Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Banished İnceleme

Banished İnceleme

Banished'de kendi köyünüzü kurarak kazandığınız ilerleme, köy sakinlerinin zenginliği ve mutluluğu ile değil, sert ve aynı zamanda cömert doğada hayatta kalmaları ile ölçülüyor.

Banished Hedefi Hayatta Kalmak Olan Bir Şehir Kurma Oyunu

Sadece yiyecek, giysi, biraz tahta ve taşla dolu bir arabayla, bir grup aile yeni bir köy inşa ediyor. Memleketlerinden sürüldükten sonra bu keşfedilmemiş, doğal kaynaklar açısından zengin bölgede şanslarını deniyorlar. Uyumaları için evlere ihtiyaçları var ama önce kendileri inşa etmeleri gerekiyor. Yiyeceklere ihtiyaçları var ve bunu yapmak için toprağı ekmeleri, avlanmaları ve balık tutmaları gerekiyor. Soğuk için yakacak oduna, onlara alet temin edecek bir demirciye, onları giydirecek bir terziye ve onları iyileştirecek ilaçlara ihtiyaçları var.

8Çok İyi
  • Hayatta kalma öğeleri ve şehir kurma dinamikleri harika birleştirilmiş
  • Güzel grafikler
  • Zorlayıcı senaryo
  • Tekrar oynanabilirlik zayıf

En Önemli Kaynak İnsanlar

Bir oyuncu olarak, bu küçük, basit köyün hayatta kalmasını sağlamaktan sorumlusunuz ve bunu yalnızca öncelikleri doğru belirleyerek yapılabilirsiniz. Sıcak paltolar ve et için önce bir avcı kulübesi mi inşa edersiniz? Yoksa uzun vadede daha fazla yiyeceğe sahip olmak için tahıl veya mısır yetiştirmeye mi başlarsınız? Başlangıçta, bunları aynı anda yapamazsınız, çünkü oyuna başladığınızda kabaca on yetişkin ve altı çocuk mevcut ve kişi başına yalnızca bir görevi yerine getirebilirsiniz.

Bu yüzden, insanlar yeni köyünüzün en önemli yapı taşlarıdır. Sert bir kış mevsiminde köylüler için daha fazla yakacak oduna ihtiyacınız var, ancak oduncunuzunda sıcak bir ceketi ihtiyacı yok mu? O zaman odun kesmek yerine içeride kalmayı tercih edecektir. Sonuç olarak, terzi de üşümüştür, bu yüzden o ceketi hemen hazırlaması mümkün değil. Bu şekilde her şey birbiriyle bağlı bir şekilde ilerlemelidir.

Zayıf Toprak Ve Soğuk Su Kaynakları

Özellikle başlangıçta, ortak yaşama dönüş yapmak oldukça zor oluyor. Başlangıçta, kıtlık veya hastalık nedeniyle epeyce sakin ölüyor. İyi bir başlangıç, bu oyundaki mücadelenin yarısını oluşturuyor ve bunun için köyünüzü inşa ederken bilinçli seçimler yapmanız çok önemli. Diğer şehir inşaatçılarından alıştığımız gibi, kentiniz için güzel bir yerleşim planı tasarlamak burada işe yaramıyor.

Köyünüz için sağlam bir temele sahip olsanız bile, yine de her şeyi ayrıntılı olarak planlamanız ve yönetmeniz gerekiyor. Çünkü çok fazla ağaç keserseniz, odun bitecek ve bu nedenle yeni orman dikmek için bir ormancıya ihtiyacınız olacak. Böyle bir ormancı için ham maddelere ve aletlere ve tabii ki işi yapmak isteyen sakinlere ihtiyacınız olacak. Her yıl aynı mahsulü yetiştirirseniz, toprak fakir olacak ve veriminiz çok düşük olacaktır. Oyun baharda başka bir bölgeye taşınırsa, av köşkünüzün hala kötü yerleştirilmiş olduğu ortaya çıkabilir. Başka bir yerde yıkıp yeniden inşa etmek mümkündür, ancak bu hammadde ve insan gücüne mal olur.

Mutlu insan = Verimli Çalışan

Bu oyunda mevsimler kararsız ve çok belirleyici. Bir fırtına tüm mahsulünüzü yok edebilir. Çiftçiye daha erken hasat yapmasını emredebilirsiniz, ancak o zaman elbette daha az verim elde edersiniz. Soğuk bir bahar, büyük yakacak odun ve palto stoğunuzu ciddi bir şekilde küçültebilir.

Oyun hiç bir tür romantizm içermiyor. Hikaye yok ve neredeyse hiç duygu yok. Evet, sakinleriniz mutlu olmalı. Bunu, sıcaklık, yiyecek ve güvenlikle ve zaman içinde bir kilise veya taverna inşa ederek başarabilirsiniz. Ancak bu mutluluk bile rasyonellikle motive ediliyor. Çünkü mutlu insan daha sağlıklıdır ve bu nedenle daha iyi ve daha uzun süre çalışabilir.

Sağduyu İle Hayatta Kalın

Bu, Banished'nin farklı nokta. Oyun güzel, zengin bir şehir inşa etmekle ilgili değil. Sadece basit bir takas şekli içerir, para yoksa hiç kültürel gelişme yoktur. Oyunun kuralları sağduyunuza dayanmaktadır.

Arayüz üzerindeki kontrolünüz ve tüm bilgiler çok güzel. Kullanıcı arayüzünü kendiniz tasarlayabiliyorsunuz. Birkaç kullanışlı hızlı bağlantı ile kimin hangi işi yaptığını, ne tür hammaddelere sahip olduğunuzu ve hangilerinde eksik olduğunuzu, hangi malları takas edebileceğinizi, hava tahminlerini görebilirsiniz.

Tek Kişilik Gösteri

Oyunun tek kişilik bir stüdyo olan Shining Rock Software tarafından yapıldığını düşününce saygı duyulması gerektiğini anlıyorsunuz. Geliştirici Luke Hodorowicz, bir zombi avı motorunu yeniden tasarladı, bu akıllı ve orijinal şehir kurucusunu neredeyse tek başına yarattı.

Banished’in sistem gereksinimlerine gelirsek, 2 GHz işlemci, 512 mb Ram ve 250 mb sabit disk alanı yeterli olacaktır.

Banished
Banished
31,00
den başlayan fiyatlarla

Banished Yayınları