At Dead Of Night Hikayesi

At Dead Of Night Hikayesi

Bugüne kadar deneyim ettiğiniz korku-gerilim türündeki oyunları ve hikayeleri bir kenara bırakın ve 19 Kasım 2020 tarihinde Baggy Calt Limited şirketi tarafından geliştirilen ve yayınlanan At Dead Of Night isimli yapımın hikayesini size anlatmamıza izin verin.

Nedir Bu Oyun?

Korku öğesinin oyun dünyasındaki albenisi ve bu durumu oyun yapımcılarının çok iyi bilmesi sebebiyle evrende hızlı ama birbirini sürekli tekrarlayan yapımlar boy göstermektedir. Klişe hikayeler, birbirinin kopyası kötü ve iyi karakterler yaratılır ve oyuncunun beğenisine servis edilir bu oyunlarda.

Bir grup genç - nedense hep Amerikalı olur bunlar- bir araya gelip sıradan hayatlarına hareket katmak veya sabahlara kadar içip özgürce eğlenmek için ya bir dağ evine ya da ücra bir köşede kalmış bir motele gidip tehlikeli ve çılgın bir haftasonu deneyimi yaşamak isterler.

Ve bu yapımlar, genelde, baş karakterin kurtulduğu, diğerlerinin hakkın rahmetine kavuştuğu bir sonla nihayete erer.

Bugünkü içerik konuğumuz “At Dead Of Night “ da hikaye olarak çok özgün bir duruş sergilemese de hikayeyi sunumu ve anlatımı ile diğer yapımlardan bir hatta iki adım öne çıkıyor. 

“Point And Click” dediğimiz ekranın belirli kısımlarına basarak ilerlediğimiz oyunda tasarımlar ve karakterler gerçek hayattan alınıp direkt oyuna aktarılmıştır. 

“P.A.C” ve sizinle birlikte hareket eden ve sürekli arkanızı kollamanız gerektiğini hatırlatan kamera hareketleri oyundan alacağınız korku ve gerilim hazzını zirveye taşıma konusunda oldukça güzel bir iş çıkarıyor. 

Gelelim hikayeye.

Hikayesi

Otelin ismi “Sea View Hotel” dir ve böyle güzel ismi olan bir otelden bize asla zarar gelmez diyerek içeri giriyoruz. Ah! Ne kadar da yanılıyoruz oysaki!

Otelin resepsiyonunda Jimmy isimli güler yüzlü ama bir o kadar da tuhaf görünümlü bir karakter karşılıyor bizi. Bizi tanıdığını ve otelin ücretinin arkadaşları tarafından ödendiğini bildirerek odamızın anahtarını bize verir ve 101 nolu odamıza giriş yaparız. 

Güçlü Sinematik Sunum
Yapım, gerçek karakterlerin kullanıldığı sinematik sunum ve bize sürekli tehlike altında olduğumuz izlenimini başarıyla hissettiren ustaca kullanılmış kamera açıları sayesinde, benzer türdeki diğer oyunları geride bırakarak, ‘korku oyunu işte böyle yapılır!’ mesajını en iyi şekilde iletebiliyor.

Gecenin bir köründe Maya, gürültüyle uyanır ve koridora çıktığında Jimmy’in birini kaçırıp bir yorgana sardığını görür ve hemen yardım istemek üzere telefona sarılır ama ne tuhaftır ki telefon çalışmamaktadır. 

Etrafında işine yarayacak bir şeyler ararken otelin master keyini yani her kapıyı açabilen kopya anahtarı bulur.

Ayrıca masanın üzerinde telsiz benzeri tuhaf bir cihazın olduğunu fark eder. Bu cihazdan kaçın,gidin, oteli terkedin gibi uyarı sesleri yükselmektedir. 

Yapım oyuncuya “Deniz Manzaralı Otel”in karanlık bir geçmişi olduğunu ve burada yaşanan korkunç olayları ortaya çıkarması gerektiğini anlatır ufak bir sunumla.

Gerçekleri göz önüne sereceğimiz bu yolculukta, biraz önce Maya’nın bulduğu telsiz benzeri tuhaf kutu bizim en yakın arkadaşımız, yoldaşımız olacaktır. 

Bu telsiz sayesinde otelin içine sıkışmış ruhlarla ve hayaletlerle iletişime geçip otelin karanlık sırlarını ortaya çıkarmamız beklenmektedir biz oyunculardan. 

Sırasıyla kötü karakterimiz Jimmy’nin kurbanlarında olan küçük Amy isimli bir kız, Dr. Bose, otelin müdürü Harvey ve de son olarak Jimmy’nin annesi Rose’ın nasıl öldüğünü otelin ürkünç odalarından edindiğimiz deneyimler sayesinde öğreniyoruz.

Tüm karakter hikayeleri tamamlandığında, başrol oyuncumuz Maya’nın beş arkadaşını da kurtararak otelden kaçıp bu karanlık mazisi olan otelin gerçeklerini ifşa etmesi isteniyor.

İyi oyunlar. 

At Dead Of Night
At Dead Of Night
25,00
den başlayan fiyatlarla