı ölçüde değil. O yüzden mücadelenizde taktiksel bir biçimde hareket etmek sizin iyiliğinize sonuçlanacak bir eylem olacaktır. 

bendy and the ink machine oynanış

Oyundaki bir diğer güzel detay da ünlü oyun evreni Bioshock’a selam çakan ses kayıtları dizesidir. Hikayeyi tam manasıyla özümseyebilmeniz için bu ses kayıtlarını dinlemeniz gerekmektedir.

Bendy and the Ink Machine
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla

Karar

Mizahi ve esprili tarzı, ilgi çeken farklı teması ve birçok mekaniği içinde barındırması ile Bendy And Ink Machine, oyun severlerin ve işi oyunları incelemek olan basın mensuplarının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Sizin de bu yapıma bir şans vermenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İyi oyunlar. 

Bendy and the Ink Machine Yayınları