Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
57,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield V'te Hangi Cephelerde Savaşıyoruz?

Battlefield V'te Hangi Cephelerde Savaşıyoruz?

Battlefield V bölümleri ile oyuncuların gönlünü kazanmayı başardı. Peki, 2. Dünya Savaşı'nı konu alan oyunda hangi cephelerde savaşıyoruz?

Battlefield denilince akla her ne kadar multiplayer oyun gelse de aslında olay öyle değil. EA ve DICE Battlefield 1 ile başlattığı konu ağırlıklı yapıyı Battlefield V'te de devam ettirdi. 1. Dünya Savaşı'ndan bizleri 2. Dünya Savaşı'ndaki cephelere taşıyan Battlefield V, aynı Christopher Nolan'ın Dunkirk filmi gibi cepheleri ayrı ayrı işliyor.

Tam bir cepheye alışmışken hop diğer cephede başka bir ülkenin askeri olarak kendinizi buluyorsunuz. Konuyu işleyiş tarzı ile dikkat çeken Battlefield V'te birden fazla cephe yer alıyor. Bölüm bölüm olarak ayrılan bu cephelere bu içeriğimizde hızlıca göz atıyoruz. Oyunda hangi cepheyi hangi ülkenin askeri ile oynayacağınızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Bütün Savaşları Bitirecek Savaş'ta 60 milyondan fazla asker savaştı. Biten bir şey olmadı.

 

Battlefield V'in cephelerine daha doğrusu bölümlerine geçmeden önce oyunun grafikleri ve dinamikleri ile oldukça doyurucu ve tatmin edici bir deneyim sunduğunu belirtmek isteriz. Battlefield V, bir oradan bir buradan anlatılan hikayesinin finalde bağlanması ile ödüllü Dunkirk filmin tadı damağında kalanların mutlaka deneyimlemesi gereken bir yapım.

Battlefield V cepheleri ile sizi içine çekecek

My Country Calling

Battlefield V Prologue olarak da geçen My Country Calling ismindeki ilk bölüm oyuncuya silah, tank ve uçak kullanımı gibi farklı oyun alanlarını tanıtıyor. Her oyunda olduğu gibi oyunun girişinde bunu şöyle bunu böyle yapacaksın kısımlarını geçmek mümkün değil. Keşke artık oyunlar daha önce FPS oyunu oynadınız mı diye başta soru sorsa ve şu öğretici kısımları direkt atlayabilsek ama değil mi?

Oyunun ilk bölümünde tabiri caizse beşe bölünen oyuncu, isimsiz İngiliz ve Özgür Fransız Tirailleur karakterlerinin yanı sıra Alman tank komutanı Peter Müller ve pilot Yellow-Seven rolünü üstleniyor.

Under No Flag

Under No Flag, 1942'de Kuzey Afrika'da geçiyor. Bu bölümde SBS'ye dönüşen kariyer suçlusunu kontrol ediyoruz. Kendini kurtarmak ve bölgedeki düşman hava üslerini ve tesislerini yok ederek özgürlüğünü geri kazanmak isteyen Billy Bridger'ı bu bölümde oynuyoruz. Belki de oyunun en keyifli bölümü Under No Flag olabilir. Tabii eğer hafif gizlilik seviyorsanız.

Nordlys

1943'te Norveç'in Alman işgali sırasında geçen Nordlys, annesi Astrid'i kurtarmak ve Almanların düşman hatlarını sabote etmek için en büyük fedakarlığı yapması gereken Norveç Direnişi'nden genç bir kadın olan Solveig Fia Bjørnstad'ın hikayesini anlatıyor. Silahlar konusunda uzman olan Solveig Fia Bjørnstad, kadından asker mi olur? diyenlerin ağzının orta yerine çakıveriyor.

Tirailleur

Tirailleur'da, 1944'te Dragoon Operasyonu sırasında Fransa'da savaşan Senegalli Tirailleur'ın emrinde olan Deme Cisse'yi kontrol ediyoruz. Tirailleur'da savaşın bu kötü yanlarını yaşlı bir adamın anlatması, hikayeyi oldukça derinleştiriyor ve güçlendiriyor. Hikaye, Deme Cisse'yi silah arkadaşı Idrissa ve diğer sömürge birliklerini özgürlük arayışlarında zorlaması üzerine kuruluyor. Travmalar ile dolu olan hikayenin oldukça sağlam işlendiğini söyleyebiliriz.

The Last Tiger

The Last Tiger, güncelleme ile gelen Overture Tides of War bölümüyle birlikte yayınlandı. Veteran Tank Komutanı Peter Müller'in mürettebatıyla birlikte savaşın o noktasına nasıl geldiklerini bu hikayede öğreniyoruz. Hazır oyunun artık son güncellemeleri tamamlanmışken, oyunu bu bölüm ile oynamak kafanızdaki eksik parçaları tamamlamanızı sağlayacak.

Battlefield V
Battlefield V
74,45
den başlayan fiyatlarla