Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Assassin's Creed Unity Hikayesi

Assassin's Creed Unity Hikayesi

Initiate olarak bilinen oyuncu karakteri, Abstergo tarafından üretilen ve genetik hafızalara erişim sağlayan bir oyun cihazı olan Helix'in oyuncusudur. Hikaye ise oyuncunun Paris Tapınağı'nın yağmalanması ve Templar Büyük Usta Jacques de Molay'ın 1307'de yakalanmasıyla ilgili bir anıyı canlandırması ile başlar.

Yağma sırasında Molay, başka bir Templar'a Cennetin Kılıcı adlı bir eser emanet eder. Templar tarafının bir mahzende sakladığı bir kitaptır. Mahzenden ayrılan Templar, bir Assassin tarafından öldürülür. Hafıza, de Molay'ın tehlikede ölümüne ve Kral IV. Phillip ve Papa Clement V'e olan lanetine hızlı bir şekilde ileri sarar.

Assassin's Creed® Unity
Assassin's Creed® Unity
21,71
den başlayan fiyatlarla

Bishop kod adlı günümüz Assassin Brotherhood'un bir üyesi, hafıza dizisini ele geçirir ve oyuncudan onlara katılmasını ister. Bishop, Abstergo'nun öncü DNA içeren bir Bilgenin yakalanmasını açıkladığı bir Abstergo video notu sağlar. Abstergo, bir öncü genom derlemek için Adaçayı kullanmayı umar. Piskopos, Initiate'e cesedini bulmayı umdukları başka bir Bilge'yi bulmasını emreder.

HİKAYE NASIL DEVAM EDİYOR?

Bir asilzadenin oğlu olan Arno Dorian, Templar Büyük Üstadı De La Serre'nin kızı Elise De La Serre ile tanışır. Babası öldürüldükten sonra Arno, De La Serre tarafından himaye altına alınır. Hikaye, Elise'in 1789'da Templar Düzeni'ne girmesine atlar. Arno'ya De La Serre'ye iletmesi için bir mesaj verilir, ancak onu ofisine koyar ve Elise ile buluşmak için gizlice partiye girer. Daha sonra Arno, De La Serre'yi öldürülmüş olarak bulur ve katili olarak gösteilir. Kendisi, korumalar tarafından yakalanır ve Bastille'de hapsedilir. Orada, dövüş becerileriyle bir mahkum olan Assassin Pierre Bellec'i etkiler. Bastille Fırtınası sırasında kaçan Bellec, Arno'yu Brotherhood'a davet eder.

Assassin's Creed Unity hikayesi

Arno eve döner ve Elise tarafından geri çevrilir. Arno'nun iletemediği mesajın, babasının yaklaşmakta olan cinayeti hakkında bir uyarı olduğunu ortaya koyar. Arno, De La Serre'nin ölümüne karışan Templar tarafını ortadan kaldırmak için Brotherhood'a katılır. Tarikatlar arasında barışı sağlamaya çalışan Assassin Mentor Mirabeau da aynı fikirde. Soruşturması sırasında Arno, Templar Büyük Ustası Lafreniere tarafından rehin tutulan bir gümüşçü olan François-Thomas Germain'i kurtarır. Germain, Arno'yu De La Serre'yi uyarmaya çalışan kişi olduğu ortaya çıkan Lafreniere'yi öldürmeye ikna eder. De La Serre'nin cinayetini Germain'in organize ettiğini fark eden Arno, Elise'i bir pusudan kurtarır. Brotherhood, Arno'nun aceleci hareketlerini sorgular.

Elise, Templar fraksiyonunun Germain tarafından öldürüldüğünü açıklar. Arno, Elise'yi Brotherhoodile görüşmeye ikna eder. Mirabeau, gelecekteki potansiyel Templar Grand Master'dan bir iyilik kazanmayı umarak kabul eder. Arno ve Elise daha sonra Mirabeau'yu ölü bulur. Soruşturma üzerine, Bellec'in Assassin liderliğini Templar tarafı ile barışa teşebbüs ettikleri için tasfiye etmeyi amaçlayan katil olduğu keşfedilir. Arno, Bellec'i öldürmek zorunda kalır.

Assassin's Creed Unity hikaye

Mirabeau'nun Kral Louis'e yazdığı mektuplar için Tuileries Sarayı'nı ararken, Arno'nun yolları, Saraydan kaçmasına yardım eden Napolyon Bonapart ile kesişir. Arno, Germain'in Fransa Kralı'na karşı kitlesel bir isyanı ateşlemeyi planladığını fark eder. İki merkezi figürü hedef alınır Bir mahkum isyanı organize eden bir subay olan Kaptan Frederic Rouille ve soyluların kaynakları israf ettiği izlenimini yaratmaya çalışan bir tüccar olan Marie Levesque. Bonaparte, Arno'nun Eylül Katliamları sırasında emrinde görev yapan Rouille'i öldürmesine yardım eder. Levesque'i öldürdükten sonra, Arno ve Elise sıcak hava balonuyla yemek isyanlarından kaçarlar. Arno, Elise'e olan aşkını itiraf eder.

Devrim tüm hızıyla devam ederken Arno, emirleri görmezden geldiği için Brotherhood'dan sürgün edilir ve sarhoş olarak depresyona girer. Arno, Elise tarafından Versay'da bulunmadan önce çürür. Paris Terör Saltanatı sırasında kendini paramparça ederken onu geri dönmeye ikna ediyor. Arno geri döner ve Elise'in yardımıyla, şimdi Templar Büyük Üstadı olan Germain'in kaosu korumakla görevlendirdiği Maximilien de Robespierre'i gözden düşürür. Arno ve Elise, Robespierre'i bulduktan sonra, Elise onu vurur ve Germain'in yerini yazmasını sağlar.

Assassin's Creed Unity en ucuz fiyatı

Arno, Germain ile Tapınağın tepesinde yüzleşir ve artık Cennetin Kılıcına sahip olduğunu bulur. Kavga, oyunun başladığı Templar mahzeninde sona erer. Arno, Germain'e saldırır, ancak Kılıç onu geriye doğru savurur ve enkazın altında hapseder. Elise, Arno'ya yardım etmeye çalışır, ancak daha sonra kendi başına Germain'e saldırır. Arno kendini kurtarıp Elise'e doğru koşarken Kılıç patlar, Elise'yi öldürür ve Germain'i ölümcül şekilde yaralar. Arno, kendisinin Bilge olduğunu ve de Molay'ın öğretilerini unutmuş olan Templar tarafını temizlemek istediğini doğrulayan Germain'i öldürür.

Oyun, Arno'nun Creed anlayışının nasıl değiştiğini açıklaması ve Paris'e göz kulak olacağına ve Elise'in anısını canlı tutacağına söz vermesiyle sona erer. Yıllar sonra Arno, Germain'in iskeletini Tapınak'tan kurtarır ve onu Paris Yeraltı Mezarları'na yerleştirir. Piskopos ise rahatlar çünkü Abstergo'nun onu bulamayacağından emindir.

Assassin's Creed® Unity Yayınları