Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
A Way Out Hikayesi

A Way Out Hikayesi

Co-op oynanışı ile öne çıkan ve birbirini günahı kadar sevmeyen iki adamın hapishaneden kaçışını konu alan aksiyon macera oyunu A Way Out hikayesine derin bir bakış atacağız bugün.

A Way Out Konusu

A Way Out’un hikayesi, bizi yetmişli yıllara hatta bir tarih vermemiz gerekirse tam olarak 1972 senesine götürüyor. Sahtekarlık ve cinayetten yargılanan Vincent Moretti yine kendisi gibi bir mahkum olan Leonard "Leo" Caruso ile hapishanede tanışır.

A Way Out
A Way Out
199,00
den başlayan fiyatlarla

Leonard "Leo" Caruso, hapishanenin elebaşlarından biri olan Harvey’in emriyle öldürülmek üzereyken Vincent tarafından kurtarılır ve ikilinin arkadaşlıkları pekişir. Altı aydır içeride olan Leo'nun kaçma planları vardır ve Vincent bunu öğrenince Leo’ya katılmak istediğini söyler.

Başlangıçta bu fikir Leo’nun pek hoşuna gitmese de Vincent ile Harvey'e olan ortak düşmanlıkları sayesinde kaçış ekibi kurulur.

Ve planlar yapılmaya başlanır.

a way out hikayesi

Çarşaflar birleştirilerek halat oluşturulur, makine odasından aşırdıkları ingiliz anahtarlarıyla ızgaraların vidaları sökülür, sakin ama sağlam adımlarla ve de büyük bir ekip çalışmasıyla yağmurlu bir gecede hapisten kaçmayı başarırlar.  

Uzun bir kovalamacanın ardından bir kamp alanına sığınmayı başarırlar. Hikayenin bu kısmında oyuncuya karakterler hakkında bilgiler verilmeye başlanır. Sohbet en koyu yerinde bir helikopter saldırısı ile bölünür ve kaçış yeniden başlar.

Biraz daha ilerledikten sonra ikilimiz yaşlı bir çiftin evine sığınır ve orada buldukları kıyafetler ile kamufle olmayı başarırlar.

Ne yazık ki; bu rahatlık fazla sürmez. Peşlerine polis takılınca bir kamyonete atlayıp yaşlı çiftin evinden uzaklaşırlar.

Başları beladan bir an bile kurtulamayan kahramanlarımız, sonunda şehir merkezine ulaşmayı başarırlar. Leo, bu hengamenin ortasında bile ailesinin güvenliğini sağlamak için canla başla uğraşır. “Aile her şeyinden önemlidir” diyerek sosyal mesajımızı da veriyoruz.

a way out oyun hikayesi

Zorlu bir mücadelenin ardından Harvey'in has adamlarından biri olan Ray’i ele geçirip konuşturmayı başarırlar ve Ray’den Harvey’in Meksika'ya kaçtığını öğrenmeyi başarırlar.

Meksika’ya eli boş gitmek istemeyen Vincent ve Leo bir silah tüccarından mühimmat almak için bir benzin istasyonunu soyma girişiminde bulunurlar ama sonu iyi bitmez. Kaçakçı tarafından Harvey’e satılan çift paçalarını bu durumdan zor kurtarır.

Artık Meksika'ya gidecek bir araç bulma zamanı gelmiştir. Vincent tanıdık bir pilot olan Emily’i arar ve onları Meksika'ya götürmesi için ikna eder. Ertesi gün buluşurlar ve yolculuk başlar.

Meksika’da Harvey’in malikanesine giderler ve büyük bir arbede yaşanır.  Sonunda ikili Harvey’i mağlup edip öldürür ve ABD’ye dönmek üzere helikoptere binerler.

İniş yaptıklarında polis tarafından kuşatılmış olarak bulurlar kendilerini.

Ama esas sürpriz Leo için geçerli olacaktır. Günlerdir beraber plan yapıp kaçtığı yol arkadaşı ve pilotları Emily’nin gizli polis olduğunu öğrenir. Neye uğradığını şaşıran Leo, ani bir kararla Vincent'i rehin alır.

a way out oyunu hikayesi

Bir arabaya atlarlar ve kapışma sonucu bariyerlere çarpıp denize yuvarlanırlar. Sudan çıkmayı başaran Vincent Emily tarafından kurtarılırken; Leo’da bir tekne çalıp kaçar. 

Vincent Leo’nun teknesini batırmaya çalışsa da tekne patlamadan Leo bir depoya ulaşmayı başarır.

Emily ve Vincent Leo’yu saf dışı bırakmaya çalışır ama başarılı olamaz ve günün sonunda ulaşabilecekleri tek bir silah kalır ve kim silahı kaparsa diğerini öldürecektir.

Oyuncuların refleksleri ve becerileri sonucu kimin öleceği belli olacak ve ona göre oyun iki farklı sonla nihayete erecektir.

A Way Out Yayınları