Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
A Plague Tale: Innocence Hikayesi

A Plague Tale: Innocence Hikayesi

A Plague Tale Innocence hikayesi, 1348 senesinin sonlarında, Amicia de Rune, Yüz Yıl Savaşı sırasında İngiliz Ordusu tarafından işgal edilen Aquitaine'de ailesiyle birlikte yaşayan soylu bir genç kızın etrafında dönmektedir.

Küçük kardeşi Hugo, doğduğundan beri hastadır; Simyacı olan anneleri Beatrice, bir tedavi bulmaya çalışırken onu yıllarca aile mülküne kitler. Amicia, babası Robert ile ormanda avlanırken, kötülüğün belirtileriyle karşılaşır ve köpeği Lion, görünmeyen bir varlık tarafından korkunç bir şekilde öldürülür. Kara şövalye Lord Nicholas liderliğindeki Fransız Engizisyon birlikleri, Hugo'yu aramak için de Rune malikanesine gelirler, Robert'ı infaz ederler ve aile hizmetçilerini katlederler. Beatrice, çocuklarının kaçmasına yardım eder ve Amicia'ya Hugo'yu Nicholas tarafından öldürülmeden önce Laurentius adlı bir doktora götürmesini söyler. Çocuklar yakındaki bir köye kaçarlar ve orada aç fare sürülerinin kara vebayı yaydığını ve karşılaştıkları her şeyi yuttuğunu öğrenirler.

A Plague Tale: Innocence
A Plague Tale: Innocence
250,00
den başlayan fiyatlarla

Hugo'yu vebadan sorumlu tutan, onu öldürmeye çalışan düşman köylülerden ve Engizisyon askerlerinden kaçan Amicia ve Hugo, Laurentius'un çiftliğine ulaşır ve onu bir sıçan tarafından ısırıldıktan sonra yatalak ve ölüme yakın bir halde bulurlar. Laurentius, Amicia'ya çiftlik, fareler tarafından istila edilmeden saniyeler önce annesinin işini bitirmesi için yalvarır; kardeşler, bir zamanlar de Rune ailesine ait olan gizli Chateau d'Ombrage'ı aramak için Laurentius'un çırağı Lucas ile birlikte kaçar. İngiliz askerleri tarafından işgal edilen bir savaş alanını geçtiklerinde Lucas, Hugo'nun kanında Justinianus Vebası'ndan bu yana bazı soylarda olan ve uykuda olan Prima Makula adlı doğaüstü bir kötülük taşıdığını açıklar. Beatrice ve Laurentius, Hugo'nun semptomlarını hafifletecek bir iksir bulmaya çalışırken, Fransa'nın Büyük Engizisyoncusu Vitalis Benevent, Engizisyon'un Fransa'yı yönetebilmesi için Hugo'nun gücünü kullanmaya çalışır. Hugo ve Amicia kısa süreliğine İngilizler tarafından yakalanır, ancak kardeş hırsızlar Melie ve Arthur'un yardımıyla kaçarlar; diğerleri Chateau d'Ombrage'a kaçarken yakalanır.

a plague tale hikayesi

Lucas'ın, Hugo'ya yardımcı olabilecek iksiri tamamlamak için Sanguinis Itinera adlı yasaklı bir kitaba ihtiyacı vardır. Amicia, Melie kardeşini kurtarırken kitabı almak için Vitalis' Bastion (Engizisyon'un karargahına ev sahipliği yapan katedral) yakınlarındaki kepenkli bir üniversiteye sızar. Amicia kitabı alır ve kaçmasına yardım eden Rodric adında genç bir demirciyle tanışır. Arthur, Beatrice de Rune'un hala hayatta olduğunu ve Engizisyon'un gözetiminde olduğunu açıklar. Amicia, Hugo'ya söylememelerinde ısrar eder, ancak küçük kardeş konuşmaya kulak misafiri olur ve durumu kötüleşir. Amicia ve Lucas, Beatrice'in araştırmasını aramak için de Rune malikanesine geri dönerler. Antik Roma kalıntıları içinde gizlenmiş gizli bir laboratuvarda, iksiri tamamlarlar ve semptomlarını hafifletmek için Hugo'ya uygularlar. Kız kardeşine gerçeği söylemediği için kızgın olan Hugo, Beatrice'i bulmak için kaçar ve Engizisyon'a katılır. Vitalis, Makula'nın gücüne sahip olabilmek için kendisine Hugo'nun kanını enjekte eder, ancak Lucas'ın iksiri nedeniyle Hugo'nun güçlerini tam olarak elde edemez.

a plague tale innocence hikayesi

Hugo kaçar ve Beatrice'i bulur. Yakalanmadan önce, Makula'nın ona fareleri kontrol etme gücü verdiğini ortaya koyar. Vitalis, Hugo'nun güçlerini tamamen uyanmaya zorlamak için Beatrice'in hayatını tehdit eder. Chateau d'Ombrage daha sonra Hugo'nun rehberliğinde Amicia'ya hala kızgın olan bir fare sürüsü tarafından saldırıya uğrar. Ona eşlik eden Nicholas, Arthur'u öldürür ve Hugo'ya Amicia'yı öldürmesini emreder, ancak kardeşini Engizisyon'u reddetmeye ikna eder ve fareler onu tüketene kadar Nicholas'a karşı savaşmak için birlikte çalışırlar. Chateau artık güvenli olmadığı için çocuklar Vitalis ile yüzleşmeye karar verirler. Bastion'a giden yolda savaşırken Rodric, Hugo ve Amicia'yı korumak için kendini feda eder. Vitalis, yalnızca kendisinin kontrol edebileceği binlerce beyaz fare yetiştirmiş olarak onların gelişini beklemektedir. Vitalis ve Hugo, Amicia'nın kafasına bir taşla vurup onu öldürene kadar güçlerini birbirlerine fare sürüleri göndermek için kullanırlar. Üç gün sonra, hem fareler hem de veba ortadan kaybolur ve hayat normale dönmeye başlar, ancak grupla yollarını ayıran Melie de dahil olmak üzere birçok kişi Hugo ve gücüne karşı temkinli olmaya devam eder. Amicia, Hugo, Lucas ve hasta bir Beatrice yeni bir ev aramak için bölgeden ayrılır.

A Plague Tale: Innocence Yayınları