Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Assassin's Creed Hikayesi

Assassin's Creed Hikayesi

2012 yılında, barmen Desmond Miles (Nolan North), dünyanın en büyük ilaç holdingi olan Abstergo Industries'in ajanları tarafından kaçırılır ve Roma'daki merkezlerine götürülür.

Warren Vidic (Philip Proctor) ve asistanı Lucy Stillman'ın (Kristen Bell) rehberliğinde Desmond, atalarının genetik anılarını çevirebilen bir makine olan Animus etrafında dönen bir dizi denemeye katılmak zorunda kalır. Animus tarafından yaşam, simüle edilmiş bir gerçekliğe dönüştürülür. Vidic ona Üçüncü Haçlı Seferi sırasında Assassin Brotherhood'un kıdemli bir üyesi olan Altaïr Ibn-La'Ahad'ın (Philip Shahbaz) ilk yıllarını yeniden yaşamasını söyler.

Assassin's Creed™: Director's Cut Edition
Assassin's Creed™: Director's Cut Edition
14,66
den başlayan fiyatlarla

Soruşturması, kibirle kör olan Altair'in Suikastçıların yeminli düşmanları Tapınak Şövalyeleri'nden bir eser alma girişimini boşa çıkardığını, bir Suikastçının ölümüne ve bu süreçte bir diğerini ciddi şekilde yaralamasına yol açtığını ortaya koyuyor. Altaïr, Masyaf'ın Assassin ana üssüne yapılan bir Haçlı saldırısına karşı savaşarak kısmen kendini kurtarmayı başarsa da, akıl hocası ve amiri Al Mualim (Peter Renaday), onurunu geri kazanmak için dokuz kişiyi öldürmesini emreder.

assassin's creed hikayesi

Birinci kişi Tamir (Ammar Dariseh), Şam'da her iki tarafa da silah satan bir silah tüccarı.

İkinci kişi Knights Hospitalier'in büyük ustası Garnier de Nablus (Hubert Fielden), emrinin Acre'deki hastanesinde hastalar üzerinde zihin değiştiren deneyler yapıyor.

Üçüncü kişi Talal (Jake Eberle), Kudüs'teki bir köle çetesinin lideridir.

Dördüncü kişi Abu'l Nuquod (Fred Tatasciore), Şam'ın görkemli bir tüccarı ve vekili, savaşı finanse etmek için para çalıyor.

Beşinci kişi William V, Montferrat Marki (Harry Standjofski), Acre'nin zalim ve küfürlü naibi.

Altıncı kişi Majd Addin (Richard Cansino; Baha ad-Din ibn Shaddad'a dayanmaktadır), Kudüs'ü korku yoluyla yöneten bir tiran.

Yedinci kişi Haçlılara ihanet etmeyi planlayan Töton Şövalyelerinin paranoyak büyük ustası Usta Sibrand (Arthur Holden).

Sekizinci kişi Jubair al Hakim (ayrıca Tatasciore), konumunu Şam'daki tüm yazılı bilgileri ele geçirmek ve yok etmek için kullanan bir bilgin.

Dokuzuncu kişi Robert de Sablé (Jean-Philippe Dandenaud), Tapınakçıların büyük ustası.

assassins creed hikaye

Altair her hedefi ortadan kaldırırken, dokuzunun da Tapınakçı Düzeninin gizli üyeleri olduğunu ve tanrı benzeri güçlere sahip olduğu söylenen uzun zamandır unutulmuş bir uygarlığın kalıntısı olan Cennet Elmasını bulmak için komplo kurduklarını öğrenir. Altaïr, Robert'ı Kudüs'teki bir cenaze töreninde öldürmeye yönelik ilk girişimi sırasında, genç bir Tapınakçı ajanı olan Maria'nın (Eleanor Noble), Robert'ın Haçlılar ve Sarazenler arasında bir ittifakı müzakere etmesi için yeterli zaman kazanmak için kendini onun kılığına soktuğunu keşfeder. Hayatını bağışlayan Altaïr, Kral I. Richard'ın (Marcel Jeannin) kampında Robert'ı yakalar ve suçlarını ifşa eder. Kime inanacağını bilemeyen Richard, Tanrı'nın galip olanı belirleyeceğini söyleyerek gerçeğe karar vermek için bire bir düello önerir.

Altaïr onu ölümcül şekilde yaraladıktan sonra, Robert tek başına hareket etmediğini itiraf ederek Al Mualim'in Suikastçılara ihanet ettiğini ve Elma'yı kendisi için aradığını ortaya çıkarır. Masyaf'a dönen Altaïr, Al Mualim'in hem sakinleri hem de diğer Suikastçıları kontrol etmek için Elma'yı kullandığını bulur. Destek için getirilen birkaç Suikastçinin yardımıyla Altair, kaleye saldırır ve akıl hocasıyla bahçelerde yüzleşir. Al Mualim, Elma'yı kullanarak teke tek dövüşe başvurmadan önce çırağıyla illüzyonlarla savaşır. Altair, onu gizli bıçağıyla bıçaklar ve Elma'yı yok etmeye çalışır, ancak bunun yerine, dünyadaki sayısız Cennet Parçası'nın yerini ortaya çıkaran gizli bir haritanın kilidini açar.

assassin's creed oyun hikayesi

Denemeler tamamlandıktan sonra Vidic, Abstergo'nun Tapınakçıların modern enkarnasyonu olduğunu ortaya koyuyor. Günümüz Suikastçıları tarafından dikilmiş bir köstebek olduğu ortaya çıkan Lucy, gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Desmond, onun dönüşünü beklerken, odasının duvarlarını kaplayan ve insanlığı yok edecek feci bir olayı önceden haber veren tuhaf çizimler keşfeder.

Assassin's Creed™: Director's Cut Edition Yayınları