Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Baldur's Gate 3 Modları

Baldur's Gate 3 Modları

Baldur’s Gate 3 oyuncunun farklı oynanış mekaniklerini kullanarak hikâyeyi ilerletebildiği ve her oyuncunun kendi hikayesini yazdığı bir oyundur. İster halkı ve insanlığı kurtaran kahraman bir Paladin olarak ister şarkılar besteleyip insanların kalbini çalan bir Ozan olarak oyunu deneyimleyebilirsiniz.

Bu kadar fazla oynanış çeşitliliğine sahip olan bir oyunun ilginç ve oynanışınızı daha eğlenceli hale getirecek modlara sahip olmaması garip olurdu. Sizin için Baldur’s Gate 3 deneyiminize renk katacak en iyi modları listeledik! Fakat bu modları kullanmadan önce oyunu en az bir kez sade haliyle bitirmenizi tavsiye ederiz.

En İyi Baldur's Gate 3 Modları

Baldur's Gate 3
Baldur's Gate 3
799,00
den başlayan fiyatlarla

Customizer’s Compendium

Oynanış tecrübenizi çok değiştirmeyecek ve sadece karakter tasarlarken çeşitlilik sağlayacak sade bir modla başlamak istedik. Bu modu kullanarak karakter özelleştirme ekranlarında daha ayrıntılı değişimler yapabilir ve karakterlerle daha yakın bağlar kurabilirsiniz. Bu modu kurmak için ek yazılımlara ihtiyacınız yoktur.

New Character Creation Presets

Eğer büyüleyici dış görünüşe sahip karakterler yaratmak istiyorsanız fakat sürekli başarısız sonuçlarla karşılaşıyorsanız ya da detayları ayarlamak için üşeniyorsanız bu mod sizin için tasarlanmış demektir. New Character Creation Presets modunda birbirinden etkileyici görümlere sahip hazır karakterler mevcuttur. Bu karakterlerin birini seçerek oyuna başlayabilir ya da seçtiğiniz karakteri özelleştirebilirsiniz. 

baldurs gate 3 modları

Basket Full of Equipment

Baldur’s Gate 3’e 700’den fazla zırh, aksesuar ve silah eklemek ilginizi çekiyorsa Basket Full of Equipment modunu deneyebilirsiniz. Bu mod özellikle insanımsı karakterlerin kullanabileceği şık zırhlar ile ön plana çıkmaktadır. Modun geliştiricisi Baldur’s Gate 3’ün erken erişim versiyonundan beridir (3 yıldan uzun süredir) bu moda yeni tasarımlar eklemek için uğraşmaktadır. Başka bir deyişle bu mod oyunun çıkışı kadar eski fakat hâlâ günceldir.

Choose Your Stats

Eğer oyunu birkaç sefer bitirdiyseniz ve sıradaki oynayışınızda fantastik karakter tasarımınızı canlandırmak istiyorsanız Choose Your Stats oyuna eklemeniz gereken bir moddur. Bu modu kullanarak karakterlerin kabiliyet puanlarından inisiyatifine kadar her statını özel olarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin The Kingkiller Chronicles serisinden Kvothe’yi oyuna eklemek istiyorsanız bu modu kullanarak karakterinizin statlarını özelleştirebilirsiniz. Oyuna fazladan rol yapma unsuru eklemek isteyen oyuncuların da bu modu denemesini tavsiye ederiz.

Carry Extra Weight

Diğer rol yapma oyunlarından farklı olarak Baldur’s Gate 3 dengeli bir taşıma kapasitesi sistemine sahiptir. Yine de oyunun taşıma kapasitesi sizin için yeterli değilse Carry Extra Weight modunu kullanabilirsiniz. Böylece normalden çok daha ağır envanterler kullanabilir ve oyundaki her mekâna envanterinizde 200 ateş fıçısıyla girebilirsiniz. Envanterinizde 200 ateş fıçısı taşırken hiçbir zindanın korkutucu gelmeyeceğini garanti ederiz.

Improved UI

Eğer oyunun menü seçeneklerini ve bilgilendirme ekranlarını değiştirmek istiyorsanız Improved UI modunu kullanabilirsiniz. Bu mod tamamen kişisel tercihlere dayalıdır, kendi adıma oyunun UI ekranının başarılı olduğunu ve değişime ihtiyaç duymadığını düşünüyorum. Fakat siz oyunun UI’ından memnun değilseniz bu modu deneyebilirsiniz.

Legendary Items

İster Baldur’s Gate 3 olsun ister Diablo IV, her oyunda turuncu renkli efsanevi eşya elde etmek her oyuncunun kalbini hızlandırır. Baldur’s Gate 3 diğer rol yapma oyunlarından farklı olarak oyunculara gerçekten hak etmediği sürece efsanevi eşya vermez. Fakat, Legendary Items modunu kullanarak oyuna daha fazla efsanevi eşya ekleyebilir ve onları daha sık bulabilirsiniz. Barney’nin de dediği gibi “It’s gonna be legen- wait for it-dary”

baldurs gate 3 en iyi modlar

Enhanced Gear Progression

DnD kural setiyle tasarlanan oyunlarda eşyaların “+12” gibi geliştirmelere sahip olduğunu göremezsiniz. Bu sebeple karakterlerinizin güç ve ekipman gelişimini takip etmekte zorlanabilirsiniz. Enhanced Gear Progression modu sayesinde Baldur’s Gate 3’teki her zırhın ve silahın +1 ve +2 versiyonlarını oyuna eklemeniz mümkündür. Böylece her karakterin güç gelişimini daha rahat kontrol edebilirsiniz.

Tav’s Hair Salon

Eğer siz de karakter yaratma ekranındaki saç çeşitliliğinden memnun değilseniz Tav’s Hair Salon modunu kullanarak oyuna 100’den fazla saç modeli ekleyebilirsiniz. Bu moddaki saç modelleri sadece Drow, Yarı-Elf, İnsan ve Tiefling ırklarının vücut tipi 1 seçeneği için kullanılabilir. 

Baldur's Gate 3 yayınları