Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine Hikayesi

Bendy and the Ink Machine Hikayesi

Bendy And The Ink Machine inceleme yazımızda oyunun hikayesinin detaylı ve ilgi çekici olduğundan bahsetmiştik. Madem böyle bir laf ettik. Gerisini de getirelim. Bendy’nin eğlenceli ve renkli hikayesiyle sizi baş başa bırakıyoruz. Buyrun.

Hikaye

Yıllar önce emekliye ayrılmış animatör Henry Stein, eski dostu, patronu ve iş arkadaşı Joey Drew’den, eski işine dönmesini istediğini ve görmesi gereken önemli bir şey olduğunu anlatan bir mektup alır. Henry ikna olur ve eski stüdyo binasına geri döner. 

Ama gittiğinde orada kimseyi bulamaz. İçeriye girdiğinde hiç görmediği bir mürekkep makinesi ile karşılaşır ve bu makinenin tuhaf özelliklere sahip tehlikeli bir icat olduğunu anlatan ve stüdyonun kapıcısı tarafından seslendirilmiş bir kaset bulur. 

İyice meraklanan Henry makineyi çalıştırmaya karar verir. Çalıştırır çalıştırmaz bir varlık tarafından saldırıya uğrar. 

bendy and the ink machine oyun hikayesi

Saldıran varlık yabancı da değildir. Stüdyonun maskotu olan Bendy’dir ama artık Ink Demon olarak bilinmektedir ve orjinalinden çok farklı gözükmektedir. Normal Bendy; kısa, tombul ve çok sevimliyken, yeni Bendy sıska ve çok uzun boylu ve korkutucudur. 

Yüzünden sürekli mürekkep damlayan Bendy yüzünden stüdyo mürekkeple dolmaya başlar. Henry can havliyle buradan kaçmaya çalışırken bir kazaya uğrar ve düşüp bayılır. 

Kendine geldiğinde bir kaçış yolu aramaya başlar Henry. Bir hava boşluğu bulur ama her yer mürekkeple dolup taştığı için buradan kaçamaz. Pes etmeye hiç niyeti olmayan Henry, sürekli mürekkepten oluşmuş yaratıkların saldırısına maruz kalır. 

Kaçma mücadelesinde stüdyonun müzik yönetmeni olan Sammy Lawrence ile karşılaşır. Maalesef Sammy de kötü mürekkebe dönüşmüştür ve kahramanımıza saldırır.

Sammy ile baş eden, peşindeki Ink Demon’u da atlatmayı başaran Henry kaçma mücadelesinde Buddy Boris isimli biri ile tanışır. 

Henry ile Boris çok iyi arkadaş olurlar ve birlikte kaçma planları yaparlar. Oyuncak bölümüne geldiklerinde Henry’nin çarpıtılmış bir versiyonu olan Twisted Alice isimli bir diğer mürekkep yaratıkla karşılaşırlar. Yaratık onları inine götürür ve tutsak eder. 

bendy and the ink machine oyun hikaye steam

İki arkadaşın da buradan kurtulabilmesi Twisted Alice için belli görevleri yerine getirmelerine bağlıdır.

Görevleri yerine getiren ikili bir asansör ile kaçmaya çalışırken yine kötü yaratığın saldırısına uğrarlar ve asansör yere çakılır. 

Asansörden sağ çıkmayı başaran Henry, Buddy Boris’i aramaya koyulur ve yine onu bulabilmek için bir dizi görevi başarıyla tamamlaması gerekecektir. 

Bu arayışı sırasında Henry, Joey’in Bendy temalı bir eğlence parkı yapma hayali kurduğunu keşfeder. 

Bendy and the ink machine hikayeli oyun

Belirli bir zaman sonrasında oyuncu birdenbire kendini Joey’in evinde bulur. Burada her şey olması gerekenden çok farklı gözükmektedir. Oyun içi karakterlerin hepsi sanki bir değişim yaşamış ya da tüm yaşananlar olmamış gibi bir izlenim verilir oyuncuya. 

Kahramanımız mutfakta, Joey ile yaşananları konuşur. Tüm stüdyo çalışanlarının bir zaman döngüsü içinde sıkışıp kaldığı fikri akıllara en çok yatan sonmuş gibi görünse de oyun finalinde ne yazık ki kendini tam olarak açıklayamamaktadır. 

İyi oyunlar.