Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Albion Online İnceleme

Albion Online İnceleme

Orta Dünya’da hayat bulan fantastik bir MMORPG ile karşınızdayız. 17 Temmuz 2017 tarihinde Alman menşeli oyun yapım şirketi Sandbox Interactive’in yetenekli ellerinden çıkan Albion Online inceleme yazımız ile oyunun tüm detaylarına değiniyoruz.

Günlük kaygılar, stres dolu bir yaşam ve hayat mücadelesi yaşadığımız dünyanın gerçeklerindendir. Ara sırada olsa bu gerçeklikten uzaklaşmak iyi gelir bize. Oyunlar da bu kaçış için en güvenli limanlardan biridir.

Oyunlarda farklı dünyalara geçiş yapıp büyük, bazen tehlikeli çoğu zaman eğlenceli ama kesinlikle yüzde yüz güvenli bir deneyimi tecrübe ederiz her zaman.

Albion Online
Albion Online
Ücretsiz

Oyunlarda ve eserlerde sıkça adı geçen Orta Dünya kavramından bahsedelim biraz. Bizim bildiğimiz dünyadan tamamen farklı ve kendine özel gerçekliği olan Orta Dünya, fantastik hikayelerin de memleketi gibidir adeta. Bu durum Albion Online için de böyle. Memleketi orta dünya olan fantastik bir oyun.

7Çok İyi
  • Devasa bir harita
  • Zengin crafting
  • Göz dolduran düşman çeşitliliği
  • Dolu dolu içerik
  • Serbest oynanış
  • Karakter gelişim süreci biraz sancılı
  • Tek kişilik deneyim çok zorlayıcı olabilir
  • Can sıkan micro-transaction'lar görülebilir

Albion Online Oyun Mekanikleri ve Detayları

Bu tarz yapımlarda görmeye alıştığımız 'Class' yani sınıf sistemi Albion Online’da bulunmuyor. Seçtiğiniz silah ve kullandığınız zırhlar belirli bir sınıfa ait olmasa da bir şekilde bu seçimleri yaparak kendi sınıfınızı yaratmış oluyorsunuz. Bu özgürlükçü tarafı hafiften Skyrim'e benzetebiliriz. Okçu niyetine başladığınız bir macerada birden kendinizi büyü kullanır halde bulabilirsiniz.

albion online

Dolu Dolu Crafting ve Meslekler

E bu kadar büyük bir dünya olur da burada meslek seçimi olmaz mı hiç? Tabii ki olur. Zanaatkarlık yeteneklerinizle bir sürü meslek uzmanlığı kazanabilirsiniz. Balıkçılık, madencilik, toplayıcılık, ticaret, dericilik, çiftçilik gibi birçok alternatif meslek seçimi oyun alanınıza dahil edilmiş durumda. Hangi konuda ustalaşacağınız ise tamamen size bırakılmış. Burada da Runescape oyunundan esinlenilmiş desek çok da yanlış olmaz.

albion online

Hep Beraber Oynayalım

Albion Online’ın bir diğer güzel yanı da Cross-Platform özelliğine sahip bir oyun olmasıdır. Yani farklı oyun platformlarına sahip oyuncular, yapımı satın aldıklarında birbirlerine karşı veya birlikte oynayarak yapımı deneyim edebilirler. Çoğu oyunda olmayan bu özelliği oyunlarına getirdikleri için Sandbox Interactive’i bir kez daha tebrik ediyoruz.

Bitmeyen Oyun Yapmışlar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Albion Online oyuncusu için hazırlanmış koskoca bir dünya barındırıyor yapım. Bu kadar büyük bir dünyada yaşıyorsak yapacak da çok şey olmalı değil mi? Bu konuda da üzmüyor bizi yapım. Saatlerinizi hatta günlerinizi başında geçirebileceğiniz bir oyun alanı imkanı sunuyor size.

albion online

İster bir meslek alanında uzmanlaşın, isterseniz zindan zindan dolaşıp ganimet arayın, isterseniz de ticaret hayatına atılın. Canınız çok sıkılıyorsa ya da biraz stres atmak istiyorsanız önünüze gelen herkese saldırma lüksüne de sahipsiniz. E daha ne olsun!

Para Ticarette

MMORPG oyunlarında görmeye alışkın olduğumuz pazar kavramına Albion Online’da da rastlıyoruz. Craft ettiğiniz veya farklı yollarla kazanmış olduğunuz silah ve itemlerinizi bu pazarlar da değerlendirip ticari faaliyetler geliştirebilirsiniz.  

Hadi Biraz Canavar Avlayalım

MMORPG oyunlarında PVE dövüşlerinin yeri ayrıdır her zaman. Karşınıza çıkan envai çeşitte düşmanı kesip biçmek her zaman çok eğlenceli olmuştur. Albion Online’da da PVE açlığımızı sonuna kadar karşılayacak içerikler beğenimize sunulmuş durumda.  

Nasıl Gelişirim?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Albion Online’da seviye sistemi yok. Öyle önünüze çıkan her şeyi kesip biçerek level atlayamıyorsunuz. Onun yerine kullandığınız silah ve itemler üzerinden seviye kasıyorsunuz. Silah kullanıyorsanız silahınızı eğer bir büyücü iseniz de asanızı geliştirmek zorundasınız. Silah ve itemlerinizin gelişimi Tier denilen bir seviye sistemine bağlı. Birinci seviyeden sekizinci seviyeye kadar yükseltme kazanabilirsiniz.

albion online

Mücadele Şart

Albion dünyasında hayatta kalabilmek için sayısız tipte düşmanla mücadele etme zorundasınız. Kraliyet soyundan gelen ruhu kararmış paralı askerler, cehennemden kaçan şeytani iblisler, merhametten yoksun, öldürme arzusuyla yanıp tutuşan kafirler, karanlık orman muhafızları, yürüyen katil iskeletler ve daha fazla ölümcül yaratık bir nefes kadar yakınınızda olacak. Anlayacağınız mob çeşitliliği epey bir fazla.

Albion Online Oynamaya Değer Mi?

Birden fazla yapımdan esinlenilmiş Albion Online tüm bu özellikleri birleştirerek benzersiz bir deneyim sunuyor. Dünyasında sizin elinizden tutmayan MMORPG oyunlarını seviyor ve o devasa dünyalarda kaybolmayı arzuluyor iseniz Albion Online tam size göre bir yapım. Mutlaka deneyim etmelisiniz.

Albion Online Yayınları