Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Back 4 Blood İnceleme

Back 4 Blood İnceleme

Back 4 Blood, kart tabanlı bir avantaj sistemi ve Left 4 Dead serisinin fantastik temelleri üzerine inşa edilmiş tatmin edici silah kullanımı ile umut verici bir eşli oyunculu, zombi temalı bir nişancı oyunudur.

Bu oyun, Left 4 Dead ile aynı yöne gidiyor gibi görünüyor ve sizi, dört kişilik ekipler halinde bir hikaye serisinde yolunuza çıkmakla görevlendiriyor. Bu görevler sırasında umutsuzca bir güvenli odadan diğerine geçmeye çalışırken zombi orduları ile savaşmanız gerekiyor.

7Çok İyi
  • Temel oynanış oldukça eğlenceli; kart sistemi ve ateş etme mekanikleri çok kaliteli.
  • Oynanabilir birçok farklı hayatta kalan ve zombi sunuluyor. Herkesin kendisine has özellikleri olabiliyor.
  • Swarm modunda bazı kritik denge problemleri bulunuyor.
  • Oyuncuları bu oyuna çok uzun süreler bağlamaya yetecek kadar içerik yok.

Back 4 Blood, Left 4 Dead markasından çok daha fazlası olmayı başarıyor

Estetik ve erken oynanış oldukça saf bir Left 4 Dead tadı veriyor ama işler çok geçmeden çok daha ilginç hale gelmeyi başaryor. Hikaye modunun ilk bölümü için bir eşleşme oluştururken, daha önce destemi seçmeden önce hangi temizleyici olarak oynamak istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Bu, Back 4 Blood ile Left 4 Dead arasındaki temel fark gibi duruyor. Karakter seçimleri daha önce tamamen estetikken, burada seçtiğiniz temizleyicihayatta kalan, oyunun kart sistemi kullanılarak özelleştirilebilen farklı avantajlara sahip olabiliyor.

Back 4 Blood
Back 4 Blood
249,00
den başlayan fiyatlarla

Rastgele şekilde oluşturulmuş bu kartlar, her maçın başında çekilir, oyunun mekaniğini değiştirir veya rastgele avantajlar sunar. Örneğin, sağlık paketlerinden daha fazla sağlık kazanmak veya dayanıklılığı artırmak arasında seçim yapabilirsiniz. Daha sonra, daha fazla cephane almama veya sağlığım azaldığında istatistiklerimi artırmama izin veren bir kart bile bulabilirsiniz. Back 4 Blood, bunun sonunda sekiz karakter arasından seçim yapmanıza izin verecek, ancak beta versiyonu yalnızca sınırlı bir seçime sahip.

back 4 blood inceleme

Borderlands 3 oyununda olduğu gibi bir ganimet toplama mantığı bulunuyor

Oyun daha sonra sizi kıyamet yeri gibi duran küçük bir kasabaya bıraktı ve cesur takım arkadaşlarınıza haritanın diğer ucundaki güvenli odaya gitmeden önce çeşitli görevleri yerine getirme emrini verebiliyor. Bu açıkça tanıdık gelse de – oyunlar Left 4 Dead çıktığından beri bu formatı takip ediyor – Turtle Rock Studios ekiplerinin formata birçok ince nüans eklemesiyle Back 4 Blood ile ilgili her şey taze hissettirmeyi başarıyor. En azından, net olarak her şeyi klonlayan bir Left 4 Dead oyunu kopyasından daha fazlasını oynadığınızı hissedebiliyorsunuz.

Back 4 Blood oyununda silahlar çok çeşitli ve özelleştirilebilir halde karşınıza çıkıyor. Bu, bulabileceğiniz çeşitli farklı pompalı tüfekler, tabancalar, saldırı tüfekleri, keskin nişancı tüfekleri ve yakın dövüş silahları olduğu anlamına geliyor. Hatta nadirliklerine göre renk kodlu bir şekilde bulunabiliyor bu silahlar. Her silah, eklentiler kullanılarak daha da özelleştirilebilir ve Borderlands 3 yapıtına benzer bir his uyandıran looter-shooter mantığı hissedilebilir.

back 4 blood satın al

Her silahın kendisine has bir hissi var

Bu, kart sistemi tarafından desteklenir ve oyun, her başarılı oyun seansının sonunda size ekipman eklemek için sizi yeni avantajlarla ödüllendirir. Oyunun temel oynanışı, her silahın farklı bir ağırlığa sahip olması ve kolları patlatmayı veya gelen bir zombiyle yüzleşmeyi süper eğlenceli hale getiren tatmin edici ateşleme mekaniği ile oyunun tekrar oynanabilirliğine katkıda bulunur. Left 4 Dead bu konuda gerçekten modası geçmiş gibi hissediyor, bu yüzden Back 4 Blood oyunu bu noktada hoş bir adım atmayı başarıyor.

Beta tamamlanmaktan uzak olsa da, gösterilen düşmanların çeşitliliğinden de etkilenmemek mümkün değil. Oyunda çeşitli “kahraman” Ridden (oyunun zombiler için kullandığı adı) bulunuyor. Beta, tam listeyi içermiyor, ancak şimdiye kadar 'Stinger', 'Reeker', 'Tallboy' ve 'Snitcher' türlerini ve ayrıca üç katlı dev bir Ridden dahil olmak üzere birkaç özel bölüm sonu canavarı ile karşı karşıya kalabilmeniz mümkün. Her kahraman Ridden, tıpkı Left 4 Dead oyunundaki gibi kendi özel saldırısıyla gelir. Örneğin Tallboy, temel olarak, temizlikçileri tek bir darbeyle uçurabilen bir kol için sopası olan bir devdir.

back 4 blood incelemesi

Birbirinden farklı zombiler olarak hayatta kalanların başına bela olabilirsiniz

Ridden'ın sunduğu kahraman çeşitliliği, Left 4 Dead ile sunulan modların aynı çeşitliliğinden yoksun olsa bile, Back 4 Blood oyununun çoklu oyunculu modu sizi çok umutlu bırakabilir. Beta ve ilk çıkış, yalnızca ana hikayeden tamamen ayrı bir Swarm PvP modu sunuyor. Mod, sizi Ridden olarak oynamak veya tur bazında hayatta kalanlar arasında değişen dört kişilik takımlara ayırıyor. İnsanın amacı, bir sandbox haritasında mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmak, Ridden ise onları öldürmeye çalışmaktır. Ek bir stres noktası olarak, hayatta kalma süreniz arttıkça harita boyutu küçülüyor.

Back 4 Blood
Back 4 Blood
249,00
den başlayan fiyatlarla

Harita, hayatta kalanlara yardım etmek için silahlar ve eşyalarla dolu. Özel Ridden'ı oynamak da son derece eğlencelidir ve iyi bir dizi özelleştirme seçeneği sunar. Reeker olarak oynamaktan ve iyi zamanlanmış bir kendi kendini imha etme patlamasıyla aynı anda birden fazla düşmanı ortadan kaldırmaktan daha tatmin edici bir şey olmayabilir bu oyunda. Bununla birlikte, PvP çok oyunculu, şu anda sunulan haritalarla tartışmalı bir şekilde uzun ömürlü olmayacaktır. Birkaç saat içinde, insan olarak kamp yapmak için en iyi noktaları bulan ve oynamayı sinir bozucu hale getiren oyuncuları fark edebilmeniz mümkün. Aynı zamanda, beta ile geçirilen süre boyunca oyun seansını öfke ile bırakmak sık görülen bir olaydı. Birçok oyuncu, karşılaşmaların ortasında oyunu terk ediyor. 

Back 4 Blood Yayınları