Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Assassin's Creed 2 Hikayesi

Assassin's Creed 2 Hikayesi

İlk oyundaki olaylardan sonra, denek Desmond Miles (Nolan North), gizli Assassin Lucy Stillman (Kristen Bell) tarafından Abstergo'dan kurtarılır ve bir kasaya götürülür, burada tarihçi ve analist Shaun Hastings'den (Danny) oluşan ekibiyle tanışır.

Ekipte teknisyen Rebecca Crane (Eliza Schneider) de yer alır. Kullanıcının atalarının becerilerini hızlı bir şekilde öğrenmesini sağlayan kanama etkisi yoluyla Desmond'u bir Suikastçı olarak eğitmek için kullanmayı düşündükleri kendi Animus'larını inşa ederler. Desmond'a, İtalyan Rönesansı sırasında 1459'da Floransalı zengin bir ailede dünyaya gelen atası Ezio Auditore da Firenze'nin (Roger Craig Smith) anılarını yeniden yaşaması talimatı verilir.

Assassin's Creed 2 Deluxe Edition
Assassin's Creed 2 Deluxe Edition
14,66
den başlayan fiyatlarla

1476'da Ezio, karizmatik ama pervasız bir genç adama dönüşmüştür. Babası Giovanni (Romano Orzari) ve kardeşler Federico (Elias Toufexis) ike Petruccio vatana ihanetle suçlanıp, yozlaşmış yargıç Uberto Alberti (Michel Perron) tarafından idam edildikten sonra, Ezio intikam almak için Uberto'yu öldürür. Ezio ve kalan ailesi - annesi Maria (Ellen David) ve kız kardeşi Claudia (Angela Galuppo) - Floransa'dan kaçar ve atalarının Monteriggioni'deki evlerine giderler. Orada, Ezio'nun amcası Mario (Fred Tatasciore), ailelerinin kadim Assassin Brotherhood üyeleri olarak rollerini açıklar ve Ezio'yu bir Assassin olması için eğitir.

assassin's creed 2 hikayesi

Önümüzdeki on yıl boyunca Ezio, Pazzi ve Barbarigo ailelerine bağlı politikacılar, bankacılar, paralı askerler ve tüccarlar da dahil olmak üzere babasının ölümünden sorumlu adamları öldürür. Yolculuğu sırasında, Ezio, Pazzi'nin hayatına kasteden girişimini engelledikten sonra devlet adamı Lorenzo de' Medici (Alex Ivanovici) ve ona, Pazzi'nin bıraktığı bilgilere dayanarak ekipman sağlayan mucit Leonardo da Vinci (Carlos Ferro) dahil olmak üzere birçok müttefik edinir. Assassin Altaïr Ibn-LaʼAhad de bunların arasında yer alır.

Sonunda, Ezio, liderliği altında nüfuzlu aileleri birleştirerek İtalya'yı Templar Düzeni için güvence altına almayı planlayan Templar büyükustası Rodrigo Borgia'nın (Manuel Tadros) kimliğini keşfeder. Ezio, bir Cennet Elması'nı Roma'ya taşıyan bir asker kılığına girer ve içinde büyük bir güç barındırdığına inandığı Kasanın kilidini açma niyetini ortaya koyan Rodrigo ile yüzleşir. Kavga ederler ve Ezio neredeyse yenilir, ancak müttefikleri yardıma gelir ve Rodrigo'yu Elma olmadan kaçmaya zorlar. Ezio'nun hizmetinin bir ödülü olarak Mario, diğer Suikastçılarla birlikte onu resmen Kardeşlik'e dahil eder.

assassin's creed 2 hikaye

Şu anda, Desmond, Altair'in bir anısı yaşar ve aynı zamanda da kanama etkisinden dolayı yan etkilere maruz kalır. Ayrıca hücresinde bulduğu çizimlere benzer glifler bulur, bunlar deşifre edildiğinde bir Elma çalan iki insan kölenin görüntüsünü ortaya çıkarır. Vizyon, EDEN için ASCII kodları ile sona ermektedir. Ekip, iki insanın ilk erkek ve kadın olan Adem ve Havva olabileceğini teorileştirir.

Belleğin çeşitli bölümleri erişilemeyecek kadar bozuk olduğundan (Ek paket olarak mevcuttur), ekip Desmond'u 1499'daki son belleğe gönderir. Rodrigo artık Papa VI olmuştur ve son bellekte onun kurtarılması gerekir. Elma ve papalık asasını (başka bir Cennet Parçası) birleştiren Ezio, Mahzen'in girişini açar. İçeride Minerva (Margaret Easley) adında bir kadın onunla temasa geçer. Desmond'ın dinlediğinin farkında olan Minerva, halkının, İlk Uygarlığın onlara hizmet etmek için insanlığı nasıl yarattığını, ancak büyük bir felaketle nasıl yok edildiğini açıklar. Hayatta kalanlar, teknolojilerini korumak ve gelecekteki bir felaketi önlemek için bir kasa ağı oluşturarak insanlıkla güçlerini birleştirmiştir. Kaybolmadan önce, Desmond'a kehaneti yerine getirme gücüne sahip olduğunu söyler ve Desmond ve Ezio'nun kafasını karıştırır.

assassin's creed 2 hikaye

Gerçek hayatta ise Dr. Warren Vidic (Philip Proctor) liderliğindeki Abstergo ajanları saklanma yerine saldırarak ekibi tahliye etmeye zorlar. Yeni bir yere doğru yola çıktıklarında Lucy, Desmond'a Suikastçıların Dünya'nın manyetik alanında garip olaylar tespit ettiğini bildirir. Birkaç ay içinde, muhtemelen Birinci Uygarlığı sona erdiren aynı olayı tetikleyecek bir güneş patlaması planlanıyor. Desmond, Assassin's Creed Brotherhood oyununda gerçekleşen olaylara öncülük ederek Animus'a yeniden girmeye hazırlanır.

Assassin's Creed 2 Deluxe Edition Yayınları