Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
A.V.A Hikayesi

A.V.A Hikayesi

NEOWIZ tarafından geliştirilen bir FPS oyunu olan A.V.A'nın hikayesini tüm detayları ile birlikte inceliyoruz. Bu aksiyon dolu macerada gelin beraber yer alalım.

A.V.A Oyun Hikayesi

2009’da eski Sovyetler Birliği’nin çöküşüyle parçalara ayrılan Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki 11 Cumhuriyet, muhafazakar ve aşırı milliyetçi olan Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Mashkov’un önderliğinde yeniden bir araya geldi. Sovyetler Birliğinin kuruluş yıldönümünde dünyanın 6’da 1’ine hükmeden ve Çin ile Hindistan'dan sonra en fazla nüfusa sahip olan Büyük NRF İmparatorluğu(Neo Rusya Federasyonu) kuruldu.

Mashkov, Doğu Avrupa’nın egemenliğini ABD ve AB’nin haksız müdahalelerinden korumak amacıyla Varşova Paktı’nı yeniden gündeme getirdi. Kapitalizmin getirilmesiyle büyük değişimlerden mustarip olan Doğu Avrupa ülkeleri, bunun yeni bir fırsat olabileceğini düşünerek bu anlaşmayı kabul ettiler. Paktı kabul etmeyen bazı ülkeler, NRF ordularının bölgelerine girmelerine izin verdi. Bu süre zarfında ordunun gücü bunaltıcı hale gelmeye başladı ve bu büyük gücü salarak iç sorunları rahatlatmak amacıyla bir hedef arayan Mashkov, stratejik olarak Güneydoğu Avrupa ve Asya için önem taşıyan Karadeniz’e dikkat vermeye karar verdi. Bu karar sadece birilerine zorbalık yapmak amacıyla verilmemişti. İmparatorluğunu ayakta tutmak için gerekliydi. Bunun sonucunda bazı Orta Doğu ülkelerinde demokrasi yıkıldı ve NRF yancısı devlet ortaya çıktı.

A.V.A
A.V.A
Ücretsiz

NRF’nin hızlı gelişiminden dolayı endişeye kapılan AB, tüm diplomatik kanallar üzerinden NRF birliklerinin Doğu Avrupa’yı derhal terk etmesini ve Orta Doğu ülkelerine karışmamasını talep etti. Ancak Mashkov bu talepleri görmezden geldi. Üstelik AB üyesi olmayanlar ve fakir Güney Avrupa ve Kuzey Afrika ülkeleri ile AB üyesi olmalarına rağmen dışlanan ülkeler, Avrupa’ya gelecek yeni düzen beklentisiyle NRF’yi destekledi. NRF’nin hızlı gelişimi büyük olasılıkla tüm Avrupa’yı yutabilecek kara bulutlar oluşturmaya başladı. İsviçre ve Avusturya, Avrupa kıtasındaki bu kasvetli dönemde hayatta kalmak için tarafsızlıklarını ilan ettiler.

A.V.A oyun steam

2011 Ocak ayında tüm politik ve ekonomik yaklaşımlar başarısız olunca Almanya, Fransa, İngiltere ve Kuzey Avrupa’dan AB birlikleri Polonya’daki NRF birliklerine saldırdı. Bu sayede ebedi Avrupa Savaşı başlamış oldu. Savaşa aç olan NRF güçleri, büyük bir güçle misilleme yaptı ve AB önemli bir kayıp yaşadıktan sonra Polonya’dan çekilmek zorunda kaldı. NRF’nin misillemesi bitmedi, aksine çok sayıda askerle Almanya sınırını geçtiler. AB birlikleri NRF’nin ordusunun doğudan içeriye girmesini engellemeye çalışsa da hiçbir şey onları durduramadı. NRF Almanya’nın tamamını, ve hatta Fransa’nın doğusunu ele geçirdi ve AB’nin önemli üyelerini ortadan kaldırmak için saldırgan bir şekilde ilerlemeye devam etti.

A.V.A oyun hikayesi

NRF AB’ye saldırırken aynı zamanda Çin ile anlaşmaya vardı ve Orta Doğu’daki petrol kaynaklarının dağıtımı karşılığında ABD’nin silahlı müdahalesini engellemelerini istedi. ABD’nin Çin tarafından engellenmesi Avrupa Savaşı’na aktif katılımı da engelledi. Ancak Çin, NRF’nin şok edici gelişimi yüzünden tehdit altında hissedince tarafını değiştirdi. Batıdan yeni bir rüzgar doğdu ve peşinden ABD askerlerini de getirdi.

 

Ocak 2012. ABD tarafından desteklenen AB birlikleri artık büyük bir karşı saldırıya hazır...