Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Assassin's Creed III Liberation Hikayesi

Assassin's Creed III Liberation Hikayesi

Assassin's Creed III Liberation oyununun hikayesi, suikastçi Assassin Aveline de Grandpré'nin hayatını konu alıyor.

Oyuncu, hacker grubu Erudito ile temasa geçer ve Assassin-Templar savaşıyla ilgili olarak yoğun bir sansürleme yapıldığını öğrenir. Grup, oyuncuya oyun sırasında bu ögeleri sansürlemeden yardımcı olmayı teklif eder.

Assassin's Creed® Liberation HD
Assassin's Creed® Liberation HD
102,99
den başlayan fiyatlarla

HİKAYE NASIL BAŞLIYOR?

Oyuncu, üvey annesi Madeleine de L'Isle ile birlikte yaşadığı aile konağından New Orleans şehrinde faaliyet gösteren Aveline'in hayatını yaşamaya 1765 yılında başlar. Şehir, Fransız ve Hint Savaşı'nın sonlarına doğru Fransa'dan İspanya'ya bir kontrol noktasından geçerken Aveline, Templar Rafael Joaquín de Ferrer tarafından yürütülen geçiş döneminde Louisiana'yı kontrol etmek için bir Templar komplosu keşfeder. Buna karşı koymak için, hedeflerine yardımcı olan iki adamı öldürür. Bu kişiler, New Orleans'taki görevini sürdürme anlaşmasının bir parçası olarak Fransız vali Jean-Jacques Blaise d'Abbadie ve kaçakçılığı kontrol etmeye çalışan Assassin'lerden kaçan Baptiste olarak geçer.

Bayou'daki şehir çevresindeki operasyonlar ve Aveline'in akıl hocası Assassin Agaté'yi saklandığı yerden çıkartır. Bu suikastlardan bir yıl sonra, de Ferrer Meksika'daki bir Templar alanına gönderilirken, ortağı Antonio de Ulloa, New Orleans'ı yeni İspanyol valisi olarak denetler, katı ticaret kısıtlamaları uygular, gizli bir köle ticareti operasyonu kurar ve Fransız yetkililerin izin vermesine izin verir. Böylece, şehirde faaliyete devam eder.

Assassin's Creed III Liberation hikayesi

1768'de Agaté, Aveline'e de Ulloa'ya suikast düzenlemesini ve Templar'ın varlığını şehirden kaldırmasını emreder. Ancak, Ulloa'nın şehir dışına gönderdiği kölelerin Meksika'da Chichén Itzá'da bir Templar kazısına atandığını öğrenince emirlerine karşı gelir. Hayatını bağışlayıp gitmesine izin vermesi karşılığında de Ulloa, Templar belgelerinin kodunu çözebilen bir lensi ve çalışma sahasının haritasını verir. Eylemlerini öğrenen Agaté, öğrencisine olan güvenini kaybeder. Akıl hocasının isteklerine karşı, Aveline bir köle kılığında Chichén Itzá'ya gider ve araştırması sırasında, gençliğinde kaybolan eski bir Assassin olan annesi Jeanne'nin kazıda görevli olduğunu keşfeder.

Aynı zamanda, de Ferrer ile karşılaşır ve onun bölgedeki ve Louisiana'daki Templarların operasyonlarının Şirket Adamı olarak bilinen biri tarafından denetlendiğini söylediğine kulak misafiri olur. Annesinin günlüğünden bir sayfa bulan Aveline, çalışma alanının altındaki bir mağara sistemine girer ve burada, Kehanet Diski adlı bir yarım eserle birlikte İlk Uygarlık'tan kalan harabelerle dolu eski bir odayı gizlediğini bulur. Onu kurtardıktan sonra, de Ferrer tarafından bulunur; onu ve adamlarını öldürmesini ister. Odadan kaçtıktan kısa bir süre sonra Aveline, Agaté'nin onu öldürmesi için gönderdiğini varsayan ve kızını korkudan kaçmadan önce Disk'i ona vermemesi konusunda uyaran annesiyle tekrar bir araya gelir.

GAME CARD

1771'de Aveline, New Orleans'a geri döner ve bir Assassin olan arkadaşı Gérald Blanc'dan, yokluğunda İspanyol kontrolü güçlenirken, Diego Vásquez adlı bir Templar'ın yakın zamanda Bayou'yu kontrol etmek için birkaç askere rüşvet verdiğini öğrenir. Agaté'nin tehlikede olduğunu öğrenince hemen onu zarardan korumaya gider. Bir yıl sonra Chichén Itzá'ya geri dönen Aveline, bunun üzerine Jeanne ile tekrar bir araya gelir ve geçmişte yaptıkları konusunda onunla uzlaşır. Kızına, Disk'in ikinci yarısını kurtarmasında yardım ettikten sonra Jeanne, bölgeyi Templar saldırılarından korumak için geride kalır.

Aveline, New Orleans'a bir kere daha döner ve kendini köleleri serbest bırakmaya adar. Madeleine üvey kızının işini öğrendiğinde, çok geçmeden George adındaki bir kölenin kuzeye kaçmasına yardım etmesi için Aveline'den yardım ister. Vázquez'in onu durdurma çabalarına rağmen, Amerikan Devrim Savaşı'nda savaşan Amerikan Vatanseverlerine gönderilen malzemelerin yanı sıra Vázquez'in güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlar. Tekrar New Orleans'da Aveline, bir valinin balosunda Vázquez'e suikast düzenler, ancak ondan Şirket Adamının aslında sandığı gibi olmadığını öğrenir.

1777'de Aveline, Gérald'dan Şirket Adamı için çalışan bir Templar subayının New York sınırında çalıştığını öğrenir. Kuzeye doğru ilerlerken, subayı bulmak için Assassin Connor ile birlikte çalışır. Onu bulduklarında, Aveline onun George olduğunu ve Şirket Adamının Madeleine'den başkası olmadığını öğrenince şok olur. Aveline onunla yüzleşir ve Templar için Kehanet Diski'ni bulmaya çalıştığını öğrenir.

Assassin's Creed III Liberation oyunu hikayesi

Bayou'ya kaçması istenen Aveline, keşfini bildirmek için Agaté ile buluşur. Ancak başarısızlığını kabul edememesi ve Aveline'in Templar tarafından döndürüldüğüne dair varsayılan inancı nedeniyle Agaté tarafından saldırıya uğrar. Aveline aksini kanıtlamaya ve onu kendi güvenliği için Louisiana'dan ayrılmaya ikna etmeye çalışmasına rağmen, Agaté intihar etmeyi seçer. Aveline onu kurtarmaya çalışır ve kolyesi boynundan ayrılmadan önce onu yakalamayı başarır. Ölümünün ardından Aveline, durumunu Templara sızmak ve onu içeriden yok etmek için bir fırsat olarak kullanmaya karar verir.

Aveline, üvey annesiyle Saint Louis Katedrali'nde bir toplantı ayarlar ve ona bağlılığını göstermek için sahte bir bahaneyle Agaté'nin kolyesini verir. Göreve başladıktan sonra Aveline, Kehanet Diski'ni verir ve Madeleine'in içerideki şifreli mesajları anlamlandırmaya çalışmasını izler. Bu fırsatı değerlendiren Aveline, ona suikast düzenler, Templarları ortadan kaldırır ve eseri geri alır. Katedralin içinde yalnız kalan Aveline, annesinin gençken ona bıraktığı bir madalyonu esere bağlar ve bunun üzerine, Birinci Uygarlık zamanından kalma bir mesajın ayrıntılarını veren ve Havva'nın efendi olarak seçilmesini anlatan bir holografik kayıt içerdiğini bulur. İnsan-Birinci Medeniyet Savaşı sırasında isyanın lideri olduğunu öğrenir.

Assassin's Creed® Liberation HD Yayınları