Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
189,84
den başlayan fiyatlarla
Palworld
491,49
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
786,58
den başlayan fiyatlarla
En İyi Baldur's Gate 3 Modları

En İyi Baldur's Gate 3 Modları

Baldur’s Gate 3 halihazırda mükemmele en yakın oynanış mekaniklerini ve sınıf çeşitliliğini sunmaktadır. Eğer bir FRP oyuncusuysanız Baldur’s Gate 3 oyununda DnD kural setindeki Ruhban sınıfının ya da düzenbaz sınıfının alt sınıflarının kısıtlandığını fark etmişsinizdir.

Peki ya size bu alt sınıfları modlarla ekleyebileceğinizi söyleseydik? Oyunu çoktan birkaç kere bitirdiyseniz ve farklı oynanış mekanikleri arıyorsanız, sizin için en iyi Baldur’s Gate 3 modlarını listeledik! Tüm modların İngilizce çalıştığını belirtmek isteriz.

Oyunu Tekrar Oynayanlar İçin En İyi 7 Baldur's Gate Modu

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3
1.147,25
den başlayan fiyatlarla

Cleric Subclasses by Baltavi

Ruhban sınıfında oynarken çeşitli alt sınıf seçebilseniz de en güçlülerinin eksik olduğunu fark etmişsinizdir. Cleric Subclasses modu ile oyuna eklenmemiş tüm Ruhban alt sınıflarını ekleyebilir ve yeni oynanış mekaniklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Bu mod Ruhban sınıfı için Arcana, Death, Forge, Grave, Peace ve Twilight alt sınıflarını ekler. Her sınıfın kendi özel yeteneği, gelişim ağacı ve avantajları vardır. Eğer Ruhban karakteriniz için yeni güçler keşfetmek istiyorsanız bu modu denemelisiniz.

bg3 modları en iyi

Rogues Extra by Lostsoulman

Masaüstünde DnD5 oynarken Düzenbaz sınıfı için eğlenceli ve karmaşık alt sınıflar seçebilirsiniz. Fakat, Baldur’s Gate 3 oyununda bu alt sınıfların sadece üç tanesine erişebiliyorsunuz. Rogue Extra modunu kurarak Düzenbaz sınıfının en eğlenceli ve aşırı güçlü alt sınıflarına erişebilirsiniz! Bu mod Düzenbaz sınıfı için seviye 3’te açılan Phantom, Inquisitive, Mastermind, Scout, SoulKnife ve Swashbuckler alt sınıflarını ekler. Her alt sınıf kendi yeteneklerine, avantajlarına ve dezavantajlarına sahiptir. Eğer Düzenbaz karakterini daha karmaşık mekaniklerle oynamak istiyorsanız bu mod sizin için tasarlanmış demektir. 

en iyi 7 baldurs gate 3 modu tekrar

Hexblade Subclass by Feriat111

Baldur’s Gate 3 karakter oluşturma ekranını açıp Sehhar sınıfını seçtiğimde Hexblade alt sınıfını görmediğimde yaşadığım hayal kırıklığını yaşıyorsanız bu mod sizin için tasarlanmış demektir. Hexblade Subclass modu sehhar sınıfının en güçlü alt sınıfı olan Hexblade sınıfını oyun ekler. Bu sınıfın çok sevilmesinin sebebi Sehhar sınıfının en güçlü büyülerinden biri olan Hexblade’s Curse yeteneğini herhangi bir Sehhar büyü hanesi harcamadan pakt büyüsü olarak kullanabilmenizdir. Eğer yakın dövüş odaklı bir Sehhar oynamak istiyorsanız bu modu denemenizi tavsiye ederiz. Bu alt sınıf sayesinde yakın dövüş ve büyü kombinasyonunun tadını çıkarabilirsiniz. 

en iyi baldurs gard 3 modları

Expansions (Bladesinger Only) by Diz91891

Yakın dövüş ve büyü kombinasyonlarından bahsetmişken Büyücü sınıfını yakın dövüşte geliştiren Bladesinger alt sınıfını da oyuna eklemenizi tavsiye ederiz. Bladesinger sınıfı tek elli silahlar kullanan büyücüleri ifade eder. Bu sınıfı seçtiğinizde tek elli bir silaha yeterlilik bonusu ekleyebilir ve yeterlilik bonusunuzu silah hasarınıza ekleyebilirsiniz. Eğer siz de büyülerle uğraşmayı, parşömenlerden büyü ezberleyip sıradaki savaşta işe yarayacağını ummayı sevmeyen bir oyuncuysanız Bladesinger alt sınıfı sizin için tasarlanmış demektir. 

NPCs Don’t Run by Pwybman

Eğer evcil hayvan veya imp çağıran bir sınıf oynuyorsanız ya da druid sınıfıyla bir hayvana dönüşerek etrafta dolaşıyorsanız NPC’lerin sizden kaçtığını fark etmişsinizdir. NPCs Don’t Run modu sayesinde karakterlerinizden herhangi biri dönüşmüşken ya da şeytani bir evcille gezerken NPC’lerin sizden kaçmasını önleyebilirsiniz. 

Bags Bags Bags by Liareth

Bu mod oyuna taşınabilir 18 farklı konteyner ekler ve onların her biri farklı ikonlara sahiptir. Böylece kamp sandığınızı ya da envanterinizi daha düzenli tutabilir ve aradıklarınızı daha hızlı bulabilirsiniz. Bu modu kullanmadan önce her eşya sınıfı için farklı bir sırt çantası kullanmaktan ve hangi çantada ne olduğunu unutmaktan bıkmıştım…

ikinci oynanış için baldurs gate modları

Invocations Expanded by WinterBrick

Sehhar sınıfı için kullanışlı modlardan biri de Invocations Expanded modudur. Bu mod Sehhar karakterinizin güçlerini artırmanız için ona yeni pasif güçler ya da büyü seçenekleri ekler. Örneğin Eldritch Blast yeteneğinizin menzilini 18 metreden 27 metreye çıkarabilirsiniz!

Oyun zevkinizin artması açısından tüm bu modları oyunu en az bir kez bitirdikten sonra kurmanızı tavsiye ederiz. Böylece ikinci, üçüncü, beşinci ve sekizinci oynayışınızda keşfedeceğiniz daha fazla mekanik olacağı için daha keyifli bir deneyim elde edebilirsiniz.

Baldur's Gate 3 yayınları