Among Us görevlerini kolayca yapabileceğiniz ipuçları - Common Tasks

Among Us görevlerini kolayca yapabileceğiniz ipuçları - Common Tasks

Milyonları kasıp kavuran Among Us'ta bildiğiniz gibi bir çok görev var. Farklı kategorilere ayrılan bu görevleri kolayca nasıl yapabileceğinizi paylaşıyoruz. İlk konuğumuz Common Tasks görevleri oluyor.

PC ve mobil platformda oyuncuların ilgisini bir anda çeken Among Us, geçtiğimiz yılın en çok oynanan oyunları arasında yer almayı başarmıştı. Tabii bu başarı biraz sancılı bir süreçten sonra geldi. Çünkü Among Us çıktığında maalesef ki ilgi görmemişti. Ancak geliştirici ekip yılmayıp oyuna sürekli yenilikler ekledi. Twitch yayıncılarının da oyuna ilgi göstermesi ile Among Us resmen patladı önü alınamadı.

Common Task
Ortak görevler (Common Task), her oyuncuya atanan görevlerdir. Bu görevler Imposter'da da sahte olarak görünür.

Aslında oyunun özü çok basit. Küçükken oynadığımız vampir-köylü oyununa çok benziyor. Oyunda 1 veya 2 tane Imposter adı verilen sahtekar bulunuyor. Imposter'lar masum insanları diğer insanlara yaklanmadan öldürmeye ve suçu başkasına atmaya çalışıyor. Oyun bu kadarla da sınırlı değil.

 

Oyunda tamamlamanız gereken bir takım görevler bulunuyor. Bu görevleri Imposter'ın herkesi kesmeden önce bitirirseniz, oyunu masumlar kazanıyor. 

Biz de Among Us'ta farklı kategoriler altında toplanan görevlerin kolayca nasıl yapılacağını anlatıyoruz. İlk kategorimiz ise Common Tasks görevleri oluyor.

Among Us Common Tasks görevleri nasıl yapılır?

Enter ID Code

Enter ID Code görevinde, oyuncunun kimlik kodunu görmek için cüzdandaki kartı yukarı kaydırması gerekiyor. Görevi tamamlamak için kodu panele doğru şekilde girmeniz lazım. Doğru kod girildiğinde, görev tamamlanmış oluyor. Oldukça basit demi? Bir çok insanın; kodun yer aldığı kartı, cüzdandan yukarı doğru kaydırmayı akıl edemediğini hatırlatım.

Fix Wiring

Fix Wiring yani kablo bağlama görevi oyunun belki de en kolay görevleri arasında yer alıyor. Fix Wiring görevinde ekranın sol tarafındaki renkli kabloyu sağ taraftaki eşleşen renge bağlamanız gerekiyor. İşte bu kadar basit. Sol taraftaki renklerin rasgele, sağ taraftaki renkler ise her zaman aynı sırada olduğunu unutmayın. Sabit renkler üstten alta kırmızı, ardından mavi, sonra sarı ve son olarak pembe şeklinde konumlandırılıyor. Eğer renk körüyseniz korkmayın. Oyun son güncellemesi ile renk körleri için kabloların tabanlarına semboller ekledi. Bu sayede sembolleri eşleyebiliyorsunuz.

Insert Keys

Insert Keys görevi, kilitlerin solunda gösterilen anahtarı uygun anahtar deliğine sürükleyip yerleştirdikten sonra sola veya sağa 90 derece döndürerek tamamlanıyor. Görevi tamamladınız hadi yapmanız gereken daha görevler var. Ölmeden go go go!

Scan Boarding Pass

Scan Boarding Pass görevinde, oyuncuların biniş kartlarını açmak için soldaki küçük sarı üçgene basması gerekiyor. Ardından, ters çevirmek için büyük sarı oka basmanız lazım. Daha sonra biniş kartını büyük kırmızı tarayıcının üzerine sürükleyin. Kısa bir süre tarayıcının üzerinde tuttuktan sonra yeşile dönen butona basıp görevi tamamlayabilirsiniz.

Among Us
Among Us
8,00
den başlayan fiyatlarla

Swipe Card

Swipe Card görevinde oyuncunun cüzdandaki karta dokunarak kartı çıkarması ve ardından kaydırması gerekiyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus var. Kartı ne çok yavaş ne de çok hızlı kaydırmamalısınız. Orta ayarda kartı kaydırarak görevi tamamlamanız gerekiyor. Among Us oyuncularının büyük bir bölümü bu kart kaydırma ekranında Imposter'ların kurbanı oluyor. Size tavsiyemiz bu görevi yapacağınız zaman yanınızda Imposter olmadığını düşündüğünüz birinin eşlik etmesini sağlayın. Aksi durumda kartı okutuyordum derken bir anda öldüğünüz ve hayalet olduğunuzu görürsünüz.